GTA V'i neden sevmiyorum?

İşte biz ona gerçekçilik diyoruz. Sen herhangi bir SUV ile yüksek hızda dönmeye çalışırsan görürsün arabanın nasıl yattığını. Ki yere çok yakın spor arabaları hariç her araba gözle görülür derecede yatar virajlarda. Araba kontrolü zor ama fiziklerinden dolayı eğlenceli. Bana göre...
Gta 4 ü sadece araba sürmek için bile oynuyorum çok zevkli oluyor😁 ve GTA 4 için geliştirilen grafik modları çok iyi adeta GTA 5 den iyi oluyor renk ve grafik anlamında değiştiği için de bilmeyen biri GTA 6 mı çıktı da benim mi haberim yok diyor adeta öyle böyle olaylar gelişiyor...

Nostalji olaylarını falan saymazsak benim en sevdiğim GTA oyunu GTA 5'dir. Her gün Online ına girerim, story mode unu 12 kere falan bitirdim. GTA 4 ise en sevmediğim GTA oyunudur, oyunda nedense bunalıyorum, içim kararıyor ve sıkılıyorum. Sizin dediğinize katılmıyorum fakat zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bence GTA IV'ün fizikleri o kadar güzel değil. Gerçekçi olması bir yana ama bu kadar gerçekçilik bayıyor kardeşim ya. O ne alt tarafı sağ şeride geçeceğim sanki 200'le sağa dönüyorum. Onun dışında hikaye olarak oynamak nasip olmadı. En yakın zamanda oynamayı düşünüyorum. Onun dışında *bence* GTA V daha iyi.

Online sisteminde griferlara karşı tryhard çok zevkli bence ayrıca doğru şeyleri yapabilirsen hilecilerden çok az etkilenerek oynayabilirsin. Bu arada oyunu ssd'ye mümkünse m2 ssd'ye kurmak oyun zevkini artıyor ve hilecilerden kolayca kaçmanızı sağlıyor.
Not:Fan boy diyecek arkadaşlar bir fan boy değilim ama oyunu doğru şekilde oynarsanız oyundan aldığınız zevk deli seviyede artıyor. Sadece bunu belirtmek istedim.
Son ekleme unuttum bunları size gelen rastgele mümkünse İngilizce veya türkçe bilen insanların playlistlerine girmek heistlerini oynamak çok zevkli olabiliyor. Eğer oyunda iyi sürüyorsanız dişinize göre bir lobi bulursanız yarış aşırı zevkli oluyor.

Son bir ekleme inceleme yazısı gibi oldu oyunda para kasmak gerçekten zor buna katılıyorum. Bunun için dozunu kaçırmadan bogdan problem glitchi yaparsanız doğru bir arkadaş ile birlikte 15 dakikada 1m civarı bir para kazanabilirsiniz. Bu arada bu glitchin nasıl olduğu internette basit bir ingilizce ile öğrenebilirsiniz son olarak. Bu heistin ve buna gelmek için geçilen diğer doomsday heisti hızlıca geçmek için setup geçme glitchini kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çoğu konuda katılsamda hikaye konusunda katılmıyorum. GTA San Andreas'ı henüz oynamamış olsam da GTA 5'in GTA 4'den çok daha iyi bir hikaye modu olduğunu söylemeliyim. GTA 5 de her ne kadar franklin ve trevor aşırı dolu karakterler olmasa da michealın hikayesinin çok daha ilgi çekici ve detaylı ayrıca buna rağmen franklin ve trevorın görevleri gayet eğlenceli. GTA 4'e gelirsek gerçekten çok yüksek bir potansiyel çok kötü bir şekilde harcanıyor. Görevlerin çoğunda oyunu bitirdikten iki gün sonra hatırlamayacağın kişilerden birilerini öldürmen isteniyor ve niko tek bir kelime bile etmeden gidiyor. Oyunun %90'ı bundan ibaret GTA 5'i altı kere bitirmişimdir ve tüm oyunda sıkıldığım sadece iki üç görev var. GTA 4 de ise eğlendiğim sadece iki üç görev var.

GTA V'yi bugün neden sevmediğimi ifade etmek istiyorum.

• Hikayesi fena değil ama asla öncekiler gibi de değil. Özellikle de GTA IV ve SA'nın yanına yaklaşamaz. Oynanış GTA IV sonrası oyuncağa döndü. Yani bir gerileme var bu noktada, özellikle de fizik konusunda. Sandılar ki basit oyuncular basit fizik istiyor, çoğunluk buna uyabilir bilmiyorum ama bana uymadı.
  • Bir diğer konu ise haritanın boşluğu. Hiçbir şey için tonlarca yol gitmeniz gerekiyor. Gerçekten de hiçbir şey için neden o kadar yol gidiyoruz? Harita gerçek anlamıyla boşluk. Tam bir hata tolere etme çabası gibi.
  • Diğer ve can alıcı nokta ise dandik online sistemi. Benim asıl derdim burada. Başkalarını öldürmek ve gıcık etmek amacı gütmeyen bir kişi bile görmedim. Paralı bir ekonomi var. Bunun tepkisi ise hileler. Bu olunca da kendi halinizde normal akışta oyun oynayamazsınız. En azından PC platformu böyle. Ben bu oyuna 5 yıl civarında sahibim ama hiçbir şey yapamadım hakkıyla. Görev yapayım desem ya saçma sapan insanlar denk geliyor ya da hileciler. Arkaya dönüp baktığımda zorla kazanılmış ama hiçbir işe yaramayan yatırımlar ve emek görüyorum sadece. Parayı ya da hileyi basan zengin olduktan sonra kimse normal oynamıyor. Gruplaşan ender kişiler hariç görev yapıp para kazanan yok.

"Vay efendim grafikler" falan demeyin, o yıla göre bir zahmet olsun o teknolojik gelişmeler. Onun dışında çok yavan ve aşırı eksik bir oyun. Bunca senedir dayanması ise garip bir şekilde tuhaf. Ben bir ikna konusu açmadım. Uzun zamanlı deneyim paylaştım. İşten çıkıp, kafa dağıtayım diyen bir insana çok ama çok ters bu oyun. Benim gibi kişilere ters, onu belirtmek ve isyan amaçlı açtım sadece bu konuyu.

Oyundan beni en çok soğutan şey bunlarla birlikte haritanın büyük bi bölümüne arazi alanı koyup 5413456 tane off road suv gibi 4 çeker arazi araçları ekleyip o arazilerde normal spor bi arabayla off road ve suv araçlarından daha iyi performans almak :D off road araçlarının çıkamadığı dağ tepe bayırı spor araçlar çıkıyor tam bir rezalet

Araba ile 140 bastım NPC önüme kırıyor.
Online oynuyorum bir kanal var onun ile arkadaştık yabancı 90 bin abonesi var. Onun ekibi var kendi ekibiyle heist (soygun) videoları çekiyor.

Hikayesi fena değil ama asla öncekiler gibi de değil. Özellikle de GTA IV ve San Andreas'ın yanına yaklaşamaz.
GTA IV'te ve San Andreas'ta hikaye olarak ne var anlayabilmiş değilim hala. GTA IV'te savaştan kaçıp ABD'ye geldikten sonra mafyalar için çalışmaya başlayan bir göçmenin hikayesini oynuyoruz, klasikleşmiş mafya hikayesi. İşleniş olarak da hikaye karakterleri olarak da GTA IV'ün özel bir yanı yok, sıradan bir oyun.

San Andreas'ı kısmen hikaye olarak GTA IV'ten daha çok beğensem de onun da bu konuda bir başyapıt olduğunu söyleyemem. Çete hayatından kaçtıktan 5 sene sonra eve dönüp işleri yoluna koymaya çalışan eski bir çete üyesini oynuyoruz. Bu güzel bir konsept, ancak işleniş ve karakterler konusunda problemler var. Özellikle hikayedeki en önemli yan karakterlerden birçoğunun oyunun başlarında ortadan kaybolup sadece bazı görevlerde isimlerinin geçmesi büyük bir problem, bu oyuncuyu hikaye atmosferinden koparıyor.

Şahsi fikrime göre GTA V hikaye konsepti olarak San Andreas ve GTA IV'ten daha iyi, ancak işleniş ve karakterler konusunda GTA V'in en iyi GTA oyunu olduğu su götürmez bir gerçek.

Bir diğer konu ise haritanın boşluğu. Hiçbir şey için tonlarca yol gitmeniz gerekiyor. Gerçekten de hiçbir şey için neden o kadar yol gidiyoruz? Harita gerçek anlamıyla boşluk. Tam bir hata tolere etme çabası gibi.
Bu konuda hem sana hak veriyorum, hem de hak vermiyorum. Büyük harita yapıldıktan sonra oyuncuya harita gezdirilmediği sürece üzerinde uğraşılan haritanın bir manası kalmaz. Küçük harita da yapılabilirdi, ancak açık dünya oyunlarda harita ne kadar büyükse o kadar iyi demektir. Haritanın büyük olması görevlerde kullanılabilecek daha fazla mekan demektir, bu da görev çeşitliliğinin artması demek. Yani uzun yol gittiğin için sıkılıp oyunu eleştirmekte haklısın, fakat harita bu kadar büyük olmasaydı bu sefer oyun "neden harita küçük ve görev çeşitliliği az" diye eleştirilecekti.

Yeni konular

Geri
Yukarı