Neden Linux kullanıyorsunuz?

Teknik olarak Steam Deck 2013'de çıkan PS4'ün bile yaptığını yapamadı. Zaten yeni Steam sürümü ile lavux native oyunlarda bozulmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğiniz dağıtımı ve sürümü yükleyebiliyor musunuz veya Live bir şekilde çalıştırabiliyor musunuz bu cihazlarda?
Yok hocam tum dagirimlari Live olarak calistiramiyor. icinde 1GB RAM ve BayTrail Atom islemci var, Arch Linux'un Live CD'si bile calismadi. Arch'i Puppy Linux uzerinden kurdum.
Cihazin ram'i Live CD'yi boot etmekte yetersiz kalıyor ama kurulum sonrası sıkıntı yok.

@arif0 PS4 windows ile mi geliyor? Tamam Arif.
Daha birkac saat önce native CS:GO'dan çıktım, kaynak nedir?

Yok hocam tum dagirimlari Live olarak calistiramiyor. İcinde 1GB RAM ve baytrail atom islemci var, Arch Linux'un Live CD'si bile calismadi. Arch'i puppy Linux uzerinden kurdum.
Cihazin RAM'i Live CD'yi boot etmekte yetersiz kalıyor ama kurulum sonrası sıkıntı yok.

@arif0 PS4 Windows ile mi geliyor? Tamam arif.
Daha birkac saat önce native CS:GO'dan çıktım, kaynak nedir?

İstediğim sürümü kurabilmem için bu şekilde bir rehber vs. var mı? Tıkandım eski sürümlerle🥹

1690062166225.jpeg

Örnek bir dagitim verin kurmayi deneyeyim hocam :D isterseniz Arch rehberi yapabilirim.

Arch tabanlı Linux'leri kurmak zor diye biliyorum. Aklıma örnek gelmiyor aslında ben MX denedim yine eski sürümlerden şu anda hatırlamıyorum. 21 sürü müydü sanırım. Aslında iki sorunum var ses ve dokunmatik onları halletsem sorunum kalmayacak. En azından şu ses sorununu halletmem gerekiyor tüm Z3735G'lerde mi böyle yoksa sadece benim tablette mi bir sorun var orasını bilmiyorum ama Android ile ses çalışıyordu.
Buradan birkaç sürüm denedim sayılır.
Cihazı zaten tanıyorsunuz işlemcisi bence eski i3'lerden iyi ama RAM konusunda tırt.

Arch tabanlı Linux'leri kurmak zor diye biliyorum. Aklıma örnek gelmiyor aslında ben MX denedim yine eski sürümlerden şu anda hatırlamıyorum. 21 sürü müydü sanırım. Aslında iki sorunum var ses ve dokunmatik onları halletsem sorunum kalmayacak. En azından şu ses sorununu halletmem gerekiyor tüm Z3735G'lerde mi böyle yoksa sadece benim tablette mi bir sorun var orasını bilmiyorum ama Android ile ses çalışıyordu.
Buradan birkaç sürüm denedim sayılır.
İlk basta zor gelebilir ama rehberden kolayca kurarsiniz. Mx'i deneyeyim.
Dokunmatik ve sesi bende cozemedim, bir ihtimal cihazin stock android'inden driver'lari çekebiliriz fakat kernel surumuyle uyumsuzluk cikartabilir.

Oyunda FPS kazanmıyorum veya uygulamalarda ek işlem performansı kazanmıyorum ancak genel sistem kararlılığı ve sistem geneli düzenleme seçeneklerinden dolayı Linux kullanmayı tercih ediyorum birçok eksiğine rağmen.

İlk basta zor gelebilir ama rehberden kolayca kurarsiniz. MX'i deneyeyim.
Dokunmatik ve sesi bende cozemedim, bir ihtimal cihazin stock Android'inden Driver'lari çekebiliriz fakat kernel surumuyle uyumsuzluk cikartabilir.

Şimdi hocam bu vatandaş g değil de F kodlu makineyla ses sorunu yaşamış ama çözümünü de vermiş, yalnız Q4OS sağ olsun tar. Gz veya RAR açmadığı için ben tıkandım. Daha RAR açamıyorum ses sorununu nasıl halledeyim.

Şimdi hocam bu vatandaş g değil de F kodlu makineyla ses sorunu yaşamış ama çözümünü de vermiş, yalnız Q4OS sağ olsun tar. Gz veya RAR açmadığı için ben tıkandım. Daha RAR açamıyorum ses sorununu nasıl halledeyim.
Onlar kolay hocam, ben bir deneyeyim calisirsa sizin tablettede yapariz aynilarini.

Yeni konular

Geri
Yukarı