Kılıçdaroğlu'na neden oy verilmeli?

Arkadaşlar merhaba. Büyük bir ihtimalle 2.tura kaldı. Annemin ve babamın aklında ise Kılıçdaroğlu'na karşı bir takım ön yargılar var. İkisinin de zaten siyaset ile alakası yok. Annemlere 2.tur da kılıçdaroğlu'na verin dediğimde eski konuları falan açıp ülkedeki kapalı insanların kafaları açtıracak, Suriye'den askerlerimizi çekecek. Selahattin demirtaş'ı hapishaneden çıkartıracak, adamın İslam'la hiçbir alakası yok gibi şeyler söylüyorlar. Annemlerin bu dedikleri şeyleri nasıl haksız çıkartabilirim? Nasıl kılıçdaroğlu'nu doğru, dürüst bir şekilde aileme açıklayabilirim?

Kilicdarogluna vermiyorsa 9 yaşındaki çocuğu evlendrimeyikabul eden, ekonominin içine eden, halka ağzına geleni söyleyen ve binlerce insanı göz göre göre ölüme terk edene versin oyunu o zaman.

Son düzenleme:
Peki SİHA ve İHA'ları kapatması iyi bir şey mi?
Ben herhangi bir şeye iyi bir şey demedim. İHA ve SİHA'lara dair bir şey de demedim. Cevap verdiğim mesajda da öyle bir şeyden bahsedilmiyordu.

İlla övecekseniz şunu övün. Siyasetçi birinin böyle bir şey yapmasının açıklaması olamaz. Olayın içinde biri gerekçe ne olursa olsun bu tip bir durumda kalamaz. Onurlu bir Japon böyle bir durumda harakiri sanatını bize gösterirdi.
Böyle bir şeyi yapan adamı tutan parti üyelerine, o partiye oy verenlere de şaşıyorum.

Kılıçdaroğlu oy alamıyor çünkü ülkenin yarısı gerikafalı veya cahil. Adam büyük ve gelişmiş şehirlerin hepsinde Erdoğandan fazla oy aldı fakat gelişmemiş il/ilçe ve bölgelerden aldığı oy ile yükseldi.

Cami yerine kilise yaptırabilir?
Yaptırsın. Ülkede yeterince Camii var fakat diğer dinlere mensup insanlar için yeterince ibadethane yok. İnsani olarak biraz farklı dinlere saygılı olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı