iPhone telefon neden alınır, neden alınmaz?

Satılmıyor derken lafın gelişi. Yoksa Nokia 6500’ın bile bataryası bulunur. Kullanılan cihazın övülmesinin de bir mantığı olmalı. iPhone 7 ve 8’in stabilliği ve performansından bile memnun olmayan çok kullanıcı var.

Bende de Samsung S3 Neo var. Çalışmayan kullanıma engel hiçbir durumu yok. Çalışıyor işlevlerinin hepsini görüyor. Marka farketmeksizin 2016-2017 yıllarından önceki cihazları övmenin kullanmanın bir mantığı yok bana göre. Whatsapp’tan gelen bildirimle 1 dk savaşmanın mantığı yok yani…
S3 Neo ile iPhone 6 yaşıt, eski sürümleri değil. iPhone 6 hâlâ rahat bir şekilde çalışıyor destek kesilsede. iPhone 5 ile kıyaslayacak bir şey arıyorsanız Galaxy S2 var ki WP desteği yok. iPhone 4S'te bile var WP desteği şu an. Bu cihazlar kullanılır demiyorum ama Apple tarafı Andorid'lere göre bariz bir şekilde daha uzun ömürlü.

S3 Neo'nun iPhone 6 ile yaşıt olduğunu biliyorum. Amacım başka marka eski cihazlarında çalıştığı. Sadece WhatsApp ile de cihaz karşılaştırma yapanı da ilk defa görüyorum. Mesele onun yüklenmesi ise elinizde Samsung S2 varsa getirin 5 tane WhatsApp'ı aynı cihaza yükleyeyim. Cihaz kullanımdaki amaca göre hizmet etmesi lazım. Kimi stabil olmasını ister, kimisi güçlü cihaz ister, kimisi geniş ekran ister. Marka gözetmeksizin 8-9 yıllık cihazlarda performans ve stabil bir kullanım alabildiğini söyleyen kişi yalan söylüyordur. Bunu ben söylemiyorum yapılan sentetik testler ve karşılaştırma testleri söylüyor. iPhone uzun ömürlü değil dediğimi de hiçbir yerde göremezsiniz. Bana göre iPhone 7 bile çalışmıyor şu an. Ekran berbat, batarya berbat, performans berbat vs… Teknolojiye uygun olmayan bir cihaz övülüyorsa özellikle bu bir telefonsa kesinlikle kullanıcı o telefonu kullanıyordur. Kalkıp iPhone 7'nin bile övülecek hali kalmadı şu devirde bu sene son zamanını yaşıyor. iPhone 6S'in yazılım güncelleme desteği bitti. Ki bunlardan eski cihazı da övmek mantık dışı. Tek seçenek olursa överim o cihazları; O da Bedavaysa…

Arkadaşlar S8 kullanıcısıyım iPhone X ile aynı yıl çıktı aralarında ay var sadece geçtiğimiz günlerde S8 güvenlik güncellemesini kesti ama iPhone X in iOS 15 alması bekleniyor aradaki fark bu bence S8 Android 9 da kaldı ama.

iPhone X iOS 15 ve iOS 16'yı da alacak. Telefon yazılımı güncelleme konusunda Apple ile yaraşacak şirket yok. Yazılımın desteğinin uzun olması cihazın üretici şirketini kaliteli yapar. Üretilen cihazın kalitesini düşürür. Bu kullanımda size sadece siber güvenlik artısı sağlar. Cep telefonunu için her güncelleme cihazın sonunu getirir. Performans ve güç kaybı yaşarsınız. iPhone 6S şu an iOS 12 veya iOS 11'i kullansa daha performanslı ve stabil olabilirdi. Hepimiz güncel kalmak istiyoruz ama performanstan ödün veriyoruz farkında değiliz...

Geri
Yukarı