Series X vs PS5

Daha yeni nesil hissettirdiği noktalar:
1- arayüz ve yazılımsal yenilikler ( Series X'te aynı kalmış Xbox One gibi)
2- Kontrolcü ( Xbox'taki kol aynı sadece tuş atmışlar üstüne :) ) kötü demiyorum ama.
3- Quick Resume tamamen yazılımsal bir şey. PS5'te geçiş yapma aracına isterlerse eklenebilecek bir şey. Olmasını ben de isterim güzel ama maalesef Series X'in yeni nesil hissettirdiği tek nokta şu anda bu değil mi ben mi yanlış biliyorum? Çıkış oyunu da yok ondan dolayı adam One X'İ sattı Series X aldı diyelim
1-Cihazı açacak arayüz aynı.
2-Kolu eline alacak kol aynı
3-Oynayacağı oyunlar e yine aynı :))
Ne yapsın şimdi böyle biri yeni nesile geçtiğini hissetmek için cihazla selfie mi çekinsin?

Tarayıcıyı açıp ETS 2 oynayabilir. Playstationa bu özellik gelmez. Gelmesi için önce düzgün tarayıcı gelmesi lazım PS5'e. Quick resume eklenebilse zaten eklerlerdi değil mi? Playstation mühendisleri bunu düşünmüş olmalı. Eklenemiyor demek ki. Arayüz bence de kötü. En kısa sürede yenilenmesi gerek. PS5'i olanların yeni nesile geçtiğine anlamasını sağlayacak bir durum daha var. Oyunların 600-800 TL olması. Ps kolu güzel fakat Playstation zibilyon tane yenlik getirse dahi ülkemizin %70’i 3-4 saatlik bir oyuna 800 tl vermez. Bu arada arayüz çok çok değişik değil. Ps4 çerçevelerini kaldırmışlar, Smooth transitionı %150 yapmışlar bu kadar. Kolu ne kadar iyi bilmiyorum fakat ps5’in özelliği ne dediğimde kolu çok iyi diyorlar.

Tarayıcıyı açıp ETS 2 oynayabilir. Playstationa bu özellik gelmez. Gelmesi için önce düzgün tarayıcı gelmesi lazım PS5'e. Quick resume eklenebilse zaten eklerlerdi değil mi? PlayStation mühendisleri bunu düşünmüş olmalı. Eklenemiyor demek ki. Arayüz bence de kötü. En kısa sürede yenilenmesi gerek. PS5'i olanların yeni nesile geçtiğine anlamasını sağlayacak bir durum daha var. Oyunların 600-800 TL olması. PS kolu güzel fakat PlayStation zibilyon tane yenlik getirse dahi ülkemizin %70'i 3-4 saatlik bir oyuna 800 TL vermez. Bu arada arayüz çok çok değişik değil. PS4 çerçevelerini kaldırmışlar, Smooth transitionı %150 yapmışlar bu kadar. Kolu ne kadar iyi bilmiyorum fakat PS5'in özelliği ne dediğimde kolu çok iyi diyorlar.

Oyunlar hizmetleri saymazsak Xbox Store'da da üç aşağı beş yukarı aynı fiyat. Bu PS'e özgü değil.
Ayrıca şunu da demem lazım PS5 yazılımsal açıdan hala eksik. VRR yok, SSD desteği bile neredeyse 1 yıl sonra geldi. Bence eklenebilir quick Resume ama bu daha sonraki planları olabilir diye düşünüyorum. Önce temeli oturtmaları lazım. O yüzden umutluyum da gelmezse bile çok da gerek yok. Dediğiniz gibi tarayıcı uygulaması yok ama mesaj vs yoluyla Google'a girilebiliyor.

Oyunlar hizmetleri saymazsak Xbox Store'da da üç aşağı beş yukarı aynı fiyat. Bu PS'e özgü değil.
Ayrıca şunu da demem lazım PS5 yazılımsal açıdan hala eksik. VRR yok, SSD desteği bile neredeyse 1 yıl sonra geldi. Bence eklenebilir quick Resume ama bu daha sonraki planları olabilir diye düşünüyorum. Önce temeli oturtmaları lazım. O yüzden umutluyum da gelmezse bile çok da gerek yok. Dediğiniz gibi tarayıcı uygulaması yok ama mesaj vs yoluyla Google'a girilebiliyor.
Game pass Xbox sattıran bir hizmet. O olmsa satışlar çok düşerdi. Ama şunu söylemeliyim, arayüzü baya kötü series x’in. Acilen değişmesi gerek. Yalnız bir cihaza 8000 verip tarayıcıya mesajlardan girmek çok üzücü.

Game Pass Xbox sattıran bir hizmet. O olmsa satışlar çok düşerdi. Ama şunu söylemeliyim, arayüzü bayağı kötü Series X'in. Acilen değişmesi gerek. Yalnız bir cihaza 8000 verip tarayıcıya mesajlardan girmek çok üzücü.

Sanırım kırılmasın diye eklemiyorlar gibi haberler vardı ama tam emin değilim.
Ama 9 aydır PS5 kullanıyorum daha 1 kere bile ay dur şunu da tarayıcıdan açayım diye bir girişimde bulunmadım evet kötü ama bunlar sonuçta oyun konsolu aç, oyuna gir, kapat mantığıyla genelde oldukları için PS5 kullanıcılarının da şu dönemde çok eksiklik çekeceğini zannetmiyorum.

Sanırım kırılmasın diye eklemiyorlar gibi haberler vardı ama tam emin değilim.
Ama 9 aydır PS5 kullanıyorum daha 1 kere bile ay dur şunu da tarayıcıdan açayım diye bir girişimde bulunmadım evet kötü ama bunlar sonuçta oyun konsolu aç, oyuna gir, kapat mantığıyla genelde oldukları için PS5 kullanıcılarının da şu dönemde çok eksiklik çekeceğini zannetmiyorum.
Valla xboxta iptv kullanan mı dersin, film izleyen mi dersin, selçuksportsdan maç izleyen mi dersin hepsi var. Metin2 oynamışlığım dahi var xboxta. Bu ps5 için çok büyük bir eksik.
Valla xboxta iptv kullanan mı dersin, film izleyen mi dersin, selçuksportsdan maç izleyen mi dersin hepsi var. Metin2 oynamışlığım dahi var xboxta. Bu ps5 için çok büyük bir eksik.
Hepsine tarayıcıdan erişiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı