İmam hatip liselerine gidilir mi?

Evrim teorisi hakkında konuşalım diyorum hoca (biyolojici) bir iki cümle söyleyip evrim yanlıştır falan diyor. Normalde evrim için apayrı bir ders olması gerekirken bizim biyoloji hocası bile evrimi kabul etmiyor. Anadolu lisesinde okuyorum birde, işe bak.

Din en büyük uyuşturucu ve çok iyi bir kitle yönetim aracıdır.

Emin ol bunun sonu hiç iyi olmazdı bir sürü fen lisesi demek liselerde kalitenin düşmesi demek.

Ama nitelikli olsa o kadar öğretmen atama bekliyor bunları yerleştirsek fen lisesi yapsak(bilime önem versek)ülke 20 yıla toplanır.

Osmanlı bahsedildiği kadar güçlü bir ülke değildi aynı zamanda teknoloji olarak o zamanlar bile Bizans'ın çok gerisindeydi.
Ben sadece Osmanlı'yı mi örnek gösterdim? Böyle şeylerle karşılaştığımdan Osmanlı'yı örnek göstermeyeceğim.
Ben de sorarım o zaman, Osmanlı neden çöktü? Demek ki dini ön planda tutmak işe yaramıyormuş.
Birincisi onca sene yönetti din ile.
İkincisi bu ülke kurtarilirken de din on plandaydı. İstiklal Marşı'da bile "Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var."
"Bu ezanlar -ku şehadetleri dinin temeli- Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli."
gibi örnekler var.
Laik ülkenin milli marşı din temelli. Çok ironik değil mi?

@LoadFlame05 çok nitelikli oldukları için fen lisesinden öğrenciler açık liseye geçmeyi düşünüyordu zaten :D Acı bir gerçek, Galatasaray lisesi gibi nitelikli liselerde okunmadığı sürece lise okunmasının hiçbir anlamı yok. En basitinden okulu dışarıdan bitiren adam fen lisesi öğrencisiyle aynı diplomayı alıyor ve ikisi de lise mezunu sayılıyor.

Onca sene evet dinle yönetti. Pekala Osmanlı neden çöktü? Bir de 100 sene önceyle şimdiki zamanı da kıyaslaman ironik değil mi? :) Her neyse ne anlatıyorsam artık. Siz dini ön planda tutmaya devam edin kardeş, birkaç seneye çıkarsınız uzaya. Bilimi ön planda tutanlar da arkadan bakarak size imrenir artık.

Ben sadece osmanlı'yı mi örnek gösterdim? Böyle şeylerle karşılaştığımdan osmanlı'yı örnek göstermeyeceğim.

İkincisi bu ülke kurtarilirken de din on plandaydı. İstiklâl Marşı'da bile "benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var."
"Bu ezanlar -ku şehadetleri dinin temeli- ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli."
Gibi örnekler var.
Laik ülkenin milli marşı din temelli. Çok ironik değil mi?

İstiklal marşını onaylayan kişiye, kişilere sormak lazım onu da.

Geri
Yukarı