İnsanlar neden bu kadar acımasızlaştı?

Bahsetmek istediğim suriyeliler değil. Bu tipler herkesle dalga geçiyorlar ve eskiden de vardı dediğiniz gibi ama bu kadar çok yoktu. Eskiden düşen birine yardım edenler daha fazlaydı. Şimdi ya tepkisiz kalıyorlar, ya da dalga geçiyorlar.

Başka ülkelerdeki insanlar da böyle mi ki?

GDO'lu gıda maddelerinin tüketimi, atmosferdeki kirlilik, orman yangınları, iklim krizi, kutup ayılarının buzulların erimesi sonucu oluşan spesifik yalnızlığı ve penguenler ile aynı kıtada olmadıkları için de stresliler. Tüm bu sebepler bizim de gergin ve vicdansız olmamıza sebep oluyor....

Şaka şaka millet ekonomik durumu sebebiyle gergin. Direkt ülkedeki ortam çok gergin.

GDO'lu gıda maddelerinin tüketimi, atmosferdeki kirlilik, orman yangınları, iklim krizi, kutup ayılarının buzulların erimesi sonucu oluşan spesifik yalnızlığı ve penguenler ile aynı kıtada olmadıkları için de stresliler. Tüm bu sebepler bizim de gergin ve vicdansız olmamıza sebep oluyor
Şaka şaka millet ekonomik durumu sebebiyle gergin. Direkt ülkedeki ortam çok gergin.
Vicdansızlığın ekonomi ile ne alakası var ki? Ben de ekonomiden şikayetçiyim fakat birisinin ölümü veya acısı ile dalga geçmiyorum.

İnsanlar artık sinir stresten dolayı duygusuzlaşmaya başladı, bendede acıma duygusu yok. Birkaç ay önce piskoloğa gittim ve sosyopat olduğumu öğrendim.

Vicdansızlığın ekonomi ile ne alakası var ki? Ben de ekonomiden şikayetçiyim fakat birisinin ölümü veya acısı ile dalga geçmiyorum.
Doğrudan alakalı. İnsanların refahı; buna bağlı olarak duygusal durumları ve olaylara bakış açıları da değişiyor. Ülkedeki ortam da gergin zaten.

Ben de vicdanlı, merhametli biriyim ama Ar*plara, Kuzey Afrikadan gelen nar*ileci tiplere, Ortadoğudan sözde mülteci olarak gelen ve ülkemizi mahveden o aşa***ıklara, Afg**lara, P**istanlılara, Fanatik insanlara, Ergenliğin verdiği gevşeklik ile zargana olanlara karşı değil.

Geri
Yukarı