Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya hala ümit özdağ diyenler var çıldırmamak elde değil. Adamı neredeyse kimse tanımıyor yaşı +10 kitle seçimi kazanacağını sanıyor :D ya arkadaşlar zp ittifakı maksimum %3 oy alır aha buraya da yazıyorum. AKP'den nefret eden herkes kazanma ihtimali en yüksek partiye oyunu ata1r.

1 kanka ümit özdağın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi olduğunu herkes bilir 2 +10 kitle demişsin de oy kullananın yaşına değil de zihnine bakmak en doğrusu olmaz mı yoksa şu anki durumumuz 60+ cahiller yüzünden (çoğunlukla) yani bunun 10 yaş ile alakası yok ha ben bilmiyor muyum biliyorum zp & MP en fazla maksimum %8 %9 falan alır ama bu da ülkemizin cahilliğinden kaynaklanıyor iyi geceler dilerim.

Kim %3 alıyor, seçimi bekleyin ve görün çok koyu eski solcular bile özdağın yanında, sırf HDP istedi diye tanju Özcan'ı ihraç ettiler. Özdağa gönül rahatlığı ile oy veririm. Asıl soru siz neden %3 alacak bir partiden korkuyorsunuz? Konuyu nasıl ümit özdağ'a getirdiniz?

Sanırım benim oyumu ümit özdağa vermemden getirdi.

Seçimden sonraki senaryoları konuşuyorsunuz da eğer haber izliyorsanız, erken seçim olsun diyen bir ikdidar ve muhalefet var. Erken seçim olmazsa zaten Erdoğan seçime giremiyor. Kimse anayasanın üzerinde değildir. Şuan erken seçim isteyenler, net şekilde ihanet içindeler.
Nisan'da seçim yasası devreye girecek erken seçim istiyorlardı fakat şu anda Erdoğan'ın adaylığının meşru olmadığını zaten dile getiriyorlar, erken seçim olacağını zannetmiyorum.

Sinan adlı kullanıcıya değil de genele ise aşağıdakileri yazmak istiyorum.

Bundan 20 yıl öncesine dönüp ülkemizin o zamanki hallerine baktığımızda ağzımızı akıta akıta "Vay be, eskiler ne güzelmiş." diyoruz. Çok geriye gitmeye gerek yok, olayın tek adam rejimine dönmeden öncesine de gidelim yani 2010-15 arasına. Her ne kadar ülkecek kötü olaylar yaşasak da (Ak Parti'den bağımsız, kast ettiğim şeyler terör olayları vesaire.) yine de güzel hatırlıyoruz. Tüm bu güzel hatırladığımız şeylere gölgeyi kim düşürdü, kim bunları yok etti? O yüzden kime vermeyeceğinizi bilerek gidin sandığa, bu ülkede tam demokrasi hiçbir zaman olmayacak. Siz zaten 20 yıldır iki seçenek arasında oy veriyorsunuz, yok şu aday yok bu aday değil sizin seçiminiz. Sizin 20 yıldır sandığa giderken hep iki seçeneğiniz var, bunlar şöyle: Tayyip Erdoğan gitsin, Tayyip Erdoğan kalsın.

Son düzenleme:
Nisan'da seçim yasası devreye girecek erken seçim istiyorlardı fakat şu anda Erdoğan'ın adaylığının meşru olmadığını zaten dile getiriyorlar, erken seçim olacağını zannetmiyorum.
Gelen tepkilerden dolayı geri adım attılar, seçimi haziranda yaparsalar herşey çözülür. Şuan odaklanılması gereken şey erken seçim değil, bu enkaz nasıl kaldırılır, herkes bunu merak ediyor.

