Reenkarnasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aristo'nun dedigi gibi insan her seyi bilerek dogar ogrendigimizi sandigimiz seyler aslinda hatirladiklarimizdir. Bunun dogru oldugunu kendine bir sekilde kanitlayabilmis bir insan olarak size bir fikir vermek istiyorum. Cevabini cok merak ettiginiz bir soru var diyelim buna cevap verebilmek icin kisa bir sure nefesinize odaklanip kafanizi bosaltin. Sonra soruyu kendinize sorup gozunuze ilk takilan obje, nesne, sekil, madde ve onun seklini sorunuza cevap olabilecek sekilde yorumlayin. Yorumunuzun ne kadar çocukca, salakca veya saçma oldugunun hiçbir onemi yok yorumunuzu ne kadar tarafsiz ve bir etkide kalmadan verirseniz cevabin dogru olma ihtimali o kadar artiyor. Defalarca kez denenmis ve sasirtici derecede dogru sonuclar vermis bir yontemdir, tarafimdan.

Not: Bir satanizm ogretisidir, ancak bircok dinde de bu ogreti verilmistir. Ruhunuzu kaptirirsaniz sorumluluk kabul etmiyorum.

Ama hocam diyelim reenkarnasyon yaşamış birisi nereden bilebilir ki ben reekarnasyon geçirdim diye?

Ruh ölmuyor ki.

Benim 4 kadın mevzusuyla ilgili sorunum yok. Hatta benim, aişe'nin yaşıyla ilgili sorunum da yok. İsterse Muhammed, aişe'yle daha kundaktayken evlensin, bana ne. Ben, senin dediğin gibi yapıp olaya tarihsel bakıyorum.

Ama şimdi bana söyleyeceksin, "senin de kabul ettiğin gibi tarihsel olan bir geleneği, nasıl günümüzde uygulamayı düşünüyorsunuz?" hani bu kitap, evrenseldi? Hani bu kitap, Allah kela mıydı? Allah, geleceği görmüyor muydu da böyle bir ayeti getirdi? Sorun ne biliyor musun? Sorun bunu günümüzde uygulamakta.

Reenkarnasyon konusundan kaymayalım. Reenkarnasyon, senin dediğin gibi değil. Başkasının inanışına laf atarken, kendi inanışına laf atıldığında ağlamayacaksınız siz Müslüman'lar.

Ayşe mevzusu oranın gelenek goreneklerı ıle alakalı kulturel yapısıyla adet gununden sonrası yasları ılerlıyor basit tabırle. Bende uzerınde cok durdum dedıgın gibi tarıhsel böyle 15 17 yas agırlıklı bızım sallayanlar arastırmadıkları ıcın böyle gele gelmis. Kronolojı olarak da bu cıkıyor.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2045133

Mantık bu evrenin bir patlama sonucu oluşup milyar yıldır süre gelen bir sürecin tesadüf oluşu mudur? Gerçekten boş konuşu.

Hani kuran evrenseldi ne? O dönemin şartları yine gerçekleşemezmi sanıyorsun? Verilen ruhsatla zamanın alakası yok, alınmayın ama Müslüman olarak felsefe yapmaya çalışmayın bu sözünden bile cahillik akıyor git imam rabbani mektubat, ımam şafı, hanifi, maliki, zemahşeri, amedi, ibn rüşd bunlar gibi yüzlerce felsefecinin kitabını oku, Müslüman felsefe yapmayacak değil mi küçük dar görüşlerinizi kendinize saklayın, kendi müslümanlığınızla benimkini bir tutmayın,

Tamam hocam haklısın daha fazla sizinle tartışmayacağım. Söylenecek çok şey var ama her şeye farklı bir yanıt buluyorsunuz. Kendimden biliyorum zamanında bende Müslüman'dım. Siz kafanıza göre takılın 5 vakit namazınızı kılıp oruç tutup üstüne bez yerleştirilmiş taşın etrafında dönüp ev araba falan isteyin. Felsefe yaparken de de direk konuyu islama getirmeyi unutmayın.

Tamam hocam haklısın daha fazla sizinle tartışmayacağım. Söylenecek çok şey var ama her şeye farklı bir yanıt buluyorsunuz. Kendimden biliyorum zamanında bende Müslüman'dım. Siz kafanıza göre takılın 5 vakit namazınızı kılıp oruç tutup üstüne bez yerleştirilmiş taşın etrafında dönüp ev araba falan isteyin. Felsefe yaparken de de direk konuyu islama getirmeyi unutmayın.

Üstüne bez konulmuş taşın etrafında dönünmüş benim ibadetim sana niye batıyor , dünyada 2.5 milyar adam akılsız sen düşündün dinden çıktın akıllı. Senle adam gibi konuşayım diyorum lakin dini veciberlerime hakaret ediyorsun iyi günler bir daha görüşmemek üzere.

Son düzenleme:
Ayşe mevzusu oranın gelenek goreneklerı ıle alakalı kulturel yapısıyla adet gununden sonrası yasları ılerlıyor basit tabırle. Bende uzerınde cok durdum dedıgın gibi tarıhsel böyle 15 17 yas agırlıklı bızım sallayanlar arastırmadıkları ıcın böyle gele gelmis. Kronolojı olarak da bu cıkıyor.
Aslında üzerinde durmaya da gerek yok.. Bakarsan orta çağda ülkeler, birbirlerinin arasındaki diplomatik gelişmeleri artırmak için yeni doğmuş kız çocuklarını alıp verirlerdi. Ama tabi Muhammed'in bu kadar eşe sahip olması açgözlülük biraz.

Geri
Yukarı