Paralel evrenler teorisi gerçek midir?

XXXkertenkele

Picopat
Daha fazla  
Birazdan yazacağım sorulara lütfen cevap verin. Yoksa hayatım bir kabusa dönecek, artık bu soruları sorgulamadan duramıyorum. Lütfen!1. evrenimiz 10 milyon süperküme, 25 milyar galaksi grubu, 225 milyar büyük galaksi, 7 trilyon cüce galaksi ve 30 milyar trilyon yıldız sistemi bulunan bu evrenimizin bir sonu var muhakkak. Çünkü fizik de bir şey sonsuz olarak ifade ediliyorsa o şey tam çözülememiş ya da bilgi yetersiz olduğu anlamına gelir diye duymuştum. Bu bilgilere göre evrenimizin sonunda ne var.2.paralel evrenler teorisi ne kadar gerçektir? Rüyalarımız paraler evrenlerdeki hallerimiz olabilir mi? 3 bir duyduğum teoriye göre, çoklu evren teorisi gerçek. Hatta bunun üzerine o evrenlerden bir sürü olup o bir sürü evreni içine alan bir evren bunun böyle sonsuza kadar iddia ediyor. Sorularım bu kadardı. Şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım. Lütfen yardımcı olun, kafayı yemek üzereyim!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun gerçekliğine ulaşamayacağız asla. Paralel evrenler gerçek olabilir. Bizim uyurken olduğumuz hallerin paralel evren hallerimiz olabilir. Ama bence rüyalarımız beynimizin uyumadan önce düşündüğü veya gün içinde kafaya taktığımız yada unutamadığımız şeyler. Beyinden kaynaklanıyor.
Hocam bende yeni bir renk bulmaya çalışıyorum kafayı yiyeceğim yardım edin!

Evet bende dee o sorun var. Yardım edin!

Bunun sebebi bence boş olmanız. Para kazanma hayata tutunma gibi bir derdiniz olunca bunları sorgulayacak tek vakit tuvalet oluyor o da kısa oluyor. Bu tarz soruları cevaplayabilmek istiyorsanız bu sizde takıntı haline geldiyse bilim adamı olmayı deneyebilirsiniz. Fizik bölümüne doğru eğlenceli bir yolculuk sizi bekliyor.

Bunun sebebi bence boş olmanız. Para kazanma hayata tutunma gibi bir derdiniz olunca bunları sorgulayacak tek vakit tuvalet oluyor o da kısa oluyor. Bu tarz soruları cevaplayabilmek istiyorsanız bu sizde takıntı haline geldiyse bilim adamı olmayı deneyebilirsiniz. Fizik bölümüne doğru eğlenceli bir yolculuk sizi bekliyor.

Haklısın fakat boş gezen ve çalışmaya yaşımın tutmadığı bir insan olarak tek yapabileceğim şey evde oturmak ve bir şeyleri sorgulamak inanın elimden başka bir şey gelmiyor.

Haklısın fakat boş gezen ve çalışmaya yaşımın tutmadığı bir insan olarak tek yapabileceğim şey evde oturmak ve bir şeyleri sorgulamak inanın elimden başka bir şey gelmiyor.
Öyleyse sizi geleceğinize katkıda bulunabilecek bir yola sürüklemek gerekiyor. Yaşınızı bilmiyorum fakat derslerinizi çalıştığınızı düşünüyorum. Belki de fizik bölümüne daha çok çalışmanız biraz bu sorularınızı giderir veya yardımcı olabilir. Sizin seviyenizin üstündeki fizik derslerine çalışarak ufaktan bu konulara doğru gelebilirsiniz belki veya çok daha güzel şeyler keşfedebilirsiniz bunları yaparken. :)

Öyleyse sizi geleceğinize katkıda bulunabilecek bir yola sürüklemek gerekiyor. Yaşınızı bilmiyorum fakat derslerinizi çalıştığınızı düşünüyorum. Belki de fizik bölümüne daha çok çalışmanız biraz bu sorularınızı giderir veya yardımcı olabilir. Sizin seviyenizin üstündeki fizik derslerine çalışarak ufaktan bu konulara doğru gelebilirsiniz belki veya çok daha güzel şeyler keşfedebilirsiniz bunları yaparken. :)

15 yaşındayım. Fakat en son hocamız bizden 4 sayfalık bir hikaye istemişti. Türkçe hocasıydı. Bende tabii ki yapmadım. Mikrofonumu açıp 4 sayfayı anlık kelimeler uydurup okumuştum. Ve böyle bütün dersler için geçerliydi bu durum. Bu durum uzaktan eğitim başladığından beridir böyle. Ne kadar zekiyim ne kadar derslerime çalışıyorum. Bunu siz yorumlayın.:D

Bu bilgilere göre 1: Evrenimizin sonunda ne var? 2: Paralel evrenler teorisi ne kadar gerçektir? Rüyalarımız paraler evrenlerdeki hallerimiz olabilir mi? 3: Bir duyduğum teoriye göre, çoklu evren teorisi gerçek. Hatta bunun üzerine o evrenlerden bir sürü olup o bir sürü evreni içine alan bir evren bunun böyle sonsuza kadar iddia ediyor.

1: Evrenin sonunda ne olduğu bilinemez. Çünkü gözlemlenebilir evrenin ötesinde evrenin genişleme hızı ışığın bize oradaki görüntüyü göstermek üzere yola çıktığı hızdan daha hızlı gerçekleşiyor. Kaldı ki ışık yola çıktığı andaki görüntüyü gösterir. Yani mevcut olarak 13 milyar ışık yılı uzaktan gelen görüntüyü görebildiğimize göre şimdiki anda 13 milyar ışık yılı uzakta neler olduğu görebilmemiz için 13 milyar yıl beklemek gerekmekte. Yani gözlenlenebilir evrenin uç olarak tabir edilen kısımlarını bu çağda asla bilemeyeceğiz.

2: Paralel evrenler teorisi diğer teoriler ne kadar gerçekse o kadar gerçektir. Yani "gerçek" değildir, yalnızca bir teoridir. Çağımızdaki bilgi ve teknoloji seviyesi ile paralel evrenler teorisi asla kanıtlanamaz. Bir teori kanıtlanamadığı sürece de asla gerçek olarak kabul edilemez. Rüyaların paralel evrenlerdeki hallerimizin olup olmadığı da bilinemez. Yalnızca beyinde gerçekleşen basit bir kurgu da olabilir; paralel evrenlerle bağlantılı ve sayısız zaman çizgisindeki sayısız benlikler arasındaki kuantum bağlantıları gibi kompleks bir şey de olabilir. Buradaki kilit kelime "olabilir" kelimesi. Çünkü "olabilir" kelimesinden başka bir şey söyleyemiyoruz.

3: Duyduğun bir teori başka bir teori hakkında "gerçek" diyorsa, o zaman o duyduğun teori bilimsel bir teori değil yalnızca bir komplo teorisidir, yani palavradır. Bilimsel teoriler gerçekliği kanıtlanamayan şeylere gerçek demez, diyemez.

Paralel evrenler'in olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı