Nasıl erken uyuyabilirim?

SuperSonics

Zeptopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, konuya direkt gireceğim. Ben çok zor uyuyorum. Daha yaşım küçük, 14 yaşındayım ve saat en az sabah 4:00'da uyuyorum. Yatağa geçsem yine uyuyamıyorum, telefona bakıyorum uykum gelsin diye bir bakıyorum, saat sabah 5:00 olmuş. Sonra eninde sonunda uyuyorum, saat sabah 9-10 gibi kalkıyorum, derslere giriyorum. Bazen uyuyorum tekrar yani artık uyuyamaktan alnımın ortası ağrıyor, gözlerim acıyor. İnternetteki bütün uyuma teknikleri denedim fakat uyuyamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl erken uyuyabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Vlx

Attopat
Öncelikle telefonu ve bilgisayarı uyku öncesi aktivite olarak düşünme . Bir gün uykusuz kalarak kendini erken uyumaya şartlayabilir ve alışkanlık haline getirebilirsin .

Akbay

Centipat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, konuya direkt gireceğim. Ben çok zor uyuyorum. Daha yaşım küçük, 14 yaşındayım ve saat en az sabah 4:00'da uyuyorum. Yatağa geçsem yine uyuyamıyorum, telefona bakıyorum uykum gelsin diye bir bakıyorum, saat sabah 5:00 olmuş. Sonra eninde sonunda uyuyorum, saat sabah 9-10 gibi kalkıyorum, derslere giriyorum. Bazen uyuyorum tekrar yani artık uyuyamaktan alnımın ortası ağrıyor, gözlerim acıyor. İnternetteki bütün uyuma teknikleri denedim fakat uyuyamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl erken uyuyabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Vitamin eksikliğinin olmaması gerekiyor sağlıksız şeyler yerine bol bol sebze meyve tüket ekstra olarak uykun yoksa uyuyamazsın zaten. En kötü dışarı çıkıp yürü veya arkadaşların varsa onlarla gün geçir.

zilyoner

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Jailor's Room
Bazen bana da olur bu döngü. Bir gün boyunca hiç uyumam. Daha sonra zaten akşam 9-10 arası uykum geliyor. Yatıyorum ve alarm kuruyorum. Alarm kurmadan uyursam yine çok geç kalkıyorum, bir şey fark etmiyor. Alarmı öğlen 12'ye kurarım mesela. Öneririm. 1-2 kez yapınca alışıyorsun.

Dümdüz

Hectopat
Makaleler
34
Yer
İzmir
- Bir gün boyunca hiç uyuma, ertesi akşam uyu.
- Akşam belirli bir saatten sonra telefona, bilgisayara bakma.
- Uyumadan önce ayran iç, yoğurt ye.
- Akşam yemeğinde gereğinden fazla ye, tıka basa doy. Sonra kendini sıcak bir yatağa at.

Yeni konular

Yukarı