Er askerlere hangi araçlar veriliyor?

@231981 Zırhlı olmadıklarından onları kullanmak çok marifet değil. Onları kullanabilmek için çok çabaya gerek yok (denk gelirse er bile kullanabilir) ama zırhlı araç teslim edecekleri adamlara ıstırap çektirdikleri doğrudur :D

Komutan şoförü olursan bol bol Land'ın direksiyonunda ayak işlerine koşarsın zaten :D

Ben sadece olanı söyledim dostum marifet konusuna girmeye gerek yok.

Komutan olur asker olur malzeme olur getir götür işlerinde kullanılan araçları kullanabilirsin. Zırhlı araç sadece uzman personele verilir. Hele hele tank falan diyorsan orada rütben bile olması gerekiyor. Şansın varsa istediğin tarzda kullanabileceğin en güzel araç paletli obüs olur :) Tank olmasa da inan bana farklı bir zevk
Komutan olur asker olur malzeme olur getir götür işlerinde kullanılan araçları kullanabilirsin. Zırhlı araç sadece uzman personele verilir. Hele hele tank falan diyorsan orada rütben bile olması gerekiyor. Şansın varsa istediğin tarzda kullanabileceğin en güzel araç paletli obüs olur :) Tank olmasa da inan bana farklı bir zevk

Askerliğimi Etimesgut Zırhlı Birlikler'de ulaştırmacı olarak yaptım. Kullandığım araçlar Ford Transit T10, T12, panelvan falan kullandım. Askerlere bir şey kullandırtılmıyor demek yanlış olur. Ehliyet varsa ve şoförlüğünüde beğenirlerse uygun aracı veriyorlar. Otobüs, BMC PRO gibi araç kullanan arkadaşlarım vardı.

Askerliğimi Etimesgut Zırhlı Birlikler'de ulaştırmacı olarak yaptım. Kullandığım araçlar Ford Transit T10, T12, panelvan falan kullandım. Askerlere bir şey kullandırtılmıyor demek yanlış olur. Ehliyet varsa ve şoförlüğünüde beğenirlerse uygun aracı veriyorlar. Otobüs, BMC Pro gibi araç kullanan arkadaşlarım vardı.

Yaş gereği kamyon ehliyeti alınamıyor, açıkta şoför oldugu zaman kamyonet verme durumları oluyor mu erlere yine?

Durduk yere erlere neden araç verilsin ki? Ulaştırma bölüğüne dahil olursan oradaki araba, otobüs, kamyonet gibi araçlara şöför olabilirsin anca. O da ehliyetine göre tabii. Ha bu aracı sana vermiyorlar, bu araç ile işlerin halledilmesi için şöförlüğe atanıyorsun.

Ben askerliğimi ulaştırma olarak kıbrısta yaptım. Garajda bir çok araç vardı bana seat cordoba vermişlerdi garajda minibüs, kamyon, binek araç hepsini kullananlar er di.

Geri
Yukarı