PS5 vs Xbox Series X

Ben kendim hem satışını yapıyorum Game Pass'in, hem de kullanıyorum. Hiç kimse kötü demedi. Bence de gayet fazlasıyla yeterli. Bence siz oyunları gerçekten incelemiyorsunuz. Tüm oyunların ayrı bir yeri var gerçekten.

Alacak kişinin oynamak istediği oyun varsa güzel bir sistem fakat oynamak istediği oyun yoksa o kişi için kuşkusuz boş bir sistem burada boş yere marka savunmanın anlamı yok film dizi izlemeyen birisi için Netflix ne kadar boş ise bu da istediği oyun olmayan birisi için o kadar boş Call of Duty serisi gelince mantıklı olabilir zira Call of Duty sahibi olmak ülkemizde çok zor daha Call of Duty'lerin nereden alıncağını bile bilmeyen çok büyük bir kitle var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video millete anlatmak istediğim yere değinmiş muhtemelen söylesemde Technopat üyeleri beni de dinlemezdi ama bu videoda söylenene inancaktır.

Anlamsız yormuşsunuz kendinizi.

Benim için sorun değil çok fazla bu tarz mesajım var zaten. Hatalı ya da pozitif ve negatif yönde algı oluşturacak mesajlar yerine daha açıklayıcı olarak alacak kişilerin yanlış seçim yapmaması için 2 dakika daha 2 paragraf yazıyorum.

Yazdığım her şey objektif bakış açıları. Gamepass, Xbox ve Playstation kullanma koşulları herkese göre değişir, ben hangisinin kime göre olacağıyla ilgili tavsiye veriyorum. Burada çoğu kişi kendi zevkine göre ve alacak adamın elindekileri görmeden açıklama bile yapmadan "xbox al, ps al" derken ben açıklamalı olarak 2 paragraf daha yazmak istiyorum.

Kardeşim Exclusive diye bir şey kalmadı artık. Xbox Series S'in var zaten. 4K ekranın varsa X al. Xbox Gamepass oyunları oynarsın. PS5 pahalı + oyunları da gereksiz pahalı.
O argüman artık değerini Haziran ayında Sony'nin getireceği üyelik sistemiyle bitecek.

Özel olarak tabiki PS5.Series X ve PC kullanıcısıyım.Açıkçası PS5 terchi ederim eğer EXC oyunları çok seviyorsam.Onunda dışında Gamepassteki 10 oyun hariç Xbox bence gereksiz.

Bir kaç Exclusive dışında o da müptelası değilseniz, PS5'in hiç bir anlamı yok. TLOU2 çıkalı kaç yıl oldu tabii ki 150-200 TL olacak. Siz yeni çıkan HFW'i bulun bakalım 150 liraya. Ucuzlamasını bekleyeceksem çıkışında alıp oynamayacaksam exclusive bir oyunun ne anlamı kaldı konsolda PS5'in.
Bir kaç exclusive'i dışında kimse boş PS güzellemesi yapmasın bir zahmet. İki cihazı da kullanıyorum. Exclusive oyularının güzelliğine bir lafım yok aralarında bir kaç tane benim de çok sevdiğim var. Ancak, ötesi git gide boş bir konsol. Hele Gamepass göz boyamalık ben oynayacak bir şey bulamadım diyenlere tatlı bir tebessüm eder 😂, PS konsollarıyla iyi oyunlar dilerim. Bol bol fahiş fiyata oyun alır dururlar ya da Kemal Sunal'ın bir filminde açken cama ekmek banması gibi store'da bakınıp dururlar. Oynayacağınız oyunların Fiyat dengesini dikkate almadan konsol almayın.

@kravuzen ""Göz boyama" diye bir şey olmasa da kütüphanenin nicelik olarak kalabalık olmasının nitelikle paralel olmadığı gerçeğini değiştirmiyor diye düşünüyorum." Demişsiniz. Yanlış düşünmüşsünüz. Niteliksiz olmadığı ortada.

Ea Play Gamepass'e dahil bedava. PS'de 180TL ekstradan ödeme yaparsanız kullanılır.

Fiyat konusu her şeyin çok önüne geçtiyse alternatif yolları aramak gerekli. Gamepass'te her şey bedava gibi bir algı çıkıyor ortaya bu yanlış. 1 yıllık Xbox deneyimimde Gamepass'e şahane oyunlar eklendiğini kabul etmekle birlikte Valhalla, CP2077, It takes Two, Resident Evil, Far Cry 6, FIFA 22, 2K22, BF 2042 ve Elden Ringe parasını verip oynadım. Zaten bunlar dışında fazla da oyun oynamadım, Psychonauts ve Forza dışında. AAA olarak kısır bir yıl olduğu için ve indielerle Gamepass iyi beslendiği için memnunum.

Ama bu satın aldığım oyunları PS tarafının %3'ü hareketlilikte olsa bile dijital oyun kardeşliğiyle oyunların P1/P2 haklarını alarak yaptım yarı fiyatlarına, hikayeli olanları da oynadıktan sonra sattım. Sattığım 5 oyunun bana maliyeti 100 lira civarında oldu. Bu saydığım methodun çok çok daha aktifi zaten PS tarafında da var. 2 yıldır elimde PS yok ama etiket fiyatını verip bir oyun oynamadım PS4 neslinde. Referanslı üyelerle dijital alım satım yaparak 1 kez bile kötü bir durum da yaşamadım. HFW örneğini verdiğiniz için söylüyorum, HFW çıkışında Pri-Sec hakları zaten 180-200 TL civarıydı, bugün de 150 lira civarı. İster bu fiyata alıp kütüphaneye atılabilir, isterseniz de 2 ay geçti bittiyse satılıp maliyeti 30 lira yapılabilir. Çıkarıp 700 lira vermek akıl karı değil zaten. Kardeşlikle almak, aldıktan sonra satarak karşı taraf da ucuz.

Dediğim gibi eğer fiyatlar direkt konsol tercihini etkileyecekse alternatif yollar her zaman var.

Sorunuzun cevabı aslında çok basit. Xbox neden mi?

-15 Xbox Game studios + 8 Bethesda studios oyunları ilk günden Game Pass'te.
-Activision anlaşması tamamlandığında tüm Activision ve Blizzard oyunları Game Pass'te ve yeni çıkan CoD'lar ilk günden Game Pass'te olacak PS'te tam fiyat.
-EA Play Game Pass'te ücretsiz (FIFA, BF, Mass Effect vb.)
-Bir sürü stüdyo ile anlaşıp oyunları ilk günden Game Pass'te (A Plague Tale requiem vb.)
-Bir sürü AAA oyun Game Pass'te ilk gün bile olmasa (guardians of the Galaxy Game gibi)
-Bir sürü kaliteli indie oyun Game Pass'te (hades, tunic vb.)

Vallahi ben yoruldum yazmaktan.

Xbox eski kullanıcısı olmama rağmen eğer Game Pass'i göz ardı ediyorsanız tabii ki PS5 derim rahatlıkla. Ama Xbox Series X de bir başka güzel be. İkili çok yakınlar birbirlerine ikisi de dünyanın en iyi oyun konsolları ben olsam incelemelerine arayüzüne menüsüne vs. bakarak daha rahat ve daha beğenilir olan hangisi ise kendim için onu seçer alırdım güç bakımından emin olun pek fark yok.

Hız olarak PS5 önde, ekran kartında Xbox Series X. Hala karar veremiyorum.

PS4 ile Xbox One S kullandım ben story oyunları seviyorum bu yüzden PS excleri çok önemliydi benim için ama ben ucuz diye Xbox One S aldım ve :D Forza harici bir oyun oynamadım zaten halihazırda Series S gibi bir cihazın var bir de yanına PS5 al mis gibi hem Xbox hem PS sahibisin tavsiyem şiddetle PS5 cdli sürümü almanda ki oyun fiyatları öyle uçuk değil sebebi PS4 oyunlarının çalışması TLOU2 150-200TL'ye bulunuyor efsanevi bir oyun çok güzel zira GoW indirimde 60-70TL Steam da bile daha pahalı ama evet Sony'nin yine de pahalı oldugu bir gerçek Series S yanına Series X alırsan açık konuşuyum enayilik yapmış olursun.

Dostum listeki oyunların yarısını bile duymadım :D liste çok kötü yapılmış ki PS alıp da CDli oyun kullanmayanın aklından şüphe ederim PS4 Slim aldım 2K ya toplam 3K ya tüm excleri oynadım 4.5k ya sattım cihazı.
Bende One X almayı düşünmüştüm 4K falan fakat aydınlanma geldi ben One S de oynayacak bir oyun bulamadım sonra PS5 almaya karar verdim rachet and clank sonraki çıkacak exc oyunlar Demon's Souls remake falan of.

Bazıları troll için açtığımı sanıyorlar fakat babam seçmemi istedi. Hızla seçmem lazım. Tam Xbox Series X'e karar vermiştim. Senin yorumların hepsini dikkatle okudum. PS5'e karar verdim. Harbiden Series X alsam enayi olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız olarak PS5 önde, ekran kartında Xbox Series X. Hala karar veremiyorum.

Bazıları troll için açtığımı sanıyorlar fakat babam seçmemi istedi. Hızla seçmem lazım. Tam Xbox Series X'e karar vermiştim. Senin yorumların hepsini dikkatle okudum. PS5'e karar verdim. Harbiden Series X alsam enayi olurum.
İyi yapmışsın hayırlı olsun.

Alacak kişinin oynamak istediği oyun varsa güzel bir sistem fakat oynamak istediği oyun yoksa o kişi için kuşkusuz boş bir sistem burada boş yere marka savunmanın anlamı yok film dizi izlemeyen birisi için Netflix ne kadar boş ise bu da istediği oyun olmayan birisi için o kadar boş Call of Duty serisi gelince mantıklı olabilir zira Call of Duty sahibi olmak ülkemizde çok zor daha Call of Duty'lerin nereden alıncağını bile bilmeyen çok büyük bir kitle var.

Bu video millete anlatmak istediğim yere değinmiş muhtemelen söylesemde Technopat üyeleri beni de dinlemezdi ama bu videoda söylenene inancaktır.

Bunları alacağım.
-

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen kanka troll için, yazın ps5 alınca senin bi yerine sokarım da trollmüymüş görürsün
O biraz zor.
Valhalla, CP2077, It takes Two, Resident Evil, Far Cry 6, FIFA 22, 2K22, BF 2042 ve Elden Ringe
Fifa22 kısa süre sonra gamepasste haberiniz yok sanırım. It takes two da ea play gamepass’te ücretsiz olduğu için bedava. Diğerleri de Xboxta hem sarış fiyatı hem de indirim dönemlerinde hep daha ucuz. İyi yapmışsınız keyifle oymamışsınız pahalı pahalı. Büyük dertler değil bunlar kim neyden keyif alıyorsa tercih etsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı