Neden Linux?

Bilgisayarımı istediğim gibi kendim kullanmak istiyorum. Bir şirketin istediği gibi kullanılmasını değil.

Neredeyse her cihaz Linux kullanıyor.

Bendeki Linux kullanan cihazlardan bazıları:

PXL_20211215_222636264.jpg

Bilgisayarımı istediğim gibi kendim kullanmak istiyorum. Bir şirketin istediği gibi kullanılmasını değil.

Neredeyse her cihaz Linux kullanıyor.

Bendeki Linux kullanan cihazlardan bazıları:

Eki Görüntüle 1242969
Bak bu güzelmiş hocam.

Bu arada konu 7 bin görüntülenme almış, bu yüzden herkes Linux dağıtımları hakkında araştırmalara başladı.😀

Masaüstü *nix'in kralı tartışmasız MacOS'dur. Sunucu derseniz Linux ama masaüstünde ya Windows ya MacOS kullanılır. *nix istiyorsan Unix tabanlı MacOS üstelik fiyat performans ama roket gibi ARM donanımla yine yeniden tek yol. Linux masaüstüne gelmez. Pratik değil son kullanıcıya uygun değil. Mac almazsanız Windows daha iyi derim.

Son düzenleme:
Windows'un amelelikleri ile ugrasmamak icin. Taskbar'i eskiden oldugu gibi saga sola yukari almak icin Regedit kurcalamaniz gerekiyor.

"Biz bunun en iyisi oldugunu dusunduk ve degistirmenizi istemiyoruz" dayatmasini ( ki MacOS'ta da bolca var bundan ) sevmeyen herkes icin Linux.

MacOS gibi standardi da yok. Gecen sene taskbar'a kafalarina gore weather widget'i koymuslardi update sonrasi. Win-11 de yeniden kaldirmislar. Kafalari karisik cocuklarin.

Bence en zahmetsizce en iyi GUI MacOS'ta var. Customize ederim ben sorun degil diyorsan Linux'te. Windows ise bildigin bas agrisi.

Windows'un amelelikleri ile ugrasmamak icin. Taskbar'i eskiden oldugu gibi saga sola yukari almak icin regedit kurcalamaniz gerekiyor.

"Biz bunun en iyisi oldugunu dusunduk ve degistirmenizi istemiyoruz" dayatmasini ( ki MacOS'ta da bolca var bundan ) sevmeyen herkes icin Linux.

macOS gibi standardi da yok. Gecen sene Taskbar'a kafalarina gore weather Widget'i koymuslardi Update sonrasi. Windows 11'de yeniden kaldirmislar. Kafalari karisik çocuklarin.

Bence en zahmetsizce en iyi GUI MacOS'ta var. Customize ederim ben sorun degil diyorsan Linux'te. Windows ise bildigin bas agrisi.
Bence GNOME Linux'ta zahmetsiz GUI konusunda en iyilerinden biri. Son sürümlerle bayağı güzel yaptılar görünümü bence.

Geri
Yukarı