Kavga etmekten çekinmek

Tom Ganks

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sokakta gelene geçene sataşan bir tip değilim. Toplumda sürekli efendi olarak nitelendirilen biriyim.

2 senelik kick boksörüm. Kavgadan her ne kadar uzak kalmaya çalışsam da yaşımdan küçük durduğum için ezenler, mahallemde beni ezmeye çalışanlar var. Mahallede bile rahat yürüyemiyorum.

Kavga etsem tek yumrukla indireceğim kişiler ile kavga etmekten çekiniyorum.

Çocuğun biri var sürekli hayırdır çekiyor, tip tip bakıyor. Okul çıkış saatimde mahallemin köşesinde beni bekliyor tip tip bakıyor bende ona bakıyorum sonra devam ediyor.

Sizce ne yapmalı? Çalıştığı dükkanın içine sokup mu dövmeli, yoksa göz dağı mi vermeli?

Hiç bulaşma derim. Okul dönemimde arkadaşlarım bıçaklandı gitti. Kimin ne yapacağı belli olmuyor. Gelip kendisi bir olay başlatırsa o zaman yaparsın gerekeni. Yaşadığımız çevre itibariyle çoğumuz yaşıyoruz bu tarz olayları. Fakat hepsi gelip geçici. Zamanında bu tarz olaylar yaşadığım insanlara bakıyorum da, hepsine göre hayatım çok daha iyi konumda. Efendilik her zaman iyidir. (y)

Sana gözdağı vermeye çalışıyor bence. Diş geçirebilir miyim diye tartıyor seni. Büyük ihtimal üzerine yürüsen geri vites yapacak:) Bulaşmamak en mantıklısı. Çünkü böyle tipler genelde arkadan saldırmayı sever sonra delikanlıyım diye gezer ortalıkta. Yani dövsen döversin ama sonra yediremeyip büyük ihtimal başkalarıyla gelmeye çalışacak.

Ne olacağını anlatayım, sen bir tanesine vuracaksın, diğeri bıçağı sokacak sana.

Çocuk tek kişi diyelim, bu sefer arkadaşları musallat olacak sana, hepsi bıçak taşıyor bunların, vücudunda kalıcı bir iz kalmasını istiyorsan, sataşabilirsin.

Normal insan değilki bunlar kavga edesin, bir tanesiyle atışmıştım, sonra arkadaş olduk. Neden böyle özgüveni olduğunu taşıdığı bıçaktan anlamıştım, gösterdiği sonra bana bıçağı.

Böyle tipleri iyi bilirim, sana tip tip bakar, sonrada neden bakıyorsun diye kavga çıkarırlar.

Bunlar genelde, okumamış, bir baltaya sap olamamış, işsiz güçsüz boş gezenin boş kalfası olan tipler oluyor. Neden kendini onunla eş değer tutuyorsun, sen okumuş adamsın ?
Her sokak başlarında bulunurlar.

Son düzenleme:
Göz dağı ver sabırlı ol. Saldırıya başladığı vakit konuştur yumruklarını. Bir befendiye durduk yere kavga yakışmaz. O seni tamamen tahrik etmek istiyor.

Kendine güveniyorsan, "vur gözüne, patlat bi kafa ve yumruk". Güvenemiyorsan sonu kötü biter dersen, "bulaşma, laf atarsa sende üslubunu koruyarak karşılık ver ve o tip tip bakıyorsa sende bak". Karar senin.

Tahrik ediyorsa üslubunu koru ve beyefendi ol. Göz dağı ver. Emin ol bir süre sonra bir daha yapmayı aklından bile geçirmeyecektir.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sokakta gelene geçene sataşan bir tip değilim. Toplumda sürekli efendi olarak nitelendirilen biriyim.

2 senelik kick boksörüm. Kavgadan her ne kadar uzak kalmaya çalışsam da yaşımdan küçük durduğum için ezenler, mahallemde beni ezmeye çalışanlar var. Mahallede bile rahat yürüyemiyorum.

Kavga etsem tek yumrukla indireceğim kişiler ile kavga etmekten çekiniyorum.

Çocuğun biri var sürekli hayırdır çekiyor, tip tip bakıyor. Okul çıkış saatimde mahallemin köşesinde beni bekliyor tip tip bakıyor bende ona bakıyorum sonra devam ediyor.

Sizce ne yapmalı? Çalıştığı dükkanın içine sokup mu dövmeli, yoksa göz dağı mi vermeli?
Aynen bende sen gibiydim ve bende sen gibi kickboks sporu yapıyorum ve bu sporla ilgilenen kişiler karşısındakine neler yapacağını hemen hemen bilir,büyük ihtimal çok arkadaşı var yoksa yapamaz öyle hareketler ama ben olsam gider konuşurum baktın olmuyor öğrendiklerini uygula. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı