Fırtına obüsleri yerli ve milli araçlar mı?

Bu araçları sıfırdan %100 yerli üretmek zaten imkansızdır. İlk prototipi 1997 yılında yapılan bir araçtır kendisi. Atış kontrol sistemi zaten ASELSAN tarafından üretilmektedir. Zaten şu anda bile altay tankında da motor sıkıntısı yaşıyoruz. Biz yapabildiğimizi kendimiz yapıyoruz, yapamadığımızı dışarıdan karşılıyoruz.

Bu araçları sıfırdan %100 yerli üretmek zaten imkansızdır. İlk prototipi 1997 yılında yapılan bir araçtır kendisi. Atış kontrol sistemi zaten ASELSAN tarafından üretilmektedir. Zaten şu anda bile altay tankında da motor sıkıntısı yaşıyoruz. Biz yapabildiğimizi kendimiz yapıyoruz, yapamadığımızı dışarıdan karşılıyoruz.
Aracı araç yapan zaten motoru.
Zaten bir şeyi %100 yerli yapmak imkansız gibi bir şey çoğu teknolojik marka da öyle yapmaz yapamaz zaten şahsi fikrim direkt olarak ithal edilmesinden iyidir böylesi. Zamanla daha fazla yerlileşir umarım.
Tam tersi yönde gidiliyor gibi bence. Elimizde bir tane tank-palet fabrikamız vardı malum... DI

@ArslanbalaBörükan'ın dediği gibi bir şeyi %100 yerli yapmak imkansızdır. Ama en azından aracı komple dışarıdan ithal etmiyoruz. Bunun gibi yavaş yavaş, parça parça kendimiz üretmeye başlarsak ilerleyen yıllarda motorunu da bizim yapabileceğimizi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ArslanbalaBörükan'ın dediği gibi bir şeyi %100 yerli yapmak imkansızdır.
1990'ların sonuna kadar kafa kafaya gittiğimiz Güney Kore 2000'li yılların başında Hyundai, Samsung gibi markalarına gömdü parayı. Gidin avrupalı firmalar ile yarışın, destek benden dedi. Bizim ne yaptığımız ortada. Buzdolabı satışları arttı diyoruz, Samsung gökdelenden tut o gökdeleni tasarlayabileceğin akıllı telefon çipine varana kadar üretiyor. O yüzden öyle yukarıdan yukarıdan konuşma bence. Sorgulayan ve bilen birilerine denk gelebilirsin.

Son düzenleme:
Kim söylüyor bunu sen mi yoksa, yolundan gittiğin mi? 1990'ların sonuna kadar kafa kafaya gittiğimiz Güney Kore 2000'li yılların başında Hyundai, Samsung gibi markalarına gömdü parayı. Gidin avrupalı firmalar ile yarışın, destek benden dedi. Bizim ne yaptığımız ortada. Buzdolabı satışları arttı diyoruz, Samsung gökdelenden tut o gökdeleni tasarlayabileceğin akıllı telefon çipine varana kadar üretiyor. O yüzden öyle yukarıdan yukarıdan konuşma bence. Sorgulayan ve bilen birilerine denk gelebilirsin.
Arkadaşım ne alaka şimdi yolundan gittiğiniz falan. Biz olanı söyledik hemen akpli ilan ettin ben sevmiyorum ama olan bu biz sadece ilerde yerlileşmesini umduk ve direkt olarak dışardan ithal edilmesinden iyi olduğunu söyledik yanlış anlama ama fena boş yapmışsın.

Arkadaşım ne alaka şimdi yolundan gittiğiniz falan. Biz olanı söyledik hemen akpli ilan ettin ben sevmiyorum ama olan bu biz sadece ilerde yerlileşmesini umduk ve direkt olarak dışardan ithal edilmesinden iyi olduğunu söyledik yanlış anlama ama fena boş yapmışsın.
bir şeyi %100 yerli yapmak imkansızdır.
Şu lafın elle tutulur bir yanını göster haklısın diyeceğim sana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu kısmı dinle senden ricam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı