Korsana karşı mısınız?

Merhaba, korsan oyun aldığınızda eğer zaten alamayacak durumda olup korsan kullandiysaniz firmaya zarar vermezsiniz. Zira adama o 780TL sen oyunu oynasan da oynamasa da gitmez. Ama alabilir iken almaz isen adam 780TL kazanacağı yerde kazanamaz.
Sallamadan yazdığımı okusaydın keşke.
Korsan oynayanlar da "orijinal" oynayanlara enayi falan diyor kendilerini çok akıllı sanıyorlar?
İki taraf da aynı kardeşim laf atıyorlar ayrıca "orjinal" değil orijinal.

Eğer paran varsa orijinal kullanmak her zaman daha iyidir. Küçük çocukların çoğunun ailesi oyun almasına falan izin vermiyor, onlarda korsana başvuruyor doğal olarak. Bende korsan uygulama kullanmışlığım oldu çoğu kişininde olmuştur ama uygulama iyide olsa kötüde olsa sonuç olarak bir emek veriliyor orijinal kullanılması her zaman daha iyidir.

Her anlamda soruyorum. Sinema, TV, oyun vb. şahsen ben içeriğe ve kişinin durumuna göre değişiyorum. Mesela parası olmayan içeriği korsan tüketebilir ama parası olunca orijinal olarak satın almalı. Mesela ben tüm GTA'ları küçükken korsan oynayıp büyüyünce satın aldım. Bence korsan tüketilmesi gereken içerikte var. Yine GTA üzerinden gidersek son çıkan Definitive Edition gibi. Peki sizce korsan tamamen mi karşı olunmalı yoksa duruma göre değişir mi?

Maddi bağımsızlık olmaması ve ekonomik sıkıntılar korsana itiyor. Her Allah'ın günü film ve dizi izlemiyorum o yüzden Netflix'e para yatırmak benim açımdan saçma çünkü ben çok nadir film ya da dizi izliyorum. Hala maddi bağımsızlığım yok bedava oyunlar harici hiç oyun alamadım beni korsana itiyor. Steam ve Epic tam takır. Ben alana kadar zaten GTA 3, san, vice, Max Payne 1 ve 2 son olarak deadpool kaldırıldı. Bende istiyorum emeğe saygı gösterip satın almak ama alabilecek durum olmadığı için başvurmak durumunda kalıyorum ne yazık ki.

Oynamak istediğim oyunları Steam'den markete ekledim. Sonra çıkan fiyatla kendime mouse, kulaklık ve klavye alabileceğimi fark ettim. Korsan aldım demiyorum ama mouse, klavye ve kulaklığım var pişman değilim.

Oynamak istediğim oyunları Steam'den markete ekledim. Sonra çıkan fiyatla kendime mouse, kulaklık ve klavye alabileceğimi fark ettim. Korsan aldım demiyorum ama mouse, klavye ve kulaklığım var pişman değilim.
Buna benzer bir hikaye de ben anlatayım : Bir mağazadan özene özene beğendiğim sweatleri ve pantolanları kasaya götürünce çok pahalı olduğunu gördüm. Bende sweat ve pantolonu çalıp onlara vereceğim parayla güzel bir fare ve kulaklık aldım.

Sen korsan kullanmamışsın anlattığın kadarıyla. Olabilir hatta iyi yapmışsın diyelim fakat kullanan adam da bu yukarıda yazdığımla korsan kullanmak arasında bir fark olmadığını bilsin.

Daha önce bu konuda korsan hakkında konuşmuştum, o dediklermin halen arkasındayım fakat durum böyle.

Merhaba, korsan oyun aldığınızda eğer zaten alamayacak durumda olup korsan kullandiysaniz firmaya zarar vermezsiniz. Zira adama o 780TL sen oyunu oynasan da oynamasa da gitmez. Ama alabilir iken almaz isen adam 780TL kazanacağı yerde kazanamaz.
Yani sen oyunu almayacaksan korsan oynasan da firmaya para gitmeyecek oynamasam da.
Ama oyunu alacak olup da almaz korsan oynar isen firmaya para gidecegi yerde almadığın için para gitmez.

Dizi ve filmlerde korsan gayet mantıklı ama oyunlara gelince parası olan adamın bile korsan kullanması hele bunu iyi bir şeymiş gibi digerlerine anlatmasına deli oluyorum(sonra bide neden yerel fiyatlandırma yok diye ağlıyorlar).

Yeni konular

Geri
Yukarı