Kilo vermek için Fitness'a başlamak

LXYEAN1

Hectopat
Makaleler
3
Yarın arkadaşım ile fitness a başlayacağım yaşım 17 boyum 1,72 kilom 100, zayıflamak için gideceğim ama bilmediğim birkaç şey var.
1-Kilo verirken aynı zamanda kas yapabilir miyim yoksa önce kiloyu verip sonra mı kas yapmam lazım?
2-Nasıl antrenman yapmalıyım? (diyete başlayacağım.)

1: Yapabilirsiniz. Belli durumlarda bu mümkün, siz de buna dahilsiniz. Bu videoyu inceleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2: Bu size kalmış. Spor salonuna başlayınca oradaki hocalar bir program verecektir size. Genelde başlangıç için fena olmayan programlar veriyorlar. Onları uygulayabilirsiniz.

1: Yapabilirsiniz. Belli durumlarda bu mümkün, siz de buna dahilsiniz. Bu videoyu inceleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2: Bu size kalmış. Spor salonuna başlayınca oradaki hocalar bir program verecektir size. Genelde başlangıç için fena olmayan programlar veriyorlar. Onları uygulayabilirsiniz.
Hocam ben hem 1 numara hemde 3 numarayım, yakşalık 9 ay önceye kadar yaklaşık 8 ay kick boks yaptım. 3. grup ise 3:09 dakikada bir görsel var o görsele göre %40 oranına sahibim.

O görsel herkeste tutmayabilir. Benim yağ oranım 15% civarı mesela ama 10%'daki gibi görünüyor vücudum daha çok. Sizde de işe yaramalı anlatılan yöntem. Bence deneyin.

Son düzenleme:
Tam olarak hangi kısımda diyor onu? Videoyu izleyeli uzun zaman oldu unutmuşum neden söylemiş olabileceğini. Kas kaybının önüne geçmek, verilen kilonun çoğunlukla yağdan olmasını garantilemek içindir diye düşünüyorum.

Aynen, muhtemelen kas kaybının önüne geçmek için. Normal definasyonda da kas kaybı riski var çünkü, zaten bu yüzden definasyonda protein alımını oldukça yüksek tutmaya çalışır sporcular.

Geri
Yukarı