Gelen tepkilerden dolayı geri adım attılar, seçimi haziranda yaparsalar herşey çözülür. Şuan odaklanılması gereken şey erken seçim değil, bu enkaz nasıl kaldırılır, herkes bunu merak ediyor.
İki gün önce açıkladıkları mutabakat metni gayet tatminkar. Seçilirlerse bunların takibini bir bir yapmamız gerekiyor. Artık halk olarak seçilmeden önce bol keseden sallayıp seçildikten sonra hiçbir icraat gösteremeyen liderlere ses çıkarmamız gerek.

Bana göre hava hoş, ben her koşulda muhalifim. Benim kanımda var bu, ruhuma işlemiş zaten. Tayyip Erdoğan'a oy vermeyeceğim, kendisi giderse karşısına gelen kişi muhtemelen benim oyumu alarak iktidara gelmiş olacak. Bana fark etmiyor, ben yeni gelenin de muhalifiyim. Bu ülkeyi şakşakçılar değil, muhalifler kurtarır. Bu her zaman böyledir, en ufak bir hata gördüğünde sesini çıkarabildiğin kadar bağıracaksın ki karşı taraf halkın gücünü anlayacak.

Veririm. Bu "Kılıçdaroğluna vermem"cileri anlamadım, anlamıyorum, anlamayacağım.

Kılıçdaroğlu'nun aday olmasına sonuna kadar karşı olabilirsin bu konuda da yer yer katılıyorum ancak sonuçta bu iktidarın gitmesini her şeyden daha çok istemiyor musun? O halde eğer ki ezkaza bir şekilde aday olursa oy vermeyip ne yapacaksın? Ne kadar saçma kafalar ya...

İki gün önce açıkladıkları mutabakat metni gayet tatminkar. Seçilirlerse bunların takibini bir bir yapmamız gerekiyor. Artık halk olarak seçilmeden önce bol keseden sallayıp seçildikten sonra hiçbir icraat gösteremeyen liderlere ses çıkarmamız gerek.

Bana göre hava hoş, ben her koşulda muhalifim. Benim kanımda var bu, ruhuma işlemiş zaten. Tayyip Erdoğan'a oy vermeyeceğim, kendisi giderse karşısına gelen kişi muhtemelen benim oyumu alarak iktidara gelmiş olacak. Bana fark etmiyor, ben yeni gelenin de muhalifiyim. Bu ülkeyi şakşakçılar değil, muhalifler kurtarır. Bu her zaman böyledir, en ufak bir hata gördüğünde sesini çıkarabildiğin kadar bağıracaksın ki karşı taraf halkın gücünü anlayacak.
Bu fikre katıldığım kadar hiçbir şeye katılmıyorum. Ülkemizin sıkıntısı başa gelen insan iyi bile olsa aşırı güç ve yetkiyle o bireyin kanserleştirilmesi. İnsanın içinde olan bir şey güç tutkusu, bunu tökezlemek yerine insanlar cepleri dolduğu müddetçe tolere edip, daha da fazla yetki ve güce boğarsa o insan isterse en sosyal, en liberal partinin başkanı olsun yine tek adam rolünü benimser.

Son olarak da bir şey yazıp çekiliyorum.

Şu an miadını doldurmuş, artık bu ülkeye katabilecek pek fazla bir şeyi kalmamış bir iktidar var. Şahsi fikrim ülkeye hiçbir şey katmamasının yanı sıra ülkeye zarar verdiği yönünde, birçoğunuzun da fikri böyledir muhtemelen. Trolleri bir kenara sallayıp gerçekten Kılıçdaroğlu'na oy vermemeyi, Tayyip Erdoğan'a da vermeyeceği için sandığa gitmemeyi düşünen arkadaşlar aşağıdaki yazdıklarımı okursa sevinirim.

Arkadaşlar, Norveç'te değiliz. Sizi beş yıl boyunca umursamıyorlar, bunun argo kullanımını da kullanmak isterdim ama malum sosyal kuralları var. Siz anladınız. Beş yıl boyunca dediklerinizi hiçbir siyasi umursamıyor. Affedersiniz ama bazı siyasiler sizi insan yerine bile koymuyor. Bağırıyorsunuz duyan yok, duyan varsa da kayıtsız kalıyorlar. Bu beş yıllık süreçte size bir kere söz hakkı veriliyor, siz de o söz hakkını kullanmamayı tercih ederek sandığa gitmiyorsunuz. Bakın tepki göstermek isteyebilirsiniz, oy vermeyerek tepki göstermek olağan bir şey ama Türkiye'de değil. Tayyip Erdoğan seçim katılımının %20 olduğu senaryoda bile kazansa "Ben kazandım, gerisi beni ilgilendirmez." diyip ülkeyi yönetmeye devam edecek. 2028'e kadar olacak tüm her şeyde sizin de sorumluluğunuz olacak, yok öyle ben vebal kabul etmiyorum. O yüzden; sizi umursamayan, sizin sesinizi duymayan, size kendi ülkenizde dahi vatandaşı olduğunuzu hissettirmeyen, ikinci sınıf insan muamelesi yapan herkese karşı sandığa gidip sesinizi hukuki olarak duyurun. Beş yılda bir gelen söz hakkınızı "Ben susuyorum." diyerek geri çevirmeyin.

2014 de Kılıçdaroğlunun dediğini yaptım, "tıpış tıpış sandığa gidip" oyumu verdim, sonuç ?
Kılıçdaroğlu 2014 de Ekmelettini aday gösterdi, halkın %25 i sandığa gitmedi. Ancak bu seçimde oylar bölünmüyor, 2. turda muhalif kim kalırsa oyumu ona veririm. Bugün de o %25 kararsız boşluğunu Özdağ ve İnce dolduruyor ve doğru olanı yapıyor, bunda yanlış bişey yok, onlarda mecliste olmalıdır.

Veririm. Bu "Kılıçdaroğluna vermem"cileri anlamadım, anlamıyorum, anlamayacağım.

Kılıçdaroğlu'nun aday olmasına sonuna kadar karşı olabilirsin bu konuda da yer yer katılıyorum ancak sonuçta bu iktidarın gitmesini her şeyden daha çok istemiyor musun? O halde eğer ki ezkaza bir şekilde aday olursa oy vermeyip ne yapacaksın? Ne kadar saçma kafalar ya...
Bu mantığa karşı şöyle bir video atmak istedim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Yorum yapmıyorum, karşıt değilim, eleştirmiyorum sadece farklı bir bakış açısı getirmek istedim.)

Bu mantığa karşı şöyle bir video atmak istedim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Yorum yapmıyorum, karşıt değilim, eleştirmiyorum sadece farklı bir bakış açısı getirmek istedim.)
Evet olay zaten denildiği gibi. Sosyal medyada basit bir yorum yapmaktan korkan, bir yemek söylerken 4 kere düşünen baskılı ve fakir bir toplum haline geldiğimiz için eşek gibi ben de gidip oy vereceğim. İsterseler sümüklü böceği aday yapsınlar yine oy vereceğim. Vermek zorundayım bu noktada. Durum adil değil evet, muhalefet adayı bize seçtirmedi diye isterseniz oy vermeyelim, iktidar kalsın ancak ideallerimize bağlı kalma lüksümüzü kaybedeli çok oldu. Pire için evi yakmak oluyor bu noktadan sonra. Yukarıda belirttiğim temel sağlık hizmetleri karşılanmakta zorlanan, açlık sınırında olan bir toplumda bunları tartışmak imkansız onu demeye çalışıyorum. Hele bir temel ihtiyaçları sağlansın sonra hesabını sorar seçmen. Tabi eğer her zaman oldukları gibi balık hafızalı olmazlarsa.

Ümit Özdağ mı 😆 bu seçim şov zamanı değil yada saçma sapan Kılışdara oy vermem duyarı, egoistliği kasma zamanı da değil. Yapacak bir şey yok çok sevmesem de pıtı pıtı gidicem oyumu vericem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı