Sınıf hocası benim ChatGPT kullandığımı iddia ediyor

Takmayın şöyle hocaları. Daha ChatGPT yokken 3 ay uğraştığım proje sunumuna "sen bunu internetten almışsın" diye 0 verdi. Ertesi gün Wikipedia'dan mavili kırmızı yazılarıyla ekrandan taşan 3 sayfa slayta 90 verdi.

Yalnızca İngilizce için. Ayrıca kesin sonuç da vermiyor.

Öyle bir dönemdeyiz ki kibar olan herkes ChatGPT oldu.

Kişiye göre muamele. Herkesin 1-2 sayfa yaptığı ödevi 4 sayfa yaptım, yazıma, projenin kapağına her şeye dikkat ettim, 2 gün geç teslim ettim diye 75 verdi. Tamam dedim eyvallah, bugün 3 hafta geçmesine rağmen daha yeni verenlere 90 verdiğini gördüm. Bu karaktersizliktir, kişiye göre muamele yapan öğretmenler yüzünden kaç öğrencinin başı yanıyor. Yalaka olmadık diye suçlu biziz her zaman.

Kişiye göre muamele. Herkesin 1-2 sayfa yaptığı ödevi 4 sayfa yaptım, yazıma, projenin kapağına her şeye dikkat ettim, 2 gün geç teslim ettim diye 75 verdi. Tamam dedim eyvallah, bugün 3 hafta geçmesine rağmen daha yeni verenlere 90 verdiğini gördüm. Bu karaktersizliktir, kişiye göre muamele yapan öğretmenler yüzünden kaç öğrencinin başı yanıyor. Yalaka olmadık diye suçlu biziz her zaman.
Bunun sebebi biraz da şeyden aslıda, beklenti.

Sen iyi bir öğrencisindir 5 iyi yapabileceğine güvenir öğretmen ama sen 3 iyi yapmışsındır, hoca sana 70 verir.

Ya da 5 yapmışsındır hoca der ki bunun bu uğraşmadığı hali böyleyse ben buna 70 vereyim daha da çalışsın.

Ancak şöyle bir şey var, sınıfta altı kırmızı çizgili mavi yazılı ödevlerle gelip yazanın ana konusunu bilmediği halde 100 alanlar oldukça ne motivasyon kalıyor ne bir şey.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Öğretmenler neden notlandırırken tarafsız olmuyor?

Notlandırmanın bir kurala bağlanması lazım bence. Okullararası bir standardı olmalı.

@PARASIZ ERKEK öğretmenler neden notlandırırken tarafsız olmuyor?

Herkes dört dörtlük usulüne uygun öğretmen değil maalesef. Not verