Kavga etmekten çekinmek

Ben de senin gibiyim kavga çıkmasın diye sürekli alttan alırım ama baktım olmuyor adama direk dalarım. Böyle tiplere fazla sabırlı davranma sonra pısırık sanıyorlar. Arkadaşların dediği gibi göz dağı verebilirsin belki daha etkili olur ama ben olsam sabırlı davranmam.

Kendine özgüven eksikliği yaşıyorsun gibi bir hal sezdim. Yaşadığın ortamı az çok tahmin edebiliyorum. Emin ol sana tip tip davranan kişi belki de kim olduğunu neler ile meşgul olduğunu çevreden biliyordur buna rağmen hiçbişey yapmıyorsa oda senden çekiniyor olduğundandır. Bu duruma hasetlik diyelim biz iyisimi.

Kavga edeceksen karşıdakinin tipini iyi tanı derim. Herkes senin gibi delikanlı olup yumrukla gelmeyebilir. Merak ettiğim durup dururken neden sana tip tip bakıyor. Daha önce bir atışma yaşadınız mı?

Yolda yürürken insanlar insanlara bakabilir bunda bir sorun yok, ne bakıyorsun diye kimseyle kavga edemezsin. Pskiyatride Paranoid Kişilik Bozukluğu deniyor buna. Yolda yürürken insanlara bakarım, bunda bir sorun yok. Eğer sorun olarak görüyorsan, psikiyatriye gitmeniz faydalıdır. Ama laf atıyorsa o ayrı birşey ama ne bakıyorsun diyede kimse ile kavga edemezsin. Psikiyatri'ye git insanların bana bakmasından rahatsız oluyorum baktıklarında kavga çıkarıyorum dersen, sana kuvvetli bir anti psikotik ilaç yazacaktır, full uyku yapar. Bu ciddi bir kişilik bozuklugudur, normal bir davranış değildir.

Kişilik bozukluğudur bu, cidden ne bakıyorsun diye kavga çıkaranları anlamıyorum, tedavi edilmeleri gerekiyor bence, toplum için tehlikeliler.

Paranoid Kişilik Bozukluğu, Belirtileri ve Tedavisi - psikolojik.gen.tr

Mahalle ortamında büyümüş biri olarak seni anlıyorum, bu tarz şeyler çok olur bizim buralarda da. Zaten mahalle mahalle değil, her sokağında ayrı bir gurup, yapılaşma söz konusudur ve sürekli sürtüşürler birbirleriyle. Eh şu büyüyüp de akıllanana kadar geçen süreçte hep birilerini ezme çabalarındadır haliyle. Bizim eşimiz dostumuz, tanıdıklarımız veya arkadaş çevremiz çoğunlukta olduğu için sataşan veya laf eden olmazdı, sataşabilecek kişiler de yine kendi içimizden olurdu ama seni tek gördülerse ondan cesaret almış olabilirler.

Tanımadığın insanlarla asla kavga etme. Hayatın 1 bıçak darbesinin ucunda bunu bizden çok daha iyi biliyor olman gerek, kickbox sporuyla uğraştığın için.
Kavga edeceksen de tanıdığın, verebileceği zararın üst limitlerinden emin olduğun kişilerle kavga et.

24 yaşındasın, benden büyüksün ve bu yaşlardaki kavgalar öyle ilkokul çıkışı kavgalarına benzemiyor bildiğin gibi. Tanısan etsen, yapabileceklerinden haberdar olsan eyvallah da bu tip insanları sağı solu belli olmaz. Silah desen 16 yaşındaki çocuğun bile sahip olabileceği bir zamanda yaşıyoruz, herkesin silahı var.

Bu yüzden em önemli nokta ; Tanıdık düşman edinmek :) Allah kimseye tanımadığı düşman vermesin :)

Mahalle ortamında büyümüş biri olarak seni anlıyorum, bu tarz şeyler çok olur bizim buralarda da. Zaten mahalle mahalle değil, her sokağında ayrı bir gurup, yapılaşma söz konusudur ve sürekli sürtüşürler birbirleriyle. Eh şu büyüyüp de akıllanana kadar geçen süreçte hep birilerini ezme çabalarındadır haliyle. Bizim eşimiz dostumuz, tanıdıklarımız veya arkadaş çevremiz çoğunlukta olduğu için sataşan veya laf eden olmazdı, sataşabilecek kişiler de yine kendi içimizden olurdu ama seni tek gördülerse ondan cesaret almış olabilirler.

Tanımadığın insanlarla asla kavga etme. Hayatın 1 bıçak darbesinin ucunda bunu bizden çok daha iyi biliyor olman gerek, kickbox sporuyla uğraştığın için.
Kavga edeceksen de tanıdığın, verebileceği zararın üst limitlerinden emin olduğun kişilerle kavga et.

24 yaşındasın, benden büyüksün ve bu yaşlardaki kavgalar öyle ilkokul çıkışı kavgalarına benzemiyor bildiğin gibi. Tanısan etsen, yapabileceklerinden haberdar olsan eyvallah da bu tip insanları sağı solu belli olmaz. Silah desen 16 yaşındaki çocuğun bile sahip olabileceği bir zamanda yaşıyoruz, herkesin silahı var.

Bu yüzden em önemli nokta ; Tanıdık düşman edinmek :) Allah kimseye tanımadığı düşman vermesin :)

Taksimde Sat komandosu Yüzbaşı kalbinden bıçaklanmıştı, Sat komandolarını biliyorsunuz, dünyanın en zor eğitimini alıyorlar. Buradan şunu anlıyoruz, istersen 10 sene MMA yap, bıçak darbesiyle hayatını kaybedebilirsin.

MİLLİYET İNTERNET - GÜNCEL

Kavga edeceksen karşıdakinin tipini iyi tanı derim. Herkes senin gibi delikanlı olup yumrukla gelmeyebilir. Merak ettiğim durup dururken neden sana tip tip bakıyor. Daha önce bir atışma yaşadınız mı?

Bir akşam marketten çıkıyorum köşe başında bekleyen bir çocuk var. Mahallede herkesi tanırım. Bu kim diye bakayım dedim öyle tutulu kaldık birbirimize. Bende göz kontağı kurma huyu var. Daha sonra mahalleden çıkarken yine tutulu kaldık birşey diyemedi bende demedim. Öyle başladı olay. Şimdi bacaklar açık kasıla kasıla yürüyorum birşey desinde dağıtayım diye.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sokakta gelene geçene sataşan bir tip değilim. Toplumda sürekli efendi olarak nitelendirilen biriyim.

2 senelik kick boksörüm. Kavgadan her ne kadar uzak kalmaya çalışsam da yaşımdan küçük durduğum için ezenler, mahallemde beni ezmeye çalışanlar var. Mahallede bile rahat yürüyemiyorum.

Kavga etsem tek yumrukla indireceğim kişiler ile kavga etmekten çekiniyorum.

Çocuğun biri var sürekli hayırdır çekiyor, tip tip bakıyor. Okul çıkış saatimde mahallemin köşesinde beni bekliyor tip tip bakıyor bende ona bakıyorum sonra devam ediyor.

Sizce ne yapmalı? Çalıştığı dükkanın içine sokup mu dövmeli, yoksa göz dağı mi vermeli?

Arkadaşı bi' güzel dövdükten sonra konuşmayı deneyebilirsin aslında. Öncesinde seninle neden uğraştığını öğrenmeye çalış. Dövdükten sonra da öğrenebilirsiniz lakin iş işten geçmiş olur. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı