Okulda zorbalık görüyorum

@oluroluryeriz okulunuzu değiştirin veya sınıfınızı değiştirin. Kız olduğunuz için yapacak pek bir şey yok. Babanıza bu durumu ciddi anlamda anlatın gerekeni yapar. Okul yönetimi ile konuşup duruma el atması şart.

Sana etkili bir taktik vereyim. Herkeste işe yarar mı bilemiyorum ama.
Asla alttan alma ezen sen ol güçlü dur laf yersen laf sok. Aşırı duymazdan gel onları takmadığını hissetsinler küçümser gibi davran hatta. Vururlarsa bir öğretmene belirt bence, sınıf hocanız da olabilir.
Bir yerden sonra karşında ki de aman dalga geçiyorum da tınlamıyor bile diye düşünüp bile yaptıkları şeyi bırakabiliyorlar.
Kesinlikle ezik görünme maalesef bu devir ve insanlar, kötü olmayı gerektiriyor.
Ancak daima iyi olana iyi davranabilirsin. Zayıf noktanı asla gösterme, ezik görünme.
Bu arada üzülmene değmez, kendini daha iyilerine layığım deyipte de avutabilirsin.
Mesela "ben bunlarla aynı sınıfta aynı okulda zaten olamam normalde" gibi.
Ve birde bu konuyu ailen ile konuşmanı, mümkünse olayları, sana yapılanları kayıt altına almanı öneririm.

Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok.

Benim gibi insanlar kızlar, erkekler var. Beni tanımıyorlar bile. Onlarda güçlü değiller hatta ben içsel olarak onlardan daha iyi biriyim ve cringe olacak ama birazcıkta olsa onlardan daha güçlü olduğum kesin (içsel). Ben eziklik yapmadım. Bir şey yapmadım içime kapanmadım etrafa gülücük saçtım onlara yardım ettim. Ama bunu yaptılar. Hem içime kapanık ve utangaç sessiz sakin biri bile olsam böyle bir şey yapmaları da gerekmez.

Bilecik'in bir ilçesi.
Tamam işte sorun o zaman sizin onlara verdiğiniz iyi niyette ve gülücükte bakın demek mi sizin onlara verdiğiniz arkadaşça hareketleri onlar farklı bir şekilde eziklik olarak algılıyor demek ki bundan sonra tavrınızı ciddi bir şekilde değiştirip gerekirse sert bir şekilde onları durdurun toplumuzda kadın güçsüz görülüyor ki bana göre de maalesef ki çoğu kadınımız fiziksel anlamda erkeklerden daha güçsüz olup hem söz olarak hem de fiziki olarak şiddete uğrayabiliyor. Demem o ki 3 paragrafta da size çözüm olabilecek argümanlar sunmaya çalıştım. Benim aklıma bunlar geliyor umarım sorunuzu kalıcı olarak çözebilirsiniz. Son olarak hiç kimse için ki 3-5 ergen için hayatınıza son vermek gibi bir düşüncenin d'si aklınıza gelmesin "Hayat Her şeye rağmen güzeldir."

Tamam işte sorun o zaman sizin onlara verdiğiniz iyi niyette ve gülücükte bakın demek mi sizin onlara verdiğiniz arkadaşça hareketleri onlar farklı bir şekilde eziklik olarak algılıyor demek ki bundan sonra tavrınızı ciddi bir şekilde değiştirip gerekirse sert bir şekilde onları durdurun toplumuzda kadın güçsüz görülüyor ki bana göre de maalesef ki çoğu kadınımız fiziksel anlamda erkeklerden daha güçsüz olup hem söz olarak hem de fiziki olarak şiddete uğrayabiliyor. Demem o ki 3 paragrafta da size çözüm olabilecek argümanlar sunmaya çalıştım. Benim aklıma bunlar geliyor umarım sorunuzu kalıcı olarak çözebilirsiniz. Son olarak hiç kimse için ki 3-5 ergen için hayatınıza son vermek gibi bir düşüncenin d'si aklınıza gelmesin "Hayat Her şeye rağmen güzeldir."
Sonuna kadar katılıyorum bence öğrencilerin büyük kısmı iyimserliği, kibarlığı, iyi niyeti eziklik olarak görüyor. Ne yazık ki sanırım artık Mütevazı olmak = ezik olmak (öyle olmasa da insanlar öyle düşünebiliyor).
Ve son cümleniz mükemmel 3-5 ergen için değmez yani 😅

Bak yapman gereken kesinlikle şu içine atmayacaksın ailene anlatacaksın ama geciştirerek değil her şeyi olduğu gibi bir bir anlatacaksın müdüre ailenle gideceksin sınıfın değiştirilebilir veya da okulun içine atma atarsan bir gün içinde o kadar çok şey birikmiş olurki artık tutamazsın kendini ve yukarıda arkamda kimse durmaz demişsin çok yanlış düşünüyorsun inan bana anlat bak bakalım destek veren olacak mı olmayacak mı biliyorum anlatman kolay değil senin için ama yapman gereken kesinlikle bu bu şekilde kendini ezdirmeye devam edersen ileride lise bitince onlardan kurtulunca keşke biseyler yapsaydım nolacaktı ki gibisinden birçok düşünce geçecek ve sinir olacaksın.

Zorbalık görmeyen var mı cidden? Biraz ağır şeyler yaşıyor olabilirsin ama o tipleri insan yerine koyma havlayıp dursunlar sen kendi arkadaş çevrenle takıl devam ederlerse ve bu rahatsızlık seviyesi saldırı ve temas dokunma olarak artarsa direk öğretmenlere ve büyüklerine git Türkiye deyiz her yer... Çocuğu kaynıyor. Daha kötü şeyler yaşamaman dileğiyle...

Yaşamak istiyorum:) Teşekkür ederim. Ama cidden düşünüldüğü gibi, gülücük, yüz vb. Vermedim normal şekilde davrandım onlar nerelerinden anlıyorlarsa. Çünkü nasıl davransam suç. Soğuksam zorbalık, sıcaksam zorbalık, bune arkadaş.

Moralini bozma yapacak bir şey yok bende çok dalga gördüm ama artık takmıyorum kendimi kabullendim.
Kendini mutlu hisset sen onlara laf etmezsen bir şey yapmazsan 3 4 güne sıkılırlar para falan isterlerse verme.
1 haftaya rahat bırakırlar mümkünse baska siniflardan kendine arkadaş bul onlarla takıl bir süre sonra arkadaşlığın gücünü görürsün.

Zorbalık görmeyen var mı cidden? Biraz ağır şeyler yaşıyor olabilirsin ama o tipleri insan yerine koyma havlayıp dursunlar sen kendi arkadaş çevrenle takıl devam ederlerse ve bu rahatsızlık seviyesi saldırı ve temas dokunma olarak artarsa direk öğretmenlere ve büyüklerine git Türkiye deyiz her yer... Çocuğu kaynıyor. Daha kötü şeyler yaşamaman dileğiyle...
Teşekkür ederim:) Arkadaş çevrem olsa zaten onlar şuan bu kadar uğraşamazdı. 3 5 konuştuğum kızlar var tabiki ama pek koruyamazlar, sonuçta. Okadar samimi de değilim.

Geri
Yukarı