iPhone telefon neden alınır, neden alınmaz?

darkgamer

Hectopat
iPhone ile aynı fiyatı olan hiçbir telefonun donduğunu düşünmüyorum. Baştan telefonu donmadan kullanabiliyor musun gibi saçma şeyler söylemeyin. Telefonun size göre iyi ve kötü özeliklerini nelerdir? Değer mi değmez mi? Bir de neden her iPhone marka telefonun şarjı kötü mesela genel olarak söylüyorum modelleri.

iOS sürümlerine göre donmalar elbette var o da yazılımın hatası kesinlikle.

Bana soruyorsan eğer bende iPhone X iOS 13.5 unc0ver Jailbreak mevcut donmalar çok nadir oluyor bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone ile aynı fiyatı olan hiçbir telefonun donduğunu düşünmüyorum. Baştan telefonu donmadan kullanabiliyor musun gibi saçma şeyler söylemeyin. Telefonun size göre iyi ve kötü özeliklerini nelerdir? Değer mi değmez mi? Bir de neden her iPhone marka telefonun şarjı kötü mesela genel olarak söylüyorum modelleri.
iPhone alınır.

Sebep: Yazılım, güvenlik, hız, uzun kullanım.

9 yıllık iPhone telefonum var hala tüm özellikleri çalışıyor.

Bu konularda sabaha kadar tartışabilirim ama ben bir telefona o kadar para vermem. Android'de dahil.
Daha anlamlı işlere harcarım o paraları.
O yüzden alınmaz.

Alt tarafı telefon, uzaya çıkmayacağız. O yüzden birbirinizi kırmadan tartışın.

Bu konularda sabaha kadar tartışabilirim ama ben bir telefona o kadar para vermem. Android'de dahil.
Daha anlamlı işlere harcarım o paraları.
O yüzden alınmaz.

Alt tarafı telefon, uzaya çıkmayacağız. O yüzden birbirinizi kırmadan tartışın.
İyi de dostum borsa'ya bağlı o kadar parayı bende versem bende öyle derdim :D

Şarj meselesi ise Android 300 mAh ı IOS 200 mAh aynı sürede hatta IOS 1 saat falan daha uzun kullanım sunuyor. Mesela yazılımda. O yüzden alınır.

iOS sürümlerine göre donmalar elbette var o da yazılımın hatası kesinlikle.

Bana soruyorsan eğer bende iPhone X iOS 13.5 unc0ver Jailbreak mevcut donmalar çok nadir oluyor bu arada.
Jailbreak atılmış bir cihaz ile genel iOS'u yorumlamak baya ilginç.

Hoşuna gidiyorsa alırsın, gitmiyorsa almazsın. Para senin paran. Başkalarının ne alacağına sürekli karışmak artık aşırı saçma bir hal aldı. iPhone alıyorsun birisi çıkıyor "çöp çayomi al". İnsanların hevesini kırmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz bilmiyorum. Bir şey insanın hoşuna gitmişse ve o şeyi kullanmak istemişse bırakın alsın. Karşılaştırma konularında gerekli karşılaştırmalar zaten yapılıyor. Her telefon aynı olacak diye bir kaide de yok.

O kadar para verilmez diyecek arkadaşlar gidip birkaç yüz milyar doları nereye harcadığımızı sorgulayabilir.

iPhone ile aynı fiyatta olan telefonlar donuyor öncelikle bunu bilin. Ha aldığınız gibi olmuyor uzun vadede yaşanıyor bu durum.

Iphone alıyorsan uzun süreli destek için tercih edebilirsin. Evet aynı fiyata android tarafında daha güzel telefonlar mevcut. Fakat 2 yıl sonra aldığın telefona ana sürüm güncellemesi gelmeyecek. Hatta yeni sürüm gelse bile sorunlu olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı