Komünizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çalma çırpma, kısıtlama, karşıt fikirlere tahammülsüzlük, tek düze eğitim Şeriat ve Komünizmin ortak noktaları.

Bu sığlık için, o kadar yazmanıza gerek yoktu. Çalan çırpan, kısıtlayan ya da tahammülsüz olan ideoloji ya. "Ayrıştırdığını zannedip, çorba etmek" bu olsa gerek.

Zannımca ortak nokta şu ki kişisel hareketlerle, ideolojiler karıştırılmakta ve ideolojiler kişiler ile anılmakta; lakin fikirler insandan bağımsızdir. İnsan ise işine geleni uygulamaya meyillidir.

Son düzenleme:
Bu sığlık için, o kadar yazmanıza gerek yoktu.

Kral sen yorumlarda komünizmin kapı bekçiliğini zaten yapmışsın da gerek yok yani vaktini daha mantıklı şeylere harca bence.

Sovyetlerde yaşamış bir sürü arkadaşım var. Sığlık diye alıntıladığın yerde totaliter her rejimin kuruluşunun ardından içinde boğulduğu sıkıntılar var. Ne yani? Bu sıkıntılar sadece İtalya, Şili, Çin, Kore gibi ülkelerde mi var?

Laf salatasına karnımız tok yani. Şu analoji işini çok abartıyorsun bu arada. Biraz gerçek dünya beklentilerine dair dümdüz olabilmeyi becermelisin artık ya da felsefe alanından çok ayrılma ki anlaşılabilesin.

3 kere mesaj düzenlemişsin yine idea konuşuyorsun. Kardeşim bu politika konusu, olayı ayrıştıramayan sensin. İdea konuşacağın zaman felsefe temalı konuna davet et konuna orada tartışalım insanlar ile ideaları uyum içinde ne dereceye kadar birbirine zarar vermeden barınabilir diye.

Gerçek dünya sıkıntılarına felsefe yapıyorsun bir de tahammül bekliyorsun.

Sovyetlerde yaşamış bir sürü arkadaşım var.

Yazdıklarımı okumuş olsaydınız, komunizmin totaliterliğe izin vermemesi gerektiği iddiasında olduğumu ve işin komunistlikle alakalı değil de içinde alınabilecekler olduğunu düşünmemi ifade etmemle ilgili olduğunu gorebilirdiniz.

Ayrıca "kral" ve "kapı bekçiliği" gereksiz ve anlamdan uzak ifadeler ve sizin tokluğunuz beni pek de ırgalamıyor.

3 kere mesaj düzenlemişsin yine idea konuşuyorsun.

Çünkü kurduğum cümlelerin okuyan tarafından anlaşılabilmesi için tekrar okuyor ve noktalama işaretlerini doğru şekilde kullanmaya çabaliyorum. Yapım gereği kısa cümleler kuramadığim için, tekrar okuyup düzenlemem gereken yerler oluyor. Özü pek de değişmiyor.

Son düzenleme:
Ayrıca "kral" ve "kapı bekçiliği" gereksiz ve anlamdan uzak ifadeler ve sizin tokluğunuz beni pek de ırgalamıyor.
Yapma yav. Az önce sığ olan bizdik, sıfatlarla hitap ediliyorduk, ne bu çifte standart efendi hazretleri? Kafan ciddi karışık senin. Rejim kendinden totaliter ancak izin vermeyerek bundan kurtulabileceğini falan zannediyorsun.

Önemi yok, kendine iyi davran, iyi forumlar.

Yapma yav. Az önce sığ olan bizdik, sıfatlarla hitap ediliyorduk, ne bu çifte standart efendi hazretleri?

"Laf salatasına karnım tok" demiştiniz ya ona göndermeydi. Her cümleyi açıklamamız mı gerekiyor? Ayrıca "sığ" ifadesi size karşı değildi, ortaya koyduğunuz düşünce ile ilgiliydi. Arada fark var. Dönüp tekrar okumanız gerekebilir.

Rejim kendinden totaliter ancak izin vermeyerek bundan kurtulabileceğini falan zannediyorsun.

Mülkiyeti yıkan bir rejim, nasıl totaliter olabilir? Erk dediğiniz zaten metaya bağlı. Sağdan soldan devşirme, ezbere lakırdılar ve garip ithamlarla ideolojiyi değerlendirme çabası olmuyor mu bu?

Fikri mi tartışacağız, yoksa laf ebeliği mi yapacağız? ( Bakın bu da laf salatası hitabıniza gönderme, sonra alınganlık yapmayınız.)

Sosyal medyada her önüne düşeni doğru zannedenin de hükmü mevcut, ne yapabilirsin ki? Nerede geçmiş bu söz? Lenin ile yazışmaları ve Ekim Devrimi sonrası yapilan yardımlari nereye koyacağız?
Atatürk idealist bir adam, aklına ne koyduysa onu yapar. Atatürk'e de Komünist dediniz ya. Sizden artık her şey beklenir. Atatürk yaşasaydı Refah Partili olurdu diyen zihniyet ile aynısınız.

Atatürk'e de Komünist dediniz ya. Sizden artık her şey beklenir.

Atatürk'e komunist dediğimi nasıl çıkarabiliyorsunuz? Hayret.

Atatürk yaşasaydı Refah Partili olurdu diyen zihniyet ile aynısınız.

Dikkat ederseniz, kendisinin düşüncesi hakkında bir tahminde bulunmadım. Paylaştığınız sözü söylemiş olmadığına dair gerekçeleri ifade ettim ve nerede geçtiğini sordum.

Demediklerimi üzerime yamamaya çalışmanız gerçekten çok ilginç.

Geri
Yukarı