Evrim hakkında yanlış bilinen bilgiler

Evrim'in teori olduğunu duymuştum , teori olmasa bile inanmayacağım evrim insanların evrimleştiğini iddia ediyor ve sanırım İslam'la çelişmekte ben müslümanım ama evrime inanada saygı duyarım .

Son düzenleme:
Evrim bir teoridir .

Bu aslinda pek de yanlis sayilmaz. Evrimi konu alan birden fazla teori var, ornek mutasyon teorisi -> Mutation theory | biology

Elbette evrimin yasa oldugundan haberi olmayan ve bilimsel teorileri "sadece basit bir iddia" seklinde ele alan cahil cuhela takiminin agzindan dokulunce yanlis ama ozunde bilimsel bir teoridir demek yanlis sayilmaz :)

Bu aslinda pek de yanlis sayilmaz. Evrimi konu alan birden fazla teori var, ornek mutasyon teorisi -> Mutation theory | biology

Elbette evrimin yasa oldugundan haberi olmayan ve bilimsel teorileri "sadece basit bir iddia" seklinde ele alan cahil cuhela takiminin agzindan dokulunce yanlis ama ozunde bilimsel bir teoridir demek yanlis sayilmaz :)
Yazımı düzenledim biraz kesin konuşmuşum . Teşekkürler açıklama için . Cahil cuhela biraz ağır olmuş herkes her şeyi bilecek diye bir şey yok .
Evrim bir yasa ise nasıl bilim adamlarının bir kısmı tarafından reddediliyor anlatabilecek var mı ?

Yazımı düzenledim biraz kesin konuşmuşum . Teşekkürler açıklama için . Cahil cuhela biraz ağır olmuş herkes her şeyi bilecek diye bir şey yok .
Evrim bir yasa ise nasıl bilim adamlarının bir kısmı tarafından reddediliyor anlatabilecek var mı ?

Bence agir degil. Elbette herkes her seyi bilmiyor. Hatta kimse her seyi bilmiyor. Ama bilmedigin seyi bilmek onemli, bilmedigin konuda ogrenmeye calismak onemli. Hem biyoloji bilmiyorsan hem de evrim yok diye geziyorsan o halde cahil cuhela sozu hafif bile kaliyor.

Evrim yasasini reddeden bilim insani oldugunu ben dusunmuyorum. Internette buldugunuz "Asagidaki listedekiler evrimi reddediyor" seklindeki iddialar

A) Gercek degil
B) O listedekiler biyolog degil -> Caner Tastamam gibi asil alani disinda ahkam kesen akademisyenlerdir olsa olsa.

Evrim teorisinin iddialarina karsit gorus sunan tonla biyolog vardir, zaten bilim boyle ilerliyor. Ama "bence evrim yok" diyen 1 tane bile biyolog oldugunu ben dusunmuyorum. Varsa sasirt beni.

Yorumlayanına göre değişiyor bu iş. Kimisi çelişmediğini söylüyor (Misal: Enis doko) kimisi çeliştiğini söylüyor (buna örneğe gerek yok).
Hiçbir kutsal kitapta doğrudan bir anlatım olmadığı için oraya buraya çekmeye ve farklı yorumlamaya çok müsaitler. Sen çelişir desen de çelişmez desen de bir hükmü yok.

Evrim ile Din birbiriyle bağlantılı değildir. Din ahlaktır, Evrim ise bilim. Müslüman olupta evrime inanırsan kafir olmazsın. Kuran'da evrim ile alakalı birşeyde yok.

Ceketiniz bir argüman oluşturmaz.
Senin için basit düşünelim. Yıllarca sorulan bir soru var, hiç bunu düşündük mü? Veya siz düşündünüz mü?

Tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan? Hmm.

Evrimsel biyoloji açısından bu sorunun cevabı tavuğun yumurtadan çıkmasıdır. Bu durumda yumurta tavuklardan daha önce evrimleşmiş oluyor. Tavuklar günümüzden yaklaşık 10.000 yıl önce yapay seçilim ile evrimleşti. Tavukların içerisinde bulunduğu kuşlar sınıfı 230 milyon yıl önce yaşamış dinazorlara kadar gidiyor.

Peki sana sormak istediğim soru: Eğer tavuk yumurtadan çıkıyor ise, ilk yumurtlayan canlı tavuk mudur? İlk tavuklar nasıl oluşmuştur?

Aksi halde bu soruya cevabınız nedir? Düşüncenizi öğrenmek isterim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı