Otobüste bir kız yaşlı bireye yer vermediği için küfür yedi

Siz üstünüze düşeni yapmışsınız. Bu otobüslerde acıtasyon yapan bireylere acayip uyuz oluyorum.

Bu yaşlı kartları ya düzenden geçirilsin ya da yaşlı otobüsü yapılsın. Ayrı otobüse karşıyım ama kartları elden geçirilmeyecekse ayrı otobüsün de olmasını isterim.

Ekmek kuyruğunda 1 saat bekleyince o bacaklara bir şey olmuyorsa otobüste ayakta durup 40 dakika seferin başından sonuna kadar dursa da bir şey olmaz.

Yer verme ahlakım yanında küçük evladı olan annelere, otobüse bindiği esnada yorgun gözükene veririm. Benim yaşlıya yer verme ahlakımda gerçekten ayakta durmaya zorlanana yer var.

“Ben uzmanları dinliyorum” deseymiş keşke.

Y0w6Owd.png

Belki başı falan ağrıyacak sonra yere düşecek. Garantisi var mı sence?
Bana ne? Minibüste başı dönecek ve yere düşecek olan bir kişi minibüse binmesin.

Bir de şey var otururken teyzenin biri gelip başımda dikiliyor mesajlarımı falan okuyor. Tip tip bakmadan da gitmiyorlar. Yer dileniyor resmen. 8 saattir toplam 20 dakika ara vererek blok ders işliyorum nefes alacak beyin hücrem kalmamış bir de bunlarla uğraşıyorum.

Yer vermek görgü kuralıdır. Fakat yer vermediği için küfür etmesi yanlış olmuş. Kıza daha iyi bir dille anlatması gerekiyordu.
Hayır anlatılacak bir şey yok. Şahsen ben de yer vermiyorum, okuldan zaten yorgun argın aç karnına geri dönüyorum, 2 saatlik yolda sırf keyfi bir şekilde gezecek diye kimseye yer veremem. İsterse 90 yaşında olsun gram umurumda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı