Okulda zorbalık görüyorum

@oluroluryeriz Seneye sınıfın değişecek zaten. Herhangi bir şekilde müdahalede bulunamıyorsan görmezden gelerek idare edeceksin. Bu kadar canını sıkman yersiz.
Okadar sıkmıyorum ama daha neler olacak diye kaygılanıyorum.Sınıfım değişmeyecek artık dallar birleşti. Sadece meslek derslerinde bölünüyoruz. Onun dışında hep aynı sınıfta olacağız.
Hocam ramiz dayının bir sahnesi aklıma geldide karı gibi ne ağlıyorsun lan diye adama dalmıştı ayrıca erkek adam ağlamaz. O yüzden belirttim.
Erkek değilim.

Okulunuzun Rehberlik öğretmeni ile bir görüşün. Umarım bizim yıllar önceki okullardaki gibi "yatmaya" gelen tipler değildir. Gerçekten iyi bir danışmandalardır. İçinize atılarak çözülmez. Akran zorbalığı, ögrenciler için çok ciddi bir meseledir. Öğretmen olacak arkadaşlar varsa buna dikkat etsin Tanrı aşkına!

Çevrenizde herhangi bir büyüğünüz vb. kimseniz yok mu ? Yaş olarak onlardan büyüksünüz durumu ilk başta normal şekilde kendilerine izah edin bende küçük bir şehirde bitirdim lisemi şahsen benimde bir kaç kız ve erkek arkadaşlarıma zorbalık yapmak isteyen oldu bunları ben ve diğer arkadaşlarım engelledik. Sınıfta dostunuz var ise beraber birlik olup gidip müdürle konuşabilirsiniz. Ne kadar çok kişi olursa müdür vb. kişiler taleplerinizi daha çok dikkate alırlar. Bu zorbalık sadece size ise eğer ve çevrenizde size ve bu duruma karşı gelebilecek kimseniz yoksa kendi çözümünüzü kendiniz üretmelisiniz. Örnek verecek olursak hadlerini aştıklarını gördüğünüzde önce sözlü olarak uyarın devam ediyorlarsa eğer biber gazı. vb. minimum zararı verebilecek fakat o anlık caydırıcı aparatlar kullanabilirsiniz.

Okulunuzun Rehberlik öğretmeni ile bir görüşün. Umarım bizim yıllar önceki okullardaki gibi "yatmaya" gelen tipler değildir. Gerçekten iyi bir danışmandalardır. İçinize atılarak çözülmez. Akran zorbalığı, ögrenciler için çok ciddi bir meseledir. Öğretmen olacak arkadaşlar varsa buna dikkat etsin Tanrı aşkına!
Umarım.
Çevrenizde herhangi bir büyüğünüz vb. kimseniz yok mu ? Yaş olarak onlardan büyüksünüz durumu ilk başta normal şekilde kendilerine izah edin bende küçük bir şehirde bitirdim lisemi şahsen benimde bir kaç kız ve erkek arkadaşlarıma zorbalık yapmak isteyen oldu bunları ben ve diğer arkadaşlarım engelledik. Sınıfta dostunuz var ise beraber birlik olup gidip müdürle konuşabilirsiniz. Ne kadar çok kişi olursa müdür vb. kişiler taleplerinizi daha çok dikkate alırlar. Bu zorbalık sadece size ise eğer ve çevrenizde size ve bu duruma karşı gelebilecek kimseniz yoksa kendi çözümünüzü kendiniz üretmelisiniz. Örnek verecek olursak hadlerini aştıklarını gördüğünüzde önce sözlü olarak uyarın devam ediyorlarsa eğer biber gazı. vb. minimum zararı verebilecek fakat o anlık caydırıcı aparatlar kullanabilirsiniz.
Bende bu cesaret var ama her kendimi savunduğumda suç bende oluyor herkes beni suçluyor. Disiplinlik dahi oluyorum. Ailem de beni suçluyor. Arkadaşım var ama kız ne yapabilir işte kendine yararı yok zaten. Ve birlik olsak bile müdürümüz iyi biri değil. Asla yardım etmez. Özür dilerim engel koyuyormuş gibi oluyorum ama durumlar ha deyince yapamıyoruz işte.

Umarım.

Bende bu cesaret var ama her kendimi savunduğumda suç bende oluyor herkes beni suçluyor. Disiplinlik dahi oluyorum. Ailem de beni suçluyor. Arkadaşım var ama kız ne yapabilir işte kendine yararı yok zaten. Ve birlik olsak bile müdürümüz iyi biri değil. Asla yardım etmez. Özür dilerim engel koyuyormuş gibi oluyorum ama durumlar ha deyince yapamıyoruz işte.
Telefonunuz veya herhangi bir kayıt cihazınız var ise eğer bu anları kameraya kaydedip hem ailenize hem okuldaki yetkili kişilere göstermek sizin durumunuzda ki biri için en sağlam yol olarak gözüküyor. Size herhangi bir müdahale anları olursa direkt video ile tehdit etmenizi öneririm. Dediğim gibi lise gibi yerlerde genellikle güçsüz gördükleri insanlara sataşırlar yapmanız gereken şey öncelikle haksız olmadığınızı çevrenize kanıtlamanız. Daha sonra caydırıcı olabilecek materyalleri kullanmanız.

Normalde 11. sınıf olmam gerekiyor ama bazı sebeplerden 10. sınıfa gidiyorum. Çevrede o kadar kötü huylu 2 yüzlü sürekli insan değiştiren sevgili değiştiren kavga çıkaran kısacası her türlü belası olan insanların çevresi var seviliyorlar, sayılıyorlar ve zorbalık görmüyorlar. Fakat benim kimseye bir zararım yok, hem 3 5 hafif şeyler olsa ne olur ki çevredeki arkadaşları daha kötüyken? Cidden hiçbir şey yapmadım, durduk yere sınıfta dışlanıyorum kimse beni ciddiye almıyor. Erkekler benimle uğraşıp duruyor. Yok Müslüman değilsin bilmem ne ve birkaç uğraşmalar sözler. Cuma günü arkadaşım ile okuldan çıkmış dolaşalım diye alt yoldan gittik önümüzde de sınıfımızdan 3 çocuk vardı ve bana durduk yere ayva fırlattı küfürler etti ben de pek bir şey demedim, dayanamayıp ben de küfür ettim ama çok ağır şeyler demedim küfür etmeyi sevmiyorum ama sinirime, ettim. Sonra boş verdik yürüdük bu sefer yine küfürler ederek bana ağzından ayva tükürmeye başladı. Sonra yine bir şey yapamadım, diyemedim çünkü gücüm yetmiyor keşke güçlü olsam da dövebilsem. Sonra yine arkamdan küfürler ederken biz karşıya geçtik onlardan kurtulmak için ve hala arkamdan boyumla dalga geçip durdular. Cidden boyumla dalga geçerlerse geçsinler ama bana durduk yere zorbalık yapmasınlar, dışlamasınlar. Sınıfta onlara bir şey yapmadım muhatap bile olmadım neyin tribindeler. Müdüre söyle falan demeyin müdürümüz değişti. Yeni gelen müdür çok şey biri anladınız siz asla yardımcı olmaz olaylar daha çok artar. Öğretmenlere de desem her şey daha kötü olur bir şey düzelmez ve aileme de anlatamam. Cidden bıktım artık ben bir kızım acaba beni çirkin buldukları için mi zorbalık yapıyorlar. Çünkü ortada bir sebep yok. Kendimi pek çirkin bulmuyorum, aşırı güzel de bulmuyorum ama cidden neden böyleler? Buradan anlatınca basit geliyor ama daha neler neler var, ben basit basit anlattım. Her gün ağlıyorum moralim bozuk. Umarım güzel şeyler yazarsınız. Özür dilerim çok uzattım ve buraya derdimi yazdığım için başka yazacak yerim yoktu pek. 🤧 Bu arada üstte dedim ama tekrar edeceğim. Cinsiyetim kız. Bu arada içine kapanık, utangaç, inatçı vb. biri değilim. Onlara paraları sözde yokken para bile verdim iyilik yaptım ama hala zorbalık.

Hocam hangi şehirdesin?

Telefonunuz veya herhangi bir kayıt cihazınız var ise eğer bu anları kameraya kaydedip hem ailenize hem okuldaki yetkili kişilere göstermek sizin durumunuzda ki biri için en sağlam yol olarak gözüküyor. Size herhangi bir müdahale anları olursa direkt video ile tehdit etmenizi öneririm. Dediğim gibi lise gibi yerlerde genellikle güçsüz gördükleri insanlara sataşırlar yapmanız gereken şey öncelikle haksız olmadığınızı çevrenize kanıtlamanız. Daha sonra caydırıcı olabilecek materyalleri kullanmanız.
Benim gibi insanlar kızlar, erkekler var. Beni tanımıyorlar bile. Onlarda güçlü değiller hatta ben içsel olarak onlardan daha iyi biriyim ve cringe olacak ama birazcıkta olsa onlardan daha güçlü olduğum kesin (içsel). Ben eziklik yapmadım. Bir şey yapmadım içime kapanmadım etrafa gülücük saçtım onlara yardım ettim. Ama bunu yaptılar. Hem içime kapanık ve utangaç sessiz sakin biri bile olsam böyle bir şey yapmaları da gerekmez.
Hocam hangi şehirdesin?
Bilecik'in bir ilçesi.

Geri
Yukarı