Kıza çıkma teklifi nasıl edilir?

17 yaşındaki kişiye cidden sık bir restoran, gul tavsiyesi verilmiş... Harcliklariyla yuzuk de alsin mi, gecenin sonunda lazim olur belki... 1000 km öteden bir kızla bir akşam gecirmediginiz belli oluyor.

Öncelikle kıza dışarı çıkma teklifi edecek kadar yakın olmalısın. Kızın sevdiği aktiviteleri öğren ve o günü o şekilde başlat. Güneşin batısına doğru sessiz ve sakin manzarası olan bir yere gidip oturun. Sabit bir mekanda kalmamak onemli.

Orada konuya girebilirsin. Önemli olan kendin olman ve saf şekilde duygularını belirtmen. Gönlü varsa kabul eder zaten, yoksa da güzel bir gün geçirdim diyerek moral bozmayacaksın.

Klişelerden, ezbere cümlelerden uzak dur. Bu arada ben otururken manevi değeri yüksek bir hediye de verip ilgisini iyice çekmeye çalışırdım, bunu da düşünebilirsin. Büyük bir şeye gerek yok.

Kızla erkek arasındaki farkı ben söyleyeyim. Erkek teklif eder kız işine gelirse onaylar. Yani kızın onayına bakıyor iş. Erkekler seçici gibi gözükse de asıl seçen kızlardır. Çünkü standart bir erkeğe birden fazla kolay kolay kız yürümez. Ama standart bir kıza 50 erkek bile yürüyor olabilir. Güç kızlarda yani. Ama erkek yakışıklıdır ya da özgüveni yüksek istediğini bilen kendini geliştirmişse o zaman onay değil ama onaylanma garantisi yüksek olur.
Sana gelecek olursak taktiği falan yok bence bu işlerin uygun zamanı kolla ve içindekileri dök. Karşı tarafa kıvırmadan içinden gelen her şeyi söyle ne istediğini hissettir. Gözlerini ayırma omuzların dik ve kendinden emin bir ses tonuyla konuşmasını bil. Utanıp sıkılırsan bunu karşı taraf hissseder. Büyük olasıkla reddedilirsin.

Eğer kız kabul etmese de sen kendini üzme. Yaşıtız halinden anlarım. Bende şu ana kadar sevdiğim kızlara açılamadım. Arkam yemedi yani. Zaten buradaki yazışmalarından ne kadar düşünceli bir adam olduğun anlaşılıyor. Umarım yarın gönlüne göre olur kardeşim.

17 yaşında restoran falan çok saçma, cafe falan olsa hadi neyse açıkçası beni restorana götüren birisi olsa olumlu düşünmezdim hakkında, eğlenceli olması lazım o ne öyle ihtiyar gibi restoran'da teklif falan. Gül falan gibi klasik şeyler yerine farklı şeyler alabilirsin illa bir şey alacaksan, bence almasan daha iyi biraz odun olman'da fayda var, çok aşığım ben ya diye gezme. Doğal ve rahat davran biraz komik ol arada espriler yap, onun sevdiği konulara gir ve sıkmadan onu tanımaya çalış sevdiği bir yere gidip ora da teklif edersen restoran işinden daha olumlu sonuç alacaksın emin ol, ben kızım bilirim.

Geri
Yukarı