Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

NOT: Eğer Satanizm'i araştırmadıysanız ateistik ve teistik Satanizm'i araştırırsanız sevinirim.
Diğer not: Türk satanizmi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Bülent Kısa'yı da araştırabilirsiniz. Çoğu Türk satanist Bülent Kısa'nın ekolünden gelmektedir.

Şimdi satanistler şeytana tapıyorlarsa mantıken tanrıyada inanıyorlardır. Benim anlamadığım tanrının yarattğı bir şeye neden tapıyorlar?
Satanistler öyle düşünmüyor.

Satanistler politeist ve birçok tanrıya inanıyorlar. Bu tanrılardan birisi Allah, bir başkası da Şeytan. Onlar semavi dinlerin aksine kötü olanın Allah olduğunu ve daha güçlü bir tanrı olması sebebiyle insanları ve diğer tanrıları kandırdığını düşünüyorlar. Şeytan'ı Allah yaratmıştır diye bir inanışları yok, onlar çok tanrıcılar.

Tabii satanizm çok fazla ekole sahip, inanışlar satanistten sataniste değişecektir.

Aslında ilginç, birçok kişinin de eksik ve yanlış bilgilere sahip olduğu bir konu. İleride bu konu hakkında bir konu açabilirim ancak muhtemelen konu alta saçma sapan cevaplarla dolacak.

Son düzenleme:
Hiçbir suçu olmayan birini taşlamak mantıklı mı? Bu da onun gibi bir şey. Evet, inanmıyorum ama sonuçta karşılaştırma yapıyorum..

Şeytan'ın tek amacı sadece Tanrıya ibadet etmekti. Tanrı, ondan, kibrinden ve egosundan daha büyük bir şey istedi, o da olumsuz karşılık verdi. Bu kadar.

İdris, Allah'ın meleklerini kandırınca sorun yok... Adem, Allah'a güvenmeyip yasak meyveyi yiyince sorun yok.. Ama Şeytan kendisinden daha aciz varlığa ibadet etmek istemeyince "ouvvvv...."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Seni yaradana şükür edip dinlemek yerine sırf senden güçsüz diye Adem (A.S)'a secde etmedi. Unutma ki Rabb'im hepimizi imtihan ediyor, şeytanı da imtihan ediyordu fakat şeytan imtihanı başarı ile geçmedi.

Seni yaratmış ama sen daha O'nu bile dinlemiyorsun. İblis sonuna kadar yanacak o cehennemde, ben de ahirette zevkle izlerim artık :)

Seni yaradana şükür edip dinlemek yerine sırf senden güçsüz diye adem (a. S)'a secde etmedi. Unutma ki Rabb'im hepimizi imtihan ediyor, şeytanı da imtihan ediyordu fakat şeytan imtihanı başarı ile geçmedi.

Seni yaratmış ama sen daha O'nu bile dinlemiyorsun. İblis sonuna kadar yanacak o cehennemde, ben de ahirette zevkle izlerim artık :)
Ben de ahirette zevkle izlerim derken allah'a karşı geliyorsun kimse nereye gideceğini bilemez cehennemde yanmayacağın ne malum.

Benim ideallerime uymuyor. Çok sosyopat geldikleri içinde sevmiyorum. Saygı her şeye duyulmaz. Saygı duymadığım tek inanış olabilir Satanizm.

Yeni konular

Geri
Yukarı