Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kadar laf ye linç edil kendi inandığın dini bile savunamadan sohbeti bitir git. Hocam mantıklı mı sizce bu? Neden hep susan linç yiyen Müslüman oluyor? Bu arkadaş ateist diye şu an ona kimse bir şey demedi ama biz burada arkadaşa cevap verdik diye bizim kutsalımız peygamberimize kadar laf attılar. Amaç ne? Hristiyan gelse dese baş tacı yaparsınız ama müslüman konuşunca kaldıramıyorsunuz çünkü bir müslümanın aldığı sorumluluğu alamıyorsunuz, Allah'ı kabullenmeyi bünyeniz kaldıramıyor. Allah'ı kabullenmek demek büyük sorumluluk almak demektir. Neyse ben hala büyük bir "Hoşgörü" ile herkesin dini kendine diyorum. Biz müslümanlar tıpkı bir Hristiyanın yapacağı gibi dine davet eder, çekiliriz, sonrada işte sırf müslüman diye linç yeriz. Basit insanlarsınız, umarım hayatınızdan memnun geleceğinizden emin kafanız gönlünüz rahat yaşarsınız, herşey gönlünüzce olsun, ney ile mutlu oluyorsanız onla devam edin. Sağlıcakla kalın ✋

O kadar laf ye linç edil kendi inandığın dini bile savunamadan sohbeti bitir git. Hocam mantıklı mı sizce bu? Neden hep susan linç yiyen Müslüman oluyor? Bu arkadaş ateist diye şu an ona kimse bir şey demedi ama biz burada arkadaşa cevap verdik diye bizim kutsalımız peygamberimize kadar laf attılar. Amaç ne? Hristiyan gelse dese baş tacı yaparsınız ama Müslüman konuşunca kaldıramıyorsunuz çünkü bir Müslüman'ın aldığı sorumluluğu alamıyorsunuz, Allah'ı kabullenmeyi bünyeniz kaldıramıyor. Allah'ı kabullenmek demek büyük sorumluluk almak demektir. Neyse ben hala büyük bir "Hoşgörü" ile herkesin dini kendine diyorum. Biz Müslüman'lar tıpkı bir Hristiyan'ın yapacağı gibi dine davet eder, çekiliriz, sonra da işte sırf Müslüman diye linç yeriz. Basit insanlarsınız, umarım hayatınızdan memnun geleceğinizden emin kafanız gönlünüz rahat yaşarsınız, her şey gönlünüzce olsun, ne ile mutlu oluyorsanız onunla devam edin. Sağlacakla kalın ✋

Çoğunluğu Müslüman bir ülkedeyiz, Hristiyan denk gelmiyor burada gelirse de din ve şey konularında tavizim aynıdır, ki zaten öyle gündelik hayatta kimlerle konuşduğumu bilmediğin için, her neyse ilk şeyine gelecek olursak, çoğunluğu Müslüman olan ülkedeyiz ve linç falan yok kendi kendinizi mağdur yerine düşürmeyi bırakın artık çok gülünç oluyor.

Çoğunluğu Müslüman bir ülkedeyiz, Hristiyan denk gelmiyor burada gelirse de din ve şey konularında tavizim aynıdır, ki zaten öyle gündelik hayatta kimlerle konuşduğumu bilmediğin için, her neyse ilk şeyine gelecek olursak, çoğunluğu Müslüman olan ülkedeyiz ve linç falan yok kendi kendinizi mağdur yerine düşürmeyi bırakın artık çok gülünç oluyor.
Linç yok mu? Neyse ben daha bir şey demeyeceğim kalp kırmaya gerek yok, hristiyanlık konusuna gelecek olursak kesinlikle dediğimin arkasındayım çok gördüm şahit oldum. İyi günler.

Linç yok mu? Neyse ben daha bir şey demeyeceğim kalp kırmaya gerek yok, Hristiyan'lık konusuna gelecek olursak kesinlikle dediğimin arkasındayım çok gördüm şahit oldum. İyi günler.

Evet orta da linç yok, karşılıklı kin nefret var, bende şahit oldum yeterince.

Vallahi cok Müslüman oldugunu iddia eden insan gordum cogu 5 paralik adamlar değildi. Bir de Japonya'ya bakiyorum %99'i ateist adamlar yaptiklari bir seyden dolayi bir kisinin kilina zarar gelse harakiriyi cakiyor. Bence cok takilmayin dinlere falan. Dinler yuzunden gecmiste cikmis savaslari dusunun olen insanlari dusunun ozelliklede bu olen insanlarin sevenlerini dusunun ne kadar bos isler oldugunu zaten anlarsiniz. Tabi olum korkusuydu konu nerelere geldi.

Konuyu dine çekmek istemezdim ama bu tür kişileri gördükce dayanamıyorum. Bak dostum sana çok basit bir şey anlatacağım, şimdi 50-50 şansın var, ya şu 70 yıllık kısacık ömürde ibadet edersin ya da etmezsin, edersen sorun yok, hadi diyelim dinler gerçek değil, herhangi bir problem yaşamazsın ama ya gerçekse? Gerçekse kaybedeceğin şeyleri bir düşünsene... Tamamen senin hayatın senin kuralın, ölümden korksanda korkmasanda ölüm bir adım ilerinde.
Bu şekilde inanmanı tanrı kabul edecek midir? Tanrı olsam sana kurulurdum ben, keriz yerine koymaktır bu.

Bu şekilde inanmanı tanrı kabul edecek midir? Tanrı olsam sana kurulurdum ben, keriz yerine koymaktır bu.

Ego sadece canlilarda bulunan bir mekanizmadir tanrinin alinmak keriz yerine koyulmak gibi duygularinin oldugunu mu dusunuyorsun? Bunlarin olabilmesi icin tanrinin bir canli olmasi ve bir beyni olmasi lazim.

Kanka bence dinin emrettiği şeylerin iyi olma olasılığına bağlı olarak değişebilir mesela yahudilik kendini öven sadece kendilerini üstün gören bir din. Müslüman'lık üstünlüğü kötü görür yani kibirlenmeyi çünkü seni yaratandan üstün olmazsın ve her insan eşittir istediğne zengin istediğine fakirlik verir ama senden sabır ister kimine Müslüman olmasını sağlar kimini dinsiz bir aileye Hristiyan bir aileye verir bence iyiliği emrettiği için tek doğru din Müslüman'lık.

Toprak genişletirken öldürdüğü insanların eşlerini, sahip çıkma safsatası ile zorla karısı yapan bir dine inanıyorsun. Bunun iyi gözükmesi için de onlara sahip çıkın diyorsunuz bayağı iyisiniz.

Müslüman ahlaksız olamaz
Meanwhile Afganistan.

Ego sadece canlilarda bulunan bir mekanizmadir tanrinin alinmak keriz yerine koyulmak gibi duygularinin oldugunu mu dusunuyorsun? Bunlarin olabilmesi icin tanrinin bir canli olmasi ve bir beyni olmasi lazim.
Tanrına beyinsiz mi diyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı