Jahrein "Atatürk'ü sevmeyenlere boydan gireyim" dediği için ifadeye çağırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bacısına söven vardı gizli saklı köşeye çekip hayasızca ahlaksızca onu anmak bile istemiyorum. O neden çağırılmadı ise ondan çağırılmamıştır.
Dogrudur, bir sey diyemem ama su an konu Ataturk. Sunu da soylemiyorum butun her seyi Ataturk yapti demiyorum. Yanlis oldugunu ve ilerledigini degistirmiyor. Sonucta adalet iyi degil, onun ifadeye cagrilmamasi da bir adalet sorunudur.

Adalet sistemini övdüğüm beğendiğim için söylemiyorum ama şehidimizin bacısına söven vardı gizli saklı köşeye çekip hayasızca ahlaksızca onu anmak bile istemiyorum. O neden çağırılmadı ise ondan çağırılmamıştır.

Kıyaslama saçma direkt yüksek mevkidekilere ayrıcalık var diyebilirsin.

Kim sevse de sevmese de kimseye hakaret etmemeli bence.

Türkiye de yaşayıp ekmeğinden suyundan faydalanıyorsan seveceksin. Lamı cimi yok. Sevmeyebilirsin ama saygı duyacaksıncılara da ayrı sinir oluyorum. Sevmeyen adam niye saygı duysun.
Çünkü saygı erdemliktir.

Şizofrenik kafa yapısı.

Olası bir iç savaşta potansiyel vukuat kişisi.

Önüne geleni hain ilan eden faşist kafa yapısı.

Hain ilan etmiyorum ama üstü kapalı hain diyorum diyor.

Ben soyismimi söylesem soyisminden soyundan utanırsın. İnsanları ayrıştırma kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Saygı duymak zorunda. Zorundasın.
Sana teşhis olarak okuduğunu anlamama tanısı koyuyorum.

Benimle haddini bilerek konuş hain derken kimlere hain dediğimi gayet iyi biliyorsun. Sırf senin gibiler yazmasın diye oraya yazdım.
Olası bir iç savaşta potansiyel vukuat kişisi.
Kurtuluş Savaşı örneği veriyorum bana iç savaş diyor garip.
Önüne geleni hain ilan eden faşist kafa yapısı.
Önüne geleni faşist ilan eden radikal ideolojik tip kafa yapısı.
Hain ilan etmiyorum ama üstü kapalı hain diyorum diyor.
Kimseye üstü kapalı hain demiyorum. 5. defa da olsa 10. defa da olsa git yazdıklarımı tekrar oku. Sevmeyenlerin %95'i bilgisizliklerinden sevmiyorlar bu yüzden onlara hain demiyorum. Hain olan kısım ise Atatürk'ü bilmesine rağmen her daim onu kötüleyen Türk düşmanı, geriye kalan %5'lik kısım ima ettiğim şey bu.
Ben soy ismimi söylesem soy isminden soyundan utanırsın.
Karakterini soy isminden aldığını düşünüyorsan değil soyumdan, senin soyundan utanırım.
İnsanları ayrıştırma kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Saygı duymak zorunda. Zorundasın.
Saygı hak etmeyene kimse saygı duymak zorunda değil. Değilim. Hak edeni ise herkes sevmek zorunda. Zorundasın.

Arkadaşım Dünya'da Atatürk'ü ayni kefeye koyabileceğin başka bir lider yok.
Fatih Sultan Mehmet, Abdulhamid, 2. Abdulhamid, Osman Gazi, Yıldırım Beyazıt, Mete Han, Cengiz Han. Bunlardan da mı iyi Atatürk? Bu kadar emin konuşmayın hocam tamam iyi bir lider de ilahlaştırmamanız gerekir hatta Atatürk sizi görse utanır atalarımızdan da üstün tuttuğunuz için. Utanmasanız Allah'tan da iyi, zeki ve güçlü diyeceksiniz hocam.

Arkadasim Dunya'da Ataturk'u ayni kefeye koyabilecegin baska bir lider yok. Abraham Lincoln ile kralice ile senin bu dedigin ile bambaska bir sey. Burada seveceksin diye bir seyden bahsedilmiyor. Eger sevmiyorsan zaten bu ulkenin tarihini okumamisin, Ataturk'u arastirmamissin, gercekleri gormemissin diyoruz. Ulkeyi sifirdan kuran - kurtaran bir insan, tum hayatini buna adamis duzgun bir evlilik hayati hatta oz cocugu bile yok. Vatan ile ilgilenmekten bunlara vakit bulamamis. Kendini feda etmis bir kisiden bahsediyoruz. Icerisinde biraz vatan sevgisi barindiran insan zaten bunlari arastirdigi an o sevgi otomatik olarak olusur. Buradaki sevgiden kasit senin bir arkadasini veya kadini sevmen degil. Deger veren, saygi gosteren sevgiden kast ediyoruz. E sen zaten bu sevgiyi Ataturk'e karsi gostermiyorsan, bir yerlerde yanlis yapmissin demektir. Suycu, buycu, oncu denilen tum kavramlar ve ideolejilerin uzerindedir Ataturk. Ataturk'u sevmiyorsan saygi da gostermezsin zaten. Illa bir yerlerde ona hakaret etmene gerek yok.
Fatih Sultan Mehmet bunu görse mezarımda tüm akrobatik hareketleri sergilerdi.

Fatih Sultan Mehmet, Abdulhamid, 2. Abdulhamid, Osman Gazi, Yıldırım Beyazıt, Mete Han, Cengiz Han. Bunlardan da mı iyi Atatürk? Bu kadar emin konuşmayın hocam tamam iyi bir lider de ilahlaştırmamanız gerekir hatta Atatürk sizi görse utanır atalarımızdan da üstün tuttuğunuz için. Utanmasanız Allah'tan da iyi, zeki ve güçlü diyeceksiniz hocam.
2. Abdülhamid'den sonrasını okumadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı