Kas yapmak için nasıl beslenmeliyim?

Hocam biri sadece normal besin diğeri ise tamamen sporcuya yönelik bir şey tabiki protein tozu daha avantajlı olacaktır sporcu biri için fakat protein tozuda tavukta pahalı bence.
Hocam protein tozu bazi bebek mamalarindada bile kullanilir(ham maddesi), sadece ulkemizde 1 tik on yargi var. Fakat karar sizin hocam kafaniz gonlunuz nasil rahat ediyorsa oyle yapin bol şans.

Protein alimi acisindan protein tozu daha iyi olabilir(ne yapmak istedigine gore degisir),100 gr tavukta 20-25 gram protein var buda 3/4 olcek falan yapiyor.Yanlisim varsa kusura bakma hocam tavuk fiyatini su anda bilmiyorum 🙂.
Hocam protein tozundan alacağınız karbonhidrat, yağ ve protein miktarı ile bahsettiğiniz tavuktan alacağınız protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakmanızı tavsiye ederim sonuç nedir ben de bilmiyorum ama bunu söylememin sebebi protein tozunu çoğu kişi kas yıkılmasını önlemek amaçlı kullanılıyor ve bu maddi durumu olanlar için geçerli. Benim var mesela fakat ben bunu tercih etmiyorum ve program aldığım hocamda bunu tavsiye etmiyor fakat kendisi uzun yıllar spor yapan ve ek olarak fazla protein alması gerektiği için kullanıyor ama bana tavsiye etmiyor çünkü benim spordan sonra sadece protein değil bunun yanında belli oranda karbonhidrat ve yağda almam lazım. Mesela ben spordan sonra 500-700 kalori arası besin tüketiyorum ve bunu almam lazım. Örnek benim clean bulk antrenman sonrası besin değerlerim: 655 Kalori, 62 Gram protein, 16 Gram Yağ, 60 Karbonhidrat. Yani bunu sadece protein tozuyla götüremem ve fazla protein alırsam bu sefer kendime zarar vermiş olurum. Umarım ben sizi anlamış ve doğru cevap vermişimdir.

Cevap için çok teşekkür ederim <3

Bizim ev üyeleri problem, Bir şekilde yolunu bulmam lazım.

Hocam abur cubur beni etkilemiyor galiba yesemde yemesemde aynı :D Kilo zar zor alıyorum zaten.
Ek olarak kardeşim bu spor baya pahalı bir spor yani bu arada ben hiç abur cubur yemiyorum yasak ve geç saatlerde sadece sıvı tüketiyorum başta dediğim gibi bu sporda yemene içmene ve saatine dikkat etmen lazım. Maddi açıdan müsait değilsen pilav tavuğa aban diyeceğim bu da yanlış tavsiye en güzeli YouTube'da çok usta hocalar gayet güzel bilgiler veriyor. Durumuna göre bazı mobil programlardan destek alarak hangi programa göre gideceksen ne kadar kalori alman gerek yağ oranlarını vs. ayarlayıp beslenme programı oluşturman. Kolay gelsin umarım spor gibi güzel bir şeye bulaşır ve devam ettirebilirsin ben spora gitmediğim zamanlar canım sıkkın oluyor ve şu an bileklerim sakat sadece kardiyo ve karın egzersizlerine gidiyorum o bile kesmiyor.

Hocam protein tozundan alacağınız karbonhidrat, yağ ve protein miktarı ile bahsettiğiniz tavuktan alacağınız protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakmanızı tavsiye ederim sonuç nedir ben de bilmiyorum ama bunu söylememin sebebi protein tozunu çoğu kişi kas yıkılmasını önlemek amaçlı kullanılıyor ve bu maddi durumu olanlar için geçerli. Benim var mesela fakat ben bunu tercih etmiyorum ve program aldığım hocamda bunu tavsiye etmiyor fakat kendisi uzun yıllar spor yapan ve ek olarak fazla protein alması gerektiği için kullanıyor ama bana tavsiye etmiyor çünkü benim spordan sonra sadece protein değil bunun yanında belli oranda karbonhidrat ve yağda almam lazım. Mesela ben spordan sonra 500-700 kalori arası besin tüketiyorum ve bunu almam lazım. Örnek benim clean bulk antrenman sonrası besin değerlerim: 655 Kalori, 62 Gram protein, 16 Gram Yağ, 60 Karbonhidrat. Yani bunu sadece protein tozuyla götüremem ve fazla protein alırsam bu sefer kendime zarar vermiş olurum. Umarım ben sizi anlamış ve doğru cevap vermişimdir.

Ek olarak kardeşim bu spor baya pahalı bir spor yani bu arada ben hiç abur cubur yemiyorum yasak ve geç saatlerde sadece sıvı tüketiyorum başta dediğim gibi bu sporda yemene içmene ve saatine dikkat etmen lazım. Maddi açıdan müsait değilsen pilav tavuğa aban diyeceğim bu da yanlış tavsiye en güzeli YouTube'da çok usta hocalar gayet güzel bilgiler veriyor. Durumuna göre bazı mobil programlardan destek alarak hangi programa göre gideceksen ne kadar kalori alman gerek yağ oranlarını vs. ayarlayıp beslenme programı oluşturman. Kolay gelsin umarım spor gibi güzel bir şeye bulaşır ve devam ettirebilirsin ben spora gitmediğim zamanlar canım sıkkın oluyor ve şu an bileklerim sakat sadece kardiyo ve karın egzersizlerine gidiyorum o bile kesmiyor.
Cevabın baya değerli oldu benim için teşekkür ederim.

Tavsiye ettiğiniz hocalar var mı, 4 Tane karın kası olan herkes fitness hocası oluyorda sizin tavsiye ettikleriniz kimler ?

Ve neden pilav tavuğa öyle dediniz ?

Cevabın baya değerli oldu benim için teşekkür ederim.

Tavsiye ettiğiniz hocalar var mı, 4 Tane karın kası olan herkes fitness hocası oluyorda sizin tavsiye ettikleriniz kimler ?

Ve neden pilav tavuğa öyle dediniz ?
İlk olarak pilav ve tavuğa aban dememin sebebi maddi açı çünkü tavuk baya pahalandı ve ben günde yarım kilo tavuk bitiriyorum ama artık bu bile imkanı olan birine bile zor geliyor almak. Pilav ve tavukta yeterince protein, yağ ve karbonhidrat olmasından dolayı dedim yanlış anlaşılma olabilir alacağınız ve yapacağınız programa göre beslenmek daha doğru olur. Ben hoca önerisinde bulunamam maalesef kendiniz bu konuda maddi açıdan müsaitseniz doğru hocayla çalışmanızı önerebilirim sadece. Belli başlı hocalar var her PT'lik verene yanaşmayın çünkü çoğu internetten aldıkları bilgilerle yapıyor onu siz de yapabilirsiniz.

İlk olarak pilav ve tavuğa aban dememin sebebi maddi açı çünkü tavuk baya pahalandı ve ben günde yarım kilo tavuk bitiriyorum ama artık bu bile imkanı olan birine bile zor geliyor almak. Pilav ve tavukta yeterince protein, yağ ve karbonhidrat olmasından dolayı dedim yanlış anlaşılma olabilir alacağınız ve yapacağınız programa göre beslenmek daha doğru olur. Ben hoca önerisinde bulunamam maalesef kendiniz bu konuda maddi açıdan müsaitseniz doğru hocayla çalışmanızı önerebilirim sadece. Belli başlı hocalar var her PT'lik verene yanaşmayın çünkü çoğu internetten aldıkları bilgilerle yapıyor onu siz de yapabilirsiniz.
Anladım, Bu sporu seviyorum pilav + yumurta bile yerim benim için problem olmaz 5 dakikada değil 20 dakikada yerim problem hiç olmaz yapmadığım bir şey değil.

İş yerinin öğle yemeği genelde :
Çorba.
Tavuklu yemekler
Pilav, Bulgur
Cacık.

Öğle yemeğim bir şekilde iyi, Sabah ve akşam kaldı sabahleyin yumurta + o sizin dediğiniz şeylerden birazda sebze tüketsem olur, Akşamda makarna + yumurta yaparım elimden geleni yapıcam artık

Kas nasıl yaparım (dozunda)?

Arkadaşlar spor yapıyorum gelişiyorum ama tam geliştiğimi hissedemiyorum, beslenmem çok kötü ne yemem gerekli.

Yemek olaraksa:

Sabah yemiyorum diyecek kadar az.
Öğlen iş yerinde olduğu kadar.
Akşam yiyorum ama paso çorba yapıyor annem.

Ne yediğimi bilmiyorum yani bazen aç karnına salona gidiyorum.

%70i yemek denilen sporu aç karnına yapıyorum.

Supplement olarak sadece:

Gh-complex (AÖL)
D3K2.
Çinko, kalsiyum, magnezyum.
OmeGA-3

Hocam ozelikle sabah kahvaltısı bence atlanılmamalı kilonuzu ikiyle çarpın günlük almanız gereken protein hesap yapmayı planlarsanız günde ne kadar yağ ne kadar Pro'ten aldığınız gormek isterseniz fatsecret oneririm bir de hocam calışyorsanız gelirinizde varsa kendiniz alıp kendiniz yapmanız daha iyi olacaktır.

Protein tozu böbreklere zarar verir, onun zararını azaltayım derken çok fazla su içersen yine böbreklerine zarar verirsin. Kreatin çok iyi bir supplement ama o da çok uzun süre kullanılırsa saç dökebiliyor (yıllarca kullanmaktan bahsediyoruz) Onun dışında hayatına haşlanmış yumurtayı sok. Çok iyi bir nimet spor için. Paran yetiyorsa yulaf ezmesini spordan 45 dakika önce yiyebilirsin, sağlıklı karbonhidrat sağlar. Spordan sonra haşlanmış yumurta yiyorum ben. Et çok daha iyi olur tabi. Ama uğraşması ve fiyatını göz önüne katarak bunu yapın.

Hocam protein tozundan alacağınız karbonhidrat, yağ ve protein miktarı ile bahsettiğiniz tavuktan alacağınız protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakmanızı tavsiye ederim sonuç nedir ben de bilmiyorum ama bunu söylememin sebebi protein tozunu çoğu kişi kas yıkılmasını önlemek amaçlı kullanılıyor ve bu maddi durumu olanlar için geçerli. Benim var mesela fakat ben bunu tercih etmiyorum ve program aldığım hocamda bunu tavsiye etmiyor fakat kendisi uzun yıllar spor yapan ve ek olarak fazla protein alması gerektiği için kullanıyor ama bana tavsiye etmiyor çünkü benim spordan sonra sadece protein değil bunun yanında belli oranda karbonhidrat ve yağda almam lazım. Mesela ben spordan sonra 500-700 kalori arası besin tüketiyorum ve bunu almam lazım. Örnek benim clean bulk antrenman sonrası besin değerlerim: 655 kalori, 62 gram protein, 16 gram yağ, 60 karbonhidrat. Yani bunu sadece protein tozuyla götüremem ve fazla protein alırsam bu sefer kendime zarar vermiş olurum. Umarım ben sizi anlamış ve doğru cevap vermişimdir.

Ek olarak kardeşim bu spor bayağı pahalı bir spor yani bu arada ben hiç abur cubur yemiyorum yasak ve geç saatlerde sadece sıvı tüketiyorum başta dediğim gibi bu sporda yemene içmene ve saatine dikkat etmen lazım. Maddi açıdan müsait değilsen pilav tavuğa aban diyeceğim bu da yanlış tavsiye en güzeli YouTube'da çok usta hocalar gayet güzel bilgiler veriyor. Durumuna göre bazı mobil programlardan destek alarak hangi programa göre gideceksen ne kadar kalori alman gerek yağ oranlarını vs. ayarlayıp beslenme programı oluşturman. Kolay gelsin umarım spor gibi güzel bir şeye bulaşır ve devam ettirebilirsin ben spora gitmediğim zamanlar canım sıkkın oluyor ve şu an bileklerim sakat sadece kardiyo ve karın egzersizlerine gidiyorum o bile kesmiyor.

Ülkemizde maalesef pahalı bir spor.

Protein tozu böbreklere zarar verir, onun zararını azaltayım derken çok fazla su içersen yine böbreklerine zarar verirsin. Kreatin çok iyi bir supplement ama o da çok uzun süre kullanılırsa saç dökebiliyor (yıllarca kullanmaktan bahsediyoruz) onun dışında hayatına haşlanmış yumurtayı sok. Çok iyi bir nimet spor için. Paran yetiyorsa yulaf ezmesini spordan 45 dakika önce yiyebilirsin, sağlıklı karbonhidrat sağlar. Spordan sonra haşlanmış yumurta yiyorum ben. Et çok daha iyi olur tabii. Ama uğraşması ve fiyatını göz önüne katarak bunu yapın.

Zaten her şeyin fazlası zarar.

Geri
Yukarı