Sevgilimin ailesi benden nefret ediyor

oliber

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili Technopat üyeleri.
Bugün sizlere sevgilimle yaşadığım bazı şeyleri ve sevgilimin ailesinin benden nefret etmesini anlatacağım.
Kasım ayında sevgilim bana açılmaya başlamıştı, ikimizde birbirimizden hoşlanmaya başlayınca bir anda çıkmaya başladık.
Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi haftaiçi evde oluyor.- Velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "Galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.
Size ne yapmalıyım? Hayatımda ilk defa sevgilim oldu başıma bunlar geldi var mıdır bir tavsiyeniz?

Sevgilinize açın bu konuyu ailesiyle konuşsun. Sizi sevmek zorunda değiller ama bir ilişkisi varken o çocukla birleştirmeye çalışmalarını edep, adab sınırları içerisinde ifade etmek mümkün değil, büyük terbiyesizlik bu yaptıkları.
Gerçekten ama gerçekten çok sinir bozucu bir olay. Her fırsatta o çocuğu eve çağırmak artık ağlamaktan başka bir şey gelmiyor elimden ve kızı çok darlıyorlar sen hep Metehan ile konuşuyorsun diye. Aslında sandıkları kadar da muhabbetimiz olmuyor gün içinde.
Arkadaşlar konuyu sevgilimle konuşunca da trip yiyorum, "sen çocuğu kıskanıyorsun" gibisinden ve bunun yüzünden ayrılıktan döndük 2 kere

Gerçekten ama gerçekten çok sinir bozucu bir olay. Her fırsatta o çocuğu eve çağırmak artık ağlamaktan başka bir şey gelmiyor elimden ve kızı çok darlıyorlar sen hep Metehan ile konuşuyorsun diye. Aslında sandıkları kadar da muhabbetimiz olmuyor gün içinde.
Arkadaşlar konuyu sevgilimle konuşunca da trip yiyorum, "sen çocuğu kıskanıyorsun" gibisinden ve bunun yüzünden ayrılıktan döndük 2 kere
Aynı olay 4 yıl önce başıma gelmişti kızla ayrılmıştım ama nedeni özel olaydan dolayıydı, Ailesi sevmeye başlamıştı zaman tanımanda fayda var sonuçta kızları hani anlamaya çalışırsan mantıklı olur.

Sevgilin böyle bir durumda seninle konuşup soruna çözüm arayacağına trip atıyorsa bir problemi vardır.

Aynı olay 4 yıl önce başıma gelmişti kızla ayrılmıştım ama nedeni özel olaydan dolayıydı, Ailesi sevmeye başlamıştı zaman tanımanda fayda var sonuçta kızları hani anlamaya çalışırsan mantıklı olur.
Hocam sinir olduğum konu sevmemeleri değil, diğer çocuk ile neden sevgili yapmaya çalışıyorlar ya?
Sevgilin böyle bir durumda seninle konuşup soruna çözüm arayacağına trip atıyorsa bir problemi vardır.
Zaten kabul etmiyor sevmediklerini

Hocam sinir olduğum konu sevmemeleri değil, diğer çocuk ile neden sevgili yapmaya çalışıyorlar ya?

Zaten kabul etmiyor sevmediklerini
Dostum yakın olsaydık gelirdim isterdim sana sevgilini :) yapman gerekeni diyeyim şiddeti hiç sevme m ama o çocuğu izle takip et neler yapıyor kimin nesi arkadaşlarınla kıstır ve uyar ben seviyorum böyle böyle eğer bidaha gittiğini görürsem falan tehdit et ama sataşmadan büyük ihtimalle korkacaktır.

Her zaman şunu söylerim ben. Eğer iki kişi birbirini gerçekten seviyorsa ama GERÇEKTEN (yani tüm artıları ve eksileriyle) etraftakiler sadece teferruattan ibarettir. Aranızdaki sevgi sizi bağlar başkasını değil. Sizin için teyzesinin, ötekinin veya berikinin ne düşündüğü değil, sevdiğinizin ne düşündüğü önemli olmalıdır. Aile tabi ki çok önemlidir ama gerçek bir sevginin karşısında da kimse duramaz.

İzlemeniz gereken yol, saf ve çok temiz bir duygunun peşine düşmektir..

Geri
Yukarı