iPhone neden alınır?

Evet, tuzlu fiyatları var ancak malzeme kalitesi, kullanılan çip, kamerası, üzün ömürlülüğü, stabilitesi açısından çok çok iyi.
Ben bu stabil olayını anlamıyorum. Bir çok telefon gayet stabil bence. 3 yıllık bir giriş seviyesi Lenovo tabletim var o da daha hiç çökmedi ya da kasmadı. Ablama yeni bir telefon aldık o da kasmıyor ya da çökmüyor. Bu cihazlar stabil değilse iPhone'da nasıl bir stabillik var? Ayrıca neden bir telefona o kadar para verelim? Bir kaç oyun oynayıp, sosyal medya kullanıp ve telefon görüşmesi için neden o kadar para verelim ki? PC değil ki daha çok FPS verme olayı olsun. Ayrıca iPhone'ların pil gücü zayıf. Az önce bahsettiğim tabletim ile bir günü rahat çıkarabilir iken iPhone'lar bunu yapamıyor.

Ben bu stabil olayını anlamıyorum. Bir çok telefon gayet stabil bence. 3 yıllık bir giriş seviyesi Lenovo tabletim var o da daha hiç çökmedi ya da kasmadı. Ablama yeni bir telefon aldık o da kasmıyor ya da çökmüyor. Bu cihazlar stabil değilse IPhone'da nasıl bir stabillik var? Ayrıca neden bir telefona o kadar para verelim? Birkaç oyun oynayıp, sosyal medya kullanıp ve telefon görüşmesi için neden o kadar para verelim ki? PC değil ki daha çok FPS verme olayı olsun. Ayrıca IPhone'ların pil gücü zayıf. Az önce bahsettiğim tabletim ile bir günü rahat çıkarabilir iken IPhone'lar bunu yapamıyor.

Stabilite olayı şu mesela Android telefonlarda daha çok RAM görürsün bunun nedeni çok fazla RAM yemesi. Mesela iPhone SE 2020, çok güçlü bir telefon ona rağmen 3GB RAM var ama yetiyor. IPhone'ların dediğim gibi fiyatları tuzlu daha çok parası olanlar kullanmalı. Şu konuya da deyineyim; İçindeki çip ne kadar iyi olursa o kadar fazla zaman kullanırsın ve kasma olayı çok daha uzun zaman sonra olacaktır. Ayrıca IPhone'larda sen de görüyorsun pillerinin miliamper değeri daha düşük Android tarafına göre, ancak bu hızlı bitiyor anlamına gelmez.
Sırf iPhone'un hem güvenliği çok iyi olduğu hem de iOS olduğu için yarın SE 2020 almaya gideceğim.
Stabilite olayı şu mesela Android telefonlarda daha çok RAM görürsün bunun nedeni çok fazla RAM yemesi. Mesela iPhone SE 2020, çok güçlü bir telefon ona rağmen 3GB RAM var ama yetiyor. IPhone'ların dediğim gibi fiyatları tuzlu daha çok parası olanlar kullanmalı. Şu konuya da deyineyim; İçindeki çip ne kadar iyi olursa o kadar fazla zaman kullanırsın ve kasma olayı çok daha uzun zaman sonra olacaktır. Ayrıca IPhone'larda sen de görüyorsun pillerinin miliamper değeri daha düşük Android tarafına göre, ancak bu hızlı bitiyor anlamına gelmez.
Sırf iPhone'un hem güvenliği çok iyi olduğu hem de iOS olduğu için yarın SE 2020 almaya gideceğim.
iPhone her yıl işlemci çipi farkını da ortaya koyuyor.

Dosya Ekleri

• gfds.PNG
    gfds.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 29

iPhone her yıl işlemci çipi farkını da ortaya koyuyor.
Android'in daha çok Rami var ve bunu kullanıyor. Bunun nesi yanlış? Evet, Android daha çok RAM kullanıyor ama bunun bir zararı yok.
Güvenlik olayına gelince. İOS işletim sistemi o kadar kısıtlayıcı ki güvenli olmazsa ayıp ederdi. O kadar kısıtlamalı bir Android telefona yap o da güvenli olur.
Android sana istediğini yapma özgürlüğünü veriyor. Mesela Pokemon Go ülkemizde yok ve mecburen APK indireceksin. Android'de bunu yapmak çok kolay ama İOS'da bir sürü yapman gereken adım var. Sevmiyorum ben kısıtlayıcı sistemleri. Bırak istediğimi yapıyım, karışmasın bana. Yine de senin kararın ve düşüncen. Bana saygı duymak düşer. Ama ben yine de zengin olsam bile asla Apple ürünleri kullanmam.

Geri
Yukarı