Nasil kilo verebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen sen kendine yardım et. Gerçekten bu durumdan rahatsız mısın? Bunu tüm yüreğinle çözmek istiyorsan önünde hiçbir engelin duramayacağını bilmelisin. Çokta gözünde fazla büyütmemelisin. Çok aç kalmak gerektiğini veya çok spor yapmak gerektiğine dair kafanda korkuların olmasın. Çünkü bu korkuların gerçek değil.

Defalarca pes edebilirsin ama her düştüğünde tekrar kalkıp mücadeleye devam edebiliyorsan işte o zaman başarıya ulaşıyorsun. Bu da senin ne kadar çok istediğinle alakalı.

Senin durumunu bilmemiz mümkün değil ama o yaşta o kiloya sahipsen olayın sadece boğazını tutmaktan öte sorunların olma ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden diğer arkadaşların dediği gibi profesyonel bir yardım alman gerekiyor.

Benim ise tavsiyem çabuk sonuç bekleme sabırlı ol, alışkanlıklarını değiştirmeye çalış, yaşadığın hayatı değiştirmeye çalış, motivasyon videoları izle, uzun sürecek bir yolculuğun içine gireceksin ve buradan çıktığında artık eski sen olmayacaksın.

Şu videoyu izlediğimde etkilenmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nefsine hakim olman gerekli bende senin gibiydim iştahımı aç Afrika'lı insanları düşünerek bastırdım ve sonuç muazzam.

Bu senin suçun değil. Bu yüzden kendini suçluyorsan bundan vazgeç. Bu senin elinde olan bir durum değil. Sen de diğerleri gibi yaşayıp onlar ne yiyorsa benzer şeyleri yiyorsun. Ancak doymamanın sebebi senin irade zayıflığın değil. Genetiğinin üzerine yediklerin seni sürekli daha fazla acıktırıyor. Bu bir hastalık, zayıflık değildir.

Arkadaşlarının hiçbirinden farklı değilsin bunu sakın unutma. Ancak yapı gereği onlardan daha fazla mücadele vermen gerektiğini bilmelisin. Bunu bir avantaj olarak gör. Çünkü vereceğin mücadele seni daha güçlü birisi yapacak. Zayıf olduğunu düşündüğün şey seni daha güçlü birisine dönüştürecek.

Çok şanslısın çünkü bir hedefin ve vereceğin bir mücadelen var.

Kilomdan cok sikayetxi olmaya basladim kosamiyorum spor olarak gobegim mekige izin vermiyor sinav cekemiyorum cussem yuzunden yuruyus yapiyorum yoruluyorum.
Cok yemek yiyorum sabahtan aksama kadar oturuyorum gumde 5-6 tane cikolata yiyorum hareketlerim kisitlandi bkyum 164 kilom 93 insanlar 1 porsiyonla doydugu yemeklerde ben 2 porsiyonla doyuyorum arkadaslarimla okulda tenefuste yerde oturuyoruz zil caliyor herkes 2 saniyede kalkiyor yurumeye basliyor ben 10 saniyede baslayip kosmaya calisiyorum onlara yetistigimde kalbimin yerinden cikacagini hissediyorum beden derslerinde oturmak baska bir şey yapamiyorum dusunce zor ayaga kalkiyorum ben nasil zayiflicam kiyafetlerime cok zor sigiyorum nefen alamiyorum iclerinde tayt giyiyorum rahat nefes alabildigim icin insanlar bana bakiyor yuruyorum yoruluyorum oturuyorum lutfen yardim edin.

Ben daha düşük bir kilodaydım bu yaz 4 kilo daha alınca sporla da astımım izin vermeyince günün belli saatleri aç yemek saatlerindede daha az porsiyon yemeye başladım 1 ay geçmedi 6 kilo verdim şimdi 7 için devam ediyorum.
Çikolatayı da küçük bitterleri terçih etmeye başladım.

Hocam geçmişte yazdıklarıma bakıyordum. Nasılsınız? Spor yapıyor musunuz? Diyet yapıyor musunuz?

Bu senin suçun değil. Bu yüzden kendini suçluyorsan bundan vazgeç. Bu senin elinde olan bir durum değil. Sen de diğerleri gibi yaşayıp onlar ne yiyorsa benzer şeyleri yiyorsun. Ancak doymamanın sebebi senin irade zayıflığın değil. Genetiğinin üzerine yediklerin seni sürekli daha fazla acıktırıyor. Bu bir hastalık, zayıflık değildir.

Arkadaşlarının hiçbirinden farklı değilsin bunu sakın unutma. Ancak yapı gereği onlardan daha fazla mücadele vermen gerektiğini bilmelisin. Bunu bir avantaj olarak gör. Çünkü vereceğin mücadele seni daha güçlü birisi yapacak. Zayıf olduğunu düşündüğün şey seni daha güçlü birisine dönüştürecek.

Çok şanslısın çünkü bir hedefin ve vereceğin bir mücadelen var.
Onun suçu, biz mi dedik günde 5-6 çikolata ye diye? Yemeseymiş o zaman. Destek olmayın. Kötüleyerek daha çok yardımcı olursunuz. Yardımcı olmaya çalışmanız sonuçsuz kalacaktır.

Son düzenleme:
Hocam yapabileceğiniz en iyi şey tatlı tabağına porsiyonlarınızı koyup yemek. Bu şekilde kilo verebilirsiniz diye düşünüyorum ek olarak gün içinde aktif olmaya çalışın. Bunun dışında bol bol su için. Bir şey yerken aklınıza sürekli ne kadar kilolu olduğunuz gelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı