Sigarayı bıraktım

Sağolun arkadaşlar güzel yorumlarınız ve destekleriniz için sanıldığı gibi "nikotin yoksulluğu" çekmiyorum, kafada bitiyor olay. Koşuya çıktım nefes nefese kaldım, ve eski halimi özlediğim için bir anda bırakma kararı aldım, aslında bayadır bırakmayı düşünüyordum zararlarının haddi hesabı yok. Ama insan özlemiyor değil, maddi olarakta iyi oldu benim için. cebimde boş yer 'de açıldı.

Sigarayı bıraktığınız için tebrikler. Fakat nargile işi kötü uzak durunuz "içimize çekmiyoruz" vicdan rahatlatmaktan başka bir şey değil. Spora sonuna kadar devam edip nargileden uzak durmanızı tavsiye ediyorum :).

Bunu da çerezlik bilgi olarak bırakıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam eve gidince izleyeceğim teşekkürler.

Kusura bakmayın bu konulara biraz yabancıyım. Nargile içerken ne yapıyorsunuz?

Technopata giriyorum 😁
Bayağı cesursunuz. Ben bırakalı 2 seneden fazla oldu nargile içemem. Korkuyorum, bırakırken harcadığım emeklerin ziyan olmasından ve bir daha başlamaktan.

Ayrıca bırakanlar kulübüne hoş geldiniz, sırada kilo almak var. Yediğinize dikkat edin zira ben 12 kilo almıştım.

Hoşbulduk hocam :) Ben karantinada 10 kilo almıştım spora başlama nedenim de oydu, belki o kiloyu almasam sigarayı bırakmazdım. Kilo konusunda da yediklerime çok dikkat ediyorum, 1 aydır ekme, şeker ve hamur işlerini hayatımdan çıkardım hatta spor ile beraber 1 ayda 3.5 kilo verdim... Yeniden doğmuş gibiyim, arkadaşlar içmeyin hayat böyle çok daha güzel.
Hazır hayatınızdan çıkarmışken bunları tamamen çıkarın. Nargile de bağımlılık yapar, ek olarak zararı sigaradan fazladır.
Hocam bu yıl için bu sondu sanırım corona 'dan nargile cafelerde kapanmıştı, gizlice açık olan az yerler var.

Bu arada bırakmak isteyen olursa içtiğim zamanlar günde 1 paket ve fazlası içen biri olarak tüyolar verebilirim, yardımcı olabilirim mesaj atmanız yeterli.

Son düzenleme:
Ben düzenli spor yapan bir insanım; sigarayı bırakalı 4 ay oldu farkı ciddi ciddi hissettim. Artık spor yaparken staminam gücüm ile doğru orantıda bitiyor yani kendimden tam anlamı ile verim alabiliyorum, öksürük nöbetlerim bitti, cinsellikte tekrar eski performansıma kavuştum yani anlayacağınız bayağı bir faydasını gördüm. Sigarayı bırakmanın en iyi yolu hiç bulaşmamaktır; berbat bir şey. Sigara faydalı bir şey olsaydı 1. dünya ülkeleri üretip 2. ve 3. dünya ülkelerine ihraç etmezlerdi.

Tebrik ederim. Darısı diğer içenlerin başına diyorum. Bu zamanda sanki çok dertlenmiş dersin hiçbir sıkıntısı olmadığı halde sigaraya özenip bağımlı kalan kitle çok (üniversite çevremden biliyorum) umarım bu zararlı alışkanlıklardan herkes kurtulur.

3-5 ayda 1 nargilenin zararı olur mu acaba? Sonuçta ciğere çekmiyoruz.

Ciğere çekmemek mi? Tütün ürünleri arasında ciğere çekmeden içilmesi imkansız olan bir tek nargile var. Puro ile karıştırdın sanırım. Ciğere çekmeden sigara, pipo, puro içilir ama nargilenin bütün olayı zaten nefes alarak çekmek.

Ciğere çekmemek mi? Tütün ürünleri arasında ciğere çekmeden içilmesi imkansız olan bir tek nargile var. Puro ile karıştırdın sanırım. Ciğere çekmeden sigara, pipo, puro içilir ama nargilenin bütün olayı zaten nefes alarak çekmek.
Doğru söylüyorsun, araştırdım biraz arkadaşın attığı videoyu 'da izledim... Gerçekten daha zararlıymış. Kara listeye ekledim. Ayrıca içtikten sonra başımı falan ağrıttı kafam güzel oldu 5 dk. galakside ejderhama binerek tur attım. O kadar aradan sonra böyle oldu.

2 sene önce çok iyi hatırlıyorum liseliler yüzünden sabahları sokaklar dumandan geçilmezdi bir tane esnaf vardı sigara satışı 18 yaş altındaki kişilere yasak olduğu için sarılmış tütün sigara satardı alanları da uyarırdı mahalle aralarında için diye. Sabah kazandığı paranın haddi hesabı yoktu lakin şimdi onlarca kişinin sağlığına sebep oldu başka yerler satmıyordu o satıyordu sadece. Siz de bırakarak iyi birşey yapmışsınız. Hadi alkolü anlarımda sigara nedir ? Zarardan başka birşey vermiyor ve Türkiye'de pahalı birşey. İyi ki bırakmışsınız hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı