Haftada kaç set yapmalıyım?

vrl

Hectopat
Her kas grubunu haftada 4 hareket her hareket için 4 set civarı yapıyorum yani 16 set civarı göğüs çalışıyorum haftada. 6 aydır spor yapıyorum. Progressive overload ve super set drop set vb. de uyguluyorum. Yeni hareketler de eklemeli miyim? Şu anki program yetersiz mi?

Her kas grubunu haftada 4 hareket her hareket için 4 set civarı yapıyorum yani 16 set civarı göğüs çalışıyorum haftada. 6 aydır spor yapıyorum. Progressive overload ve super set drop set vb. de uyguluyorum. Yeni hareketler de eklemeli miyim? Şu anki program yetersiz mi?
6 ay spor yapman full body aşamasını geçmiş olman demektir. Eğer kilolu değilsen bölgesele geçmen iyi olur. Bacak omuz - göğüs triseps -sırt biseps olmak üzere üç gün çalışıp bir gün ara vermen iyi olur. Her kas grubu 4 gün dinlenebilir. Ama kalori yakmak için bir gün full body bir gün dinlenme yapman günlük 1,5 2 saat çalışman daha fazla kalori yakmana yardımcı olacaktır.

6 ay spor yapman Full body aşamasını geçmiş olman demektir. Eğer kilolu değilsen bölgesele geçmen iyi olur. Bacak omuz - göğüs triseps -sırt biseps olmak üzere üç gün çalışıp bir gün ara vermen iyi olur. Her kas grubu 4 gün dinlenebilir. Ama kalori yakmak için bir gün Full body bir gün dinlenme yapman günlük 1,5 2 saat çalışman daha fazla kalori yakmana yardımcı olacaktır.

Bölgesel yapıyorum da haftada 16 set az mı bir kas grubu için onu bilemedim.

6 ay spor yapman full body aşamasını geçmiş olman demektir. Eğer kilolu değilsen bölgesele geçmen iyi olur. Bacak omuz - göğüs triseps -sırt biseps olmak üzere üç gün çalışıp bir gün ara vermen iyi olur. Her kas grubu 4 gün dinlenebilir. Ama kalori yakmak için bir gün full body bir gün dinlenme yapman günlük 1,5 2 saat çalışman daha fazla kalori yakmana yardımcı olacaktır.
Omuz'dan sonra Göğüs mü :(

Hayır önce büyük kas grubu yapılır bir de
1. gün Bacak - omuz
2. gün Göğüs - triseps (arka kal)
3. gün Sırt - biceps (ön kol)
4. gün dinlenme
tekrar halinde
Omuz gününden hemen sonraki gün göğüs girilirse press hareketleri yapılacağından dolayı omzu henüz iyileşmemiş durumda olacağı için verim alamaz.
PPL şeklinde Omuz ve Göğsü aynı güne koyması çok daha sağlıklı olur.
Tekrar sayın bence az. Büyük kaslarda 15 - 20 küçük kaslarda 20 - 25 tekrar yap. Set ise 4 büyük kaslarda bir hareket için 4 set 5 hareket küçük kas grupları için 3 set 3 hareket yap.
Neden o kadar fazla olsun ki?

Geri
Yukarı