Gece vardiyası için kaliteli uyku düzeni

6 saat yeter yağmur sesi falan dinle ilk gün diye is yerinde pek üstüne gitmezler 2 hafta daha böyle gidersen işin zor çalıştığım yerden biliyorum

Alım varsa geleyim? İlan falan var mı. 😁 İstanbul içi sanırım
Evet istanbul içi. Ben Bilgi işlemde stajyerdim orda sonra güvenlik oldum buraya aldılar Kariyer'den ilan açılıyor onları takip etmen gerek. Eğer Amcan, Dayın varsa İBB yi kesinlikle zorla derim Aylık 8.500'ü paşa paşa yersin 😁

Evet istanbul içi. Ben Bilgi işlemde stajyerdim orda sonra güvenlik oldum buraya aldılar Kariyer'den ilan açılıyor onları takip etmen gerek. Eğer Amcan, Dayın varsa İBB yi kesinlikle zorla derim Aylık 8.500'ü paşa paşa yersin 😁
BEDAŞa hangi güvenlik şirketi bakıyor hocam? 2 senelik tecrübem var

21 gün alışma süreci. Belirli süreden sonra beden bulunduğa düzene en uygun tepkiyi verecektir. İlk zamanlar dengesizlik olur, sonra düzelir..

Hatta kendini alıştırırsan, 3-4 saat uyku bile sana yeterli olur.

BEDAŞa hangi güvenlik şirketi bakıyor hocam? 2 senelik tecrübem var
Yeniçeri Güvenlik Şirketi bakıyor. Kariyer'de ilanları var onları takip edebilirsin. Yatılı şantiye, fabrika projeleri 'de var.

Dostum selam öncelikle. Bende ayda 2 hafta gece çalışıyorum diyebilirim. Ben genelde sabah işten 8 de çıkıyorum 8,30 da evde oluyorum. Direk yatağa yatıyorum eğer sabah aç karnına yatarsam öğlen 2 de uyanıyorum senin gibi. Bazen de sabah bir şeyler yiyip yatıyorum yine 2 de uyandığımda oluyor, genelde tok yattığım zaman 4'te uyanıyorum ve bir daha gece işe gidene kadar uyumuyorum. Genelde gündüz uyuyacağın zaman odayı olabildiğince karanlık tutmanı şiddetle tavsiye ederim. Oda ne kadar ( ortam ışığı ) karanlık olursa o kadar derin uyku uyursun. Uykunun en önemlisi saati değil ne kadar derin uyuduğundur. Karanlık ortamda 7-8 saat uyuduğun zaman sadece bunun Max 4 saati derin oluyor, bu süreçte bütün vücudun dinlenmiş oluyor.

4 ay, gece 11 sabah 7 vardiyasında çalıştım. İlk günler iş bitimine yakın zombi gibi oluyordum kasada açık çıkmasın diye soğuk dolabını düzenliyordum ki uykum kaçsın. Sana tavsiyelerimi vereyim ;

Kesinlikle uykuyu bölme. Tek seferde yat kalk. Eve gelir gelmez vur kafayı alarm falan kurma ne zaman biyolojik olarak kendin uyanırsan o zaman kalk. Bu taktik ile ilk 1-2 hafta yine aynı sıkıntıları çekeceksin aa istikrarlı olduğun sürece alışacaksın. Sadece iş bitimine yarım sat kala uykun gelmeye başlayacak zamanla.

Hocam 3 varyasyon var. Sabah 9da geldiğinde öğlen 2 gibi uyanıp, takilip akşam 7 gibi tekrar yatmak. En yoranı bu bence.
Sabah geldiğin gibi yatıp akşam 5-6 gibi uyanıp bir daha uyumamak.
Sabah geldiğinde hiç uyumamak. Öğlen 3-4 gibi uyuyup akşam 11de uyanmak.
Bence en mantıklısı 2. seçenek. Tabi gün içinde işiniz yoksa. Çünkü hem akşamın sende kalıyor. Hemde uykudan uyanmanin sersemliği olmuyor.

Tabi herşeyden önemlisi gece vardiyasini sevmek. Gece çalışmasını sevmek. Alışmaya çalış. Yoksa ise giderken ayakların geri geri gider. Zorlanırsın.
Mükemmel. Evet çift uyku yerine ikinci seçenek tek uyku yapacağım. Eve gider gitmez sabah 9 da yatıp ne zaman uyanırsam. Aslında korkum Sabah 9 ta yatıp akşam 5-6 da kalksam, işe gidene kadar veya işte uykum gelir diye tek uyku yapmıyordum ama en iyisi tek uyku gibi.

Çünkü çift uyku da gece 9 da kalkınca hala uykum oluyordu.

Geri
Yukarı