İnsanlar neden bu kadar acımasızlaştı?

şaka mısın sen birader yaşını sorsak 16 eskiyi nerden biliyor diyor bide :D
Konu benim yaşım değil aslanım, bu lafı ortaya atan ben değilim sensin. Bu ülkede Sivas Katliamı dün yaşanmadı, Menemen Olayı dün yaşanmadı, Kırkağaç Yamyamı Olayı dün yaşanmadı. Ben burada sabaha kadar sayarım sana bu olayları, internet günümüzde yaygınlaştığı ve bilgi aktarımı kolaylaştığı için gördüğün şeyleri yeni sanıyorsun sen.

İnsanlar artık sinir stresten dolayı duygusuzlaşmaya başladı, bendede acıma duygusu yok. Birkaç ay önce piskoloğa gittim ve sosyopat olduğumu öğrendim.
Umarım bu niteliğini doğru yöne kanalize edebilirsin.
Çok açıklayıcı olmayacak ama;
**** Öfke ****
Kelimeye bakarsan kötü görünüyor.
Öfkeli olup olmamak elimizde olmayabilir ama
Öfkemizi boşaltacığımız hedefi seçmek elimizdedir.
Masumlara mı, zalimlere mi? gibi.

**** Yukarıdaki örnek bir cevap ya da açıklama değil, onu bu konuyu düşünmeye değer bulanlar hayal edecek, herkes kendi perspektifinden farklı ama az veya çok doğru sonuçlara ulaşabilir. ***

Konuda ki bazı yorumlar içimi kararttı ve bana konuyu açanın kastettiğinden bile daha vahim bir durumda olduğunu gösterdi insanlığın.

**** iyi geceler herkese ****

Dostum öncelikle kuduz aşısı olmama gerek yok çünkü konuşma esnasında bana dişlerini hiç geçiremedin. İkinci olarak; kavga çıkartmakla ilgilenmiyorum. Söylediklerim ağrına gitmiş sanırım ama sonuna kadar arkasındayım çünkü dediklerim doğru. Sanki dünya düne kadar tozpembeydi de bugün kararmış gibi davranıyorsun. Türkiye'de de dünya genelinde de insanlığın en anlayışlı olduğu zamanlardayız, bundan 300-400 yıl önce insanlar yalnız başına tenhaya çıkamıyordu. Tarihe bu kadar ilgisiz olma.

O delikanlı farkında olmayabilir ama RTE ye oy verilmesine onun gibiler sebep oldu ve olmaya devam edecek ve bu neden %100 haklı bir neden. Mantıklı bir şekilde tartışmak, fikir paylaşmak ta mümkün değildir ki iki laf etsek. Umarım yarın son bulur bunun gibiler yüzünden yıllardır çektiğimiz işkence.

+
Günümüzde olanlar.

Size göre böyle olsa da diğer ülkeler için daha çok:

1-lut-kavmi-neden-helak-oldu.jpg

O delikanlı farkında olmayabilir ama RTE ye oy verilmesine onun gibiler sebep oldu ve olmaya devam edecek ve bu neden %100 haklı bir neden. Mantıklı bir şekilde tartışmak, fikir paylaşmak ta mümkün değildir ki iki laf etsek. Umarım yarın son bulur bunun gibiler yüzünden yıllardır çektiğimiz işkence.
Ben adama açıklama yapıyorum, adam cevap olarak bana kuduzsun aşı ol diyor ama burada mantıklı bir şekilde tartışamayan kişi söylediklerini somut kanıtlarla destekleyen ben oluyorum öyle mi :D Neyse öyle olsun bakalım, ben bu ülke insanının kafasını hiç çözemedim zaten. Hele bu olayı siyasete nereden çektiniz gerçekten anlayamadım ama şunu söyleyeyim; konu gerçekten siyaset değil. İnsanların nefretini sadece siyasete veya kapitalizme bağlarsanız çok üzülürsünüz. İnsanların nefreti doğuştandır, kapitalizm, siyaset gibi terimler daha ortada yokken insanlar taşla kayayla birbirini parçalıyordu.

Ekleme: Hiç bana saygısızca konuşuyorsun falan da demeyin şimdi, gittim acaba haksız olan ben miyim gerçekten diye konuşmaları bir daha okudum gayet de haklıyım. Adama insan gibi bilgi verdim, git tarih oku dedim karşılık olarak bana "16 yaşındasın :D" diyor. Saygı göstermeyen saygı beklemesin.

Son düzenleme:
Birinin kötü bir anı paylaşıldığında örnek olarak haberlerde birisi ölüyor ve altta ifadelere bakıyorum gülen emojiye basanlar var birisinin acısına, sıkıntısına gülmek ne kadar normal sizce? Geçenlerde bir video vardı Suriyeli kanala atlamış boynu kırılıp ölmüş alttaki yorumlarda espri yapan mı dersin, iyi olmuş yazan mı dersin bir sürü saçma sapan tipler var ve aşırı fazlalar. Neden böyle olduk ki biz? Korkmaya başladım artık insanlardan, çok iğrençleştiler. Başıma bir şey gelecek diye korkmuyorum da, arkamdan dalga geçecek insanlardan korkuyorum...
Ilık değiliz de ondan. Anama bacıma bakan, ülkemi işgal eden milletin adamını ayırmam. Gayet iyi olmuş keşke hepsi ölse 🤣. Onlar seni ayırmıyor bu iyi bu kötü diye. Yapmayın etmeyin acımayın adam olmayan kimseye. Kör ölünce badem gözlü olmasın. Ne ölüsü ne dirisi.

Size göre böyle olsa da diğer ülkeler için daha çok:

Eki Görüntüle 1778294
Lut kavmi helak olduysa bugunki escinsel topluluklara bir sey olmuyor anlamıyorum. Helak olmus dogru ancak ilahi bir nedenden değil.

Ilık değiliz de ondan. Anama bacıma bakan, ülkemi işgal eden milletin adamını ayırmam. Gayet iyi olmuş keşke hepsi ölse 🤣. Onlar seni ayırmıyor bu iyi bu kötü diye. Yapmayın etmeyin acımayın adam olmayan kimseye. Kör ölünce badem gözlü olmasın. Ne ölüsü ne dirisi.
Merhametli olan ılık mı oluyor yani şimdi? Keşke bu konuyu hiç açmasaydım. Bu mesajdan sonra da yorum atmayacağım. Beyinleriniz körelmiş, yamyam olmuşsunuz.

Ben adama açıklama yapıyorum, adam cevap olarak bana kuduzsun aşı ol diyor ama mantıklı bir şekilde tartışamayan söylediklerini somut kanıtlarla destekleyen ben oluyorum öyle mi :D Neyse öyle olsun bakalım, ben bu ülke insanının kafasını hiç çözemedim zaten. Hele bu olayı siyasete nereden çektiniz gerçekten anlayamadım ama şunu söyleyeyim; konu gerçekten siyaset değil. İnsanların nefretini sadece siyasete veya kapitalizme bağlarsanız çok üzülürsünüz. İnsanların nefreti doğuştandır, kapitalizm, siyaset gibi terimler daha ortada yokken insanlar taşla kayayla birbirini parçalıyordu.

Ekleme: Hiç bana saygısızca konuşuyorsun falan da demeyin şimdi, gittim acaba haksız olan ben miyim gerçekten diye konuşmaları bir daha okudum gayet de haklıyım. Adama insan gibi bilgi verdim, git tarih oku dedim karşılık olarak bana "16 yaşındasın :D" diyor. Saygı göstermeyen saygı beklemesin.
Aslında siyaset konusunda haklısın, sadece verdiğin örnekler yüzünden... içimi sızlatan ama dillendiremediğimiz ya da dillendirsek te dinlenmediğimiz....
Keşke karışık verse idin örnekleri, gerçekten şık olurdu..
Diyebilirdin ... Dersim, iskilipli atıf, madımak , kubilay vsvs
Yine de Özür, niyetim iyi idi cidden. :) Sevdim Seni ama neden söylemiycem :)

Geri
Yukarı