Logitech G430 incelemesi

Bugün aldığım headseti inceliyorum.

Bu kulaklık 90[SUP]0[/SUP] dönebiliyor.

Kulaklığın içi metaldir.

Burada ses açıp kısma özelliği bulunuyor. Ve mikrofon buradan kapatılıp açılabiliyor.

Bildiğiniz standart olan kulaklık ve mikrofon girişleri.

En önemli parçalardan birisi bu. Bu cihaz kulaklığı 2+1'den 7+1 DOLBY yapıyor. Buna kulaklık ve mikrofon çıkışını taktıktan sonra pcye bağlayıp Logitech'in programını kuruyoruz.
Logitech'in programını başka bir incelemede anlatacağım.

Mikrofon her tarafa bükülebiliyor.

Bu G430'un son hali.

Ürün ile ilgili sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Adem Uğur ÜNEY
Bende G430 kullanıyorum, genel itibariyle performansından memnunum. Sağlam, kaliteli kulaklık kulak süngerleri çıkarılıp yıkanabiliyor. Yalnız yıkama kaynaklı sünger olmayan, boyalı kısmı soyuluyor. Birde kablosu üzerindeki ses ayarlama tuşu bazen sorun çıkarabiliyor, sesin dengeli dağılmasını engelliyor ama az ileriye geriye doğru çevirince düzeliyor hemen. Kulaklığa 7.1 ses özelliğini yanında gelen küçük ses kartı sayesinde kullanabiliyorsun, normal de kullanabiliyorsun sterio olarakta. Bass'ların, tiz'lerin şiddetini program aracılığıyla +,- 12 sevyede ayarlayabiliyorsun. Bazı kullanıcılar sesinin yetersiz olduğunu yazıyorlar ama gayet yeterli sesi var, ondan fazlası bir kulaklık için kulağa zarar verecek sevyelere getirebilir. Onlara ses sistemlerini tavsiye ediyorum, yüksek seste oyunun kalitesinin düşeceği taraftarıyım. :) Genel olarak 7/10 puan veriyorum. İmkanın varsa gerçek 7.1 ses desteği sunan kulaklıklar var, sanal olmayanları ama fiyatı yüksek tabi. Bence bu onlarla, düz kulaklıklar arasındaki iyi bir denge teşkil ediyor. :)
Bu arada tvlere usbden bağlasan bile çalışmıyor, tv program kurman lazımki ben şahsen Lg 3d ledine yapamadım. Ama stereo olarak düz bağlayabilirsin, yeterince kablosu uzun. ;)
Öncelikle ayrıntılı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Smart TV de Normal stereo düz bağlamasına bağlarız da hocam eğer Smart TV'ye 7.1 ses desteğini takmadığımız sürece filmin pek tadı olmaz galiba :) :) 7.1 desteği program olarak TV nasıl kurabiliriz ki? Araştırmak lazım.

Öncelikle ayrıntılı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Smart TV de Normal stereo düz bağlamasına bağlarız da hocam eğer Smart TV'ye 7.1 ses desteğini takmadığımız sürece filmin pek tadı olmaz galiba :) :) 7.1 desteği program olarak TV nasıl kurabiliriz ki? Araştırmak lazım.
Önemli değil. :)
7.1 ses kulaklığın ses kartının yazılımla sağlanan bir özelliği. Ses kartını usbden takarızda programı tv tanıtma meselesi işte. :D Dediğim gibi gerçekçi 7.1 için gerçek 7.1 ses veren hoparlörleri olan kulaklık gerekiyor. Ama böyle sanalda güzel olmuyor mu, oluyor. Sadece çok büyük bir beklentiye girmemen açısından diyorum. :)

Amazondan 40 Dolara aldım. Yaklaşık 6-7 ay sonra vidalı yeri var oradaki plastik çatlamaya başlıyor ve en ufak şeyde gümlüyor. Adamlar bana yenisini yolladı ve yine aynı sorun oldu. Takarken dikkatli takıyorum yeni gelen kulaklıkta ama orası esneyen yer olduğu için her türlü çatlama oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı