Mastürbasyon nasıl bırakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kuran üzerinde mastürbasyon günahtır diye yazan bir ayet getirin bana.
Reis, durum tam olarak öyle değil. İslam'da bir şeyin doğruluğunu öğrenmek için önce "Kur'an"a bakarsın. Sonra Hz. Muhammed (s.a.v) 'ın sünnetlerine, hiç birinde onunla ilgili bir şey yoksa bu şey şüphelidir. Günah mı Haram mı bilemeyiz, bu yüzden şüpheli şeyler mekruh'tur. Bu sebepten dolayı uzak durmamız gerekir. Bu da sınavın bir parçasıdır. Sen yaparsın yapmazsın ben karışmam. Midye yemek örneğin hiçbir yerde haram demiyor Allah. Ama şüpheli olduğu için ben uzak durmayı tercih ediyorum. Gerisi sana kalmış. Umarım bir şeyleri anlatabilmişimdir.

Reis, durum tam olarak öyle değil. İslam'da bir şeyin doğruluğunu öğrenmek için önce "Kur'an"a bakarsın. Sonra Hz. Muhammed (s.a.v) 'ın sünnetlerine, hiç birinde onunla ilgili bir şey yoksa bu şey şüphelidir. Günah mı Haram mı bilemeyiz, bu yüzden şüpheli şeyler mekruh'tur. Bu sebepten dolayı uzak durmamız gerekir. Bu da sınavın bir parçasıdır. Sen yaparsın yapmazsın ben karışmam. Midye yemek örneğin hiçbir yerde haram demiyor Allah. Ama şüpheli olduğu için ben uzak durmayı tercih ediyorum. Gerisi sana kalmış. Umarım bir şeyleri anlatabilmişimdir.
Açıkçası ben bu mekruh kısmını saçma buluyorum.
Bir şey yasak değilse değildir, yasaksa yasaktır bence ama görüşine saygım var.

Açıkçası ben bu mekruh kısmını saçma buluyorum.
Bir şey yasak değilse değildir, yasaksa yasaktır bence ama görüşine saygım var.
Zaten öyle benim dediğim yer şurası, hiçbir yerde ne olduğu söylenmeyen bir şeye sen yasak yada değil diyemessin değil mi? Belki bilmediğin zararları olabilir, (mesela) ben bilgisi bulunmayan şeylerin mekruh olduğunu söyledim. Mekruhun anlamı bu değil. :)

Dostum şöyle düşünmek gerek. Yaş daha 15. Hormonlar'ın daha yeni, yeni gelişmeye başladı. Bu süre zarfında bırakman çok zor. Bir nevi ergenlik daha yeni başladı. Bu süre zarfında vücut da ciddi değişimler olacak. Bunları anlatmaya gerek yok. Hepsini tek, tek yaşayacaksın. Ben 17 yaş'a kadar mastürbasyon'u normal olarak görüyorum. Ergenlik bitimine doğru. Bu işi yapma isteğin azalacak. Mesela, şu an yapmaktan şikayetçisin. Bu işin zararlarını aklına getir. Evde tek kalma. Aile'nin yanında dur. Oyun oyna, kitap oku. Spor, okul, dışarı falan diyecek idim. Fakat salgın var. Bu işin en büyük tetikçisi evde kalmak. İlerleyen yaşlarda kendi gözün ile göreceksin azaldığını. Ama bağımlı olur isen. Ve yaş 18+ iken bile her gün yapılır ise. Bu bağımlılık olabilir.
Bence çek gitsin kanka. Ben de 15 yaşındayım ama namussuz gibi asılıyorum. Muhteşem bir şey çek çek. Hiçbir şey olmaz.

Ne adamsın ya🤣 Gülmekten altıma kaçıracağım🤣
Bence çek gitsin kanka. Ben de 15 yaşındayım ama namussuz gibi asılıyorum. Muhteşem bir şey çek çek. Hiçbir şey olmaz.

Reis sağ kol ile sol kolun, kol ölçüsü aynı mı? Şöyle mi yoksa ?
indir.jpg

364b919c9e0753baf883069f53d68d5e--regular-show-cartoon-art.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı