iPhone 5S mi Xperia Z2 mi yoksa LG G3 mü?

• Konuyu başlatan GameR07
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz ne arıza çıktınız? Haklısın dedim sustum hala laf sokma peşindesin. Kendi görüşündür IPhone iyi al dersin susarsın. Ben de fikrimi söyledim ve en sonunda haklısın dedim bitti. Sonra gelmiş "Bu adam para almıyor ama bunları savunuyor..." gibi laflar ediyorsun.
Apple fanboyu olmuşsun sonra bana laf yapıyorsun burada.
şahsi yorumlarınızla seviyesizlik yapmayın isterseniz, ilk yorumunuzdan son yorumunuza doğru dikkatli okuyun isterseniz. kendinizden emin tavrınızla attığınız yorumlar cevap buldukça hakaretlere dönüşüyor. bu nasıl bi seviyesizlik yok arıza yok dalga geçer gibi siz varken iPhone'a laf edemem. karşınızda çocuk yok haddinizi bilin. tekrar söylüyorum burada 2000tl ve üzeri cihazlardan konuşuluyor daha paranın emeğin ne olduğunu bilmeden bazı şeyleri yabana atıp o böyle şu şöyle bir de gelip burada şahsi yorumlar yapmıyormusunuz iyice seviyeyi düşürüyorsunuz. sizin gibi düşünenler olduğu için uzun uzun yorumlar atıyorum daha doğru dürüst bişey bilmeden etmeden direk yorum yapıyorsunuz bu yorumun aynısını Apple değil Samsung için yapsanızda söylerdim. cihazı alacak arkadaşın ekonomik durumunu bilemem ona göre yorum yapamam ama günümüz şartlarında yüksek fiyatlarda telefon almak taksidinde farklı türlere büründüğünü fiyatların vade vb. seçeneklerle arttığını düşünürsek kolay bişey değil bunun farkına varın. sizin yorumunuza baştan söyledim adam zaten sizin yorumunuzun ne olduğunu her yerde bulabilir buraya gelip öyle yorumlar atarak ben bilirim ben anlarım edasıyla cihaz önerilmez. Apple size ne yaptı bilemem bu kadar kin ve nefretiniz var. yorumlarımı lütfen düzgün okuyup ona göre yorum yapın bende sürekli anlayın diye benzer konuşmaları yapmak zorunda kalmayayım ve haddinizi bilerek konuşun. forumda takıldığımdan değil hiç haz etmiyorum bu siteden google'da gördüm bu konuyu iyi ki telefon alacak arkadaşa yorum yapayım yardımcı olayım dedim. teknoloji bu kadar basit bir olay değil, para kazanmak kolay değil forumlar konuşmak tartışmak için var tabi seviyeyi bilirseniz, o yabana attığınız cihazlar için ne teknolojiler var malesef ülkemiz gösteriş ülkesi olduğu için sizin yorumlarınız burada normal ama amerika'da veya başka teknoloji ile iç içe olan bir ülkede yapsalar gülme garantisi verebilirim ama bu sitenin yöneticileride kullanıcılarıda tuhaf bir site burası eminim bu mesajları okuyorlardır. macintosh rehberi yaparlar sorunları tek tek yazarız cevap vermezler, kullanıcısı yok siz ne kadar arızasınız gibi seviyesi düşük yorumlar yaparlar müdahale etmezler. ama bir kullanıcı bir şeyi bilmeden yazsın etsin dalga geçmesini bilirler. diğer forumlarda apple ve samsung fanboyları cirit atıyor ben orada böyle seviyesiz bir tartışma görmedim veya bir yöneticinin, editörün insanları aşağıladığını görmedim.

yaptığınız karşılaştırmaları mantıklı yapın. insanların ne alacağı konusunda yalan yanlış bilgilendirme yapmayın

kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapmıyoruz.

malesef ülkemizde kullanıştan ziyade gösteriş ya da en iyisi bende edası ile telefon alındığı için sizin gibi yorumlar çok normal.

Teknosa'ya sakın gitme bu arkadaşın yorumları gibi yorumlar yaparlar ama onlar en azından para için yapıyor Samsung vs gibi firmalardan prim alıyorlar

Ben mi seviyesizim siz mi? Ben sabır taşı mıyım? Bir noktaya kadar aşağılamalarınızı kaldırdım ama sonra vaziyet bu oldu. Her mesajınızda laf dokundurmaktan geri durmadınız. Benim yapabileceğim bir şey yok.

Ha bir de ben basit bir kullanıcıyım. 450.00 kullanıcıdan sadece 1 tanesiyim. Benim yazdıklarımı görüp "Yok bu site böyle yok bu site şöyle..." demeyin. Yargılayacaksınız beni yargılayın siteyi değil. Bu sözler bana ait siteye değil.

Ben mi seviyesizim siz mi? Ben sabır taşı mıyım? Bir noktaya kadar aşağılamalarınızı kaldırdım ama sonra vaziyet bu oldu. Her mesajınızda laf dokundurmaktan geri durmadınız. Benim yapabileceğim bir şey yok.

Ha bir de ben basit bir kullanıcıyım. 450.00 kullanıcıdan sadece 1 tanesiyim. Benim yazdıklarımı görüp "Yok bu site böyle yok bu site şöyle..." demeyin. Yargılayacaksınız beni yargılayın siteyi değil. Bu sözler bana ait siteye değil.
Mesajlarımı okuyorsunuz değil mi siz, forumda çoğu konuyu okudum takip ettim machintosh rehberi hazırlayan arkadaşlar yardım etmediği için sık sık forumda takılıp benzer sorumlar nasıl çözüm bulmuş diyede çoğu konuyu gezdim çoğu kez yorumlarım silindi, çoğu hata yapan insanın aşağılandığına şahit oldum resmen onlara muhtaç yerine koyulmuş insanlar ama size tekrar detaylı anlatmak lazımmış bunu anladım foruma neden laf ettiğimi de gayet iyi açıkladım onuda gördünüz değil mi?

Her açıklamanıza net bir cevap verdim ben yanlışlarınızı düzelttim siz her düzeltmemde daha kaba bir hal alıp konuyu değiştirip lakait tavırlar aldınız. Kulaktan dolma bilgi demem, ülkemizde ki genel kullanıcı kitlesinden bahsetmem, teknosa'da ki gibi iPhone ölmüş yorumu yapıyor arkadaş demem şahsınıza hakaret mi? Yoksa bana arıza demeniz dalga geçer tavırlar takınmanız mı? her mesajımda laf dokunduruyorsam cevabını veremeyip içerliyorsan bu senin sorunun dostum benim değil. bak sen bana her lafı söyledin ben kendime laf söylettirmem dedim cevabımı verdim sizin gibi şahsi yorumlar yapmak yerine genel konuştum, anlamak size kalmış. Mesajlarımı işinize gelen nereden vurabilirim yerine okumaktansa tek tek okuyun sizin yaptığınız şahsızına laf etmediğimi göreceksiniz. aşağılayacak olsam editörlük yapmış adamım, ismini dünya çapında duyurmuş teknoloji sitelerinin Türkiye genelinde ki yöneticileri ile tanışmışlığım var, operatör firmalarının büyük isim yapmış iletişim merkezlerinde yönetici tanıdıklarım var bunlardan gelen tecrübem var.

Senin konuşup internette gördüğün veya birini benzerini kullandığın cihazların uzun süre incelemelerini yapan işini veren insanlardan bahsediyoruz istersen böyle aşağılayabilirim seviyesizlik ne göstermiş olurum ne dersin? iPhone fanı demiştiniz değil mi bir de yazık, objektif olmaya çalışın. Ben sizin önerdiğiniz cihazları yerden yere vurmadım ama siz onu yaptınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yine siz haklısınız. O dediklerinizin hiçbiri bana edilmiş laflar değildi. Ortaya konuştunuz ben üstüme alındım. Siz gayet de güzel anlatarak açıkladınız bana bense hakaret edip kestirip attım. Kusura bakmayın.
Lütfen beni aşağılamayın o bir dünya tecrübeleriniz ile. Aşağılarsanız bu siteye bir daha giremem. Kolay gelsin.

Mevlana'nın bir sözü vardır. Onu söylemenin tam yeri aslında.

CEO arkadaşım; adam kendi görüşünü yazıp Iphone'u yazılım bakımından iyi fakat donanım bakımından G3 - Z2 gibi telefonlar ile kıyaslanamayacak kadar düşük gördüğünü söylemiş. Bu görüşe neden bir laf sokma çabasına girdiğinizi ve bu kadar uzattığınızı ben anlayamadım doğrusu. Birçok arkadaş kendi görüşünü yazmış ki ben de dahil, siz aralarından seçmişsiniz Iphone'a olumsuz yorum yapanı laf sokup duruyorsunuz. Yani bu çabanızdan ben bile rahatsız oldum. Olgunlukla karşılayıp tartışmaya girmemeye çalışıyor ama siz istermişcesine zorluyorsunuz arkadaşı. Samsung'u savunurcasına laflar söylemiş diye Teknosa çalışanlarına benzetiyorsunuz ama siz burada ondan çok Apple'ı savunuyorsunuz. Arkadaş 2 satır görüşünü yazmış siz paragraf paragraf savunma yazıp aralarada laf sokarcasına cümleler koymuşsunuz. Gerçektende Hastai'nin dediği gibi hiçbir şey bilmeyen çocuk gibi yargılıyorsunuz. Biraz saygınız olsun lütfen. Amacım sizi küçük düşürmek veya hakarette bulunmak değil ama ben bile rahatsız oldum yani bu yorumlarınızdan.

Şu tavsiyeleri isterken, telefondan öncelikli beklentiniz nedir, bunları belirtseniz konu uzamayacak. Örneğin, şarj süresi benim için önemli dersen kimse kalkıp sana iPhone5S önermez. Ne bekliyorsun, fotoğraf çekerim çok dersen Z2'den başka bir şey önerilmez. Çok net olsun ekranı dersen G3 önerilir. Ancak G3'ün işlemci ve grafik yongası 2K ekran için yeterli mi tartışılır. Ya da benim için şarj olma süresi çok önemli olsun kısa sürede şarj olabilsin dersen Z2'yi eleriz. Böyle bir tavsiye istemek, aynı zamanda konunun böyle gereksiz uzaması ve tartışmalar yaratılmasını da önlemiş olur. Biri gelip sana iPhone öneriyor ama sormuyor ki beklentin ne diye. Biri android telefonlardan birini öneriyor oda sormuyor. Ergonomik olsun dersen G3'ün arka tuşlarına alışırsan rahatlık sağlıyor ama Sony'nin yandaki tuşları da ciddi rahatlık sağlıyor. Öncelikli beklentin nedir?

Ayrıca şuan ki durumu bilmiyorum ama, iOS hafiflik ve serilik anlamında çok iyi bir yazılım olabilir ama kimse sorunsuz diyemez. iPhone5'i satmama neden olan olay, uygulamada gezerken (Facebook,Tapatalk vs.) birden ana ekrana dönmesi. Ne bir hata oluştu uyarısı var ne de başka bir şey. Tekrar uygulamaya girdiğimde olduğum yerde değil baştan açılıyor. Günde 4-5 kere bununla karşılaştıktan sonra sattım telefonumu. Android'e geçtim. Geri dönmeyi de pek düşünmüyorum.

Şu tavsiyeleri isterken, telefondan öncelikli beklentiniz nedir, bunları belirtseniz konu uzamayacak. Örneğin, şarj süresi benim için önemli dersen kimse kalkıp sana iPhone5S önermez. Ne bekliyorsun, fotoğraf çekerim çok dersen Z2'den başka bir şey önerilmez. Çok net olsun ekranı dersen G3 önerilir. Ancak G3'ün işlemci ve grafik yongası 2K ekran için yeterli mi tartışılır. Ya da benim için şarj olma süresi çok önemli olsun kısa sürede şarj olabilsin dersen Z2'yi eleriz. Böyle bir tavsiye istemek, aynı zamanda konunun böyle gereksiz uzaması ve tartışmalar yaratılmasını da önlemiş olur. Biri gelip sana iPhone öneriyor ama sormuyor ki beklentin ne diye. Biri android telefonlardan birini öneriyor oda sormuyor. Ergonomik olsun dersen G3'ün arka tuşlarına alışırsan rahatlık sağlıyor ama Sony'nin yandaki tuşları da ciddi rahatlık sağlıyor. Öncelikli beklentin nedir?

Ayrıca şuan ki durumu bilmiyorum ama, iOS hafiflik ve serilik anlamında çok iyi bir yazılım olabilir ama kimse sorunsuz diyemez. iPhone5'i satmama neden olan olay, uygulamada gezerken (Facebook,Tapatalk vs.) birden ana ekrana dönmesi. Ne bir hata oluştu uyarısı var ne de başka bir şey. Tekrar uygulamaya girdiğimde olduğum yerde değil baştan açılıyor. Günde 4-5 kere bununla karşılaştıktan sonra sattım telefonumu. Android'e geçtim. Geri dönmeyi de pek düşünmüyorum.
Öncelikle beklentilerim şarj benim için önemli değil 1 günü çıkartıp çıkartmaması benim için önemli olan performans takılma kasma donma vs şeyleri yapmasını istemiyorum şuan ki telefonum s3 kasma donma uygulamanın geç açılması falan ne ararsan var bunlardan bıktım adam akıllı bir telefon arıyorum kamera olarak normal bişey çeksin yeter çok çok iyi görüntüler elde etmek istemem tasarıma kesinlikle iyi olmalı istediklerim bunlar

Öncelikle beklentilerim şarj benim için önemli değil 1 günü çıkartıp çıkartmaması benim için önemli olan performans takılma kasma donma vs şeyleri yapmasını istemiyorum şuan ki telefonum s3 kasma donma uygulamanın geç açılması falan ne ararsan var bunlardan bıktım adam akıllı bir telefon arıyorum kamera olarak normal bişey çeksin yeter çok çok iyi görüntüler elde etmek istemem tasarıma kesinlikle iyi olmalı istediklerim bunlar

Bu alacağın telefonların hiçbirinde kasma donma sorunları olmaz. G3 için kesin konuşamıyorum, o grafik işlemci o ekran için yeterli mi değil mi bilmiyorum. S3'ten sonra bunlara geçince hiçbiri üzmez emin olun. Benim tavsiyem Z2 olurdu. Kendi düşünceme göre tasarım vs. düşündüğümde. Ancak tasarım çok ön plandaysa G3 diyebilirim. İnce çerçeveleri ve şık kaplaması fark yaratıyor. iOS'u yukarıda belirttiğim nedenlerle terk ettiğim için tavsiye edemiyorum, ama siz o sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz de. Ancak android telefonlar bence daha kolay kullanıma ve daha çok kısa yola sahipler. iOS7 ile biraz yaklaştı Apple, belki iOS8 ile çok daha ileri geçecek bilemeyiz. Ancak günümüz şartlarında ben size, Z2 önerirdim, tasarımı güzel ve kullanılabilirlik üst düzeyde olduğu için, ayrıca her koşulda kullanıma müsait. (Tuzlu su hariç)

Bu alacağın telefonların hiçbirinde kasma donma sorunları olmaz. G3 için kesin konuşamıyorum, o grafik işlemci o ekran için yeterli mi değil mi bilmiyorum. S3'ten sonra bunlara geçince hiçbiri üzmez emin olun. Benim tavsiyem Z2 olurdu. Kendi düşünceme göre tasarım vs. düşündüğümde. Ancak tasarım çok ön plandaysa G3 diyebilirim. İnce çerçeveleri ve şık kaplaması fark yaratıyor. iOS'u yukarıda belirttiğim nedenlerle terk ettiğim için tavsiye edemiyorum, ama siz o sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz de. Ancak android telefonlar bence daha kolay kullanıma ve daha çok kısa yola sahipler. iOS7 ile biraz yaklaştı Apple, belki iOS8 ile çok daha ileri geçecek bilemeyiz. Ancak günümüz şartlarında ben size, Z2 önerirdim, tasarımı güzel ve kullanılabilirlik üst düzeyde olduğu için, ayrıca her koşulda kullanıma müsait. (Tuzlu su hariç)
Aslında ben en başta z2 çok istiyordum ama hataları çok telefonun mesela 4k video çekiyor ama çekmeden önce telefonda donmalar yaşanıyor ve videoyu çektikden sonra videoyu telefonda izlerken ilk 3 4 sn si videonun simsiyah gözüküyor sonradan normale dönüyor ısınma problemi vs yani bunlar yazılımsal mı onu pek bilmiyorum ama düzeltilecek bişey ise z2 düşünebilirim

iphone 6 yı bekle bence. Arkadaşlar fiyet yüksek olur diyor ama olmaz çünkü apple store mağazası türkiyede açıldı.Şöyle örnek vereyim mağaza açılmadan önce ben ipad i 1600 civarına turkcellden aldım ama ipad air çıkışından beri 1200 civarında yani yı beklersen çok pahalı olmaz ama android olarak g3 iyi bir tercih olacaktır z2 ye göre.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı