PS5 mi Xbox Series X mi?

PlayStation ile Xbox arasında gidip geliyorum. Xbox'un Gamepass sistemi, daha güçlü olması, daha minik olması Xbox'un artıları.
PlayStation tarafında ise Uncharted, The Last of Us, spider-man, God of War tarzı oyunlar ve Dualsense'i var.

GTX 1060 3GB ekran kartı olan bir bilgisayarım var o yüzden konsolda exclusive oyunlar ve pes FIFA tarzı oyunları oynayacağım.

Xbox için exclusive oyunlar çıkacak ve Gamepass'e dahil edilecek deniyor fakat henüz resmi bir şey değil.

Ve fiyatlara bakacak olursak PS5 10.500TL civarına satılırken, Xbox'ın fiyatı 7300TL civarına satılıyor.

Çok kararsızım önerileriniz neler sorayım istedim.

Açıkçası geçmişe dönük oyunlara ilgin varsa net olarak Xbox çünkü geri uyumluluğu var. Ama ben exclusive oyun istiyorum zaten Game Pass PC'dede var diyorsan PS5 bu senin sevdiğin oyunlara göre değişir. Açıkçası çok yeni ve güçlü bir ekran kartın yok. Yeni nesil RTX gümbür gümbür geliyor. Eğer ben çok oyun oynayayım çeşit olsun ama genellikle küçük oyunlar olsun arada bir büyük bütçeli oyun diyorsan Xbox al üstüne Game Pass al.

Eski bir kızılderili atasözü der ki; ucuz eti daha pahalıya yersin.
Ek vergi düştü, fiyatlar piyasaya yansıyınca alırsın az daha kararsız kal.

PlayStation ile Xbox arasında gidip geliyorum. Xbox'un Gamepass sistemi, daha güçlü olması, daha minik olması Xbox'un artıları.
PlayStation tarafında ise Uncharted, The Last of Us, spider-man, God of War tarzı oyunlar ve Dualsense'i var.

GTX 1060 3GB ekran kartı olan bir bilgisayarım var o yüzden konsolda exclusive oyunlar ve pes FIFA tarzı oyunları oynayacağım.

Xbox için Exclusive oyunlar çıkacak ve Gamepass'e dahil edilecek deniyor fakat henüz resmi bir şey değil.

Ve fiyatlara bakacak olursak PS5 10.500TL civarına satılırken, Xbox'ın fiyatı 7300TL civarına satılıyor.

Çok kararsızım önerileriniz neler sorayım istedim.
Özel oyun olarak ve ücretsiz oyunlara üyelik istemediğinden Playstation 5
Game Pass, EA Play gibi özel servis abonelikleri için Xbox Series X
Yani sen her ay paranı verip oynayacaksan Xbox öneririm. Fakat yok ben birkaç oyun alırım onları oynarım, aboneliği arada alırım diyorsan Playstation'ı öneririm.

Hocam stoklarda PS5 yok ben de bekliyorum. 10.500 hayatta verilmez stoğa gelince yakalarsanız 8300 TL şu an fakat düşebilir. Eğer oyun tek eğlencem tek yatırım yaptığım iş diyorsanız bence PS5 tercih edin exclusive oyunlar keyfinizi yerine getirir. Fakat Xbox tarafında Game Pass sistemi var PS5'e göre maliyeti daha az her türlü. Ben hiç Xbox kullanmadım fakat test ettim gayet güzel ikisi de, bu artık biraz bütçe meselesiyle alakalı. Xbox oyunları da güzel fakat ben hiç ps oyunları kadar güzel olduğunu görmedim birkaç istisna dışında. Ama dediğim gibi daha bütçe dostu.

Bu arada dualsense test etme şansım oldu gerçekten güzel hissiyatı ek olarak eklemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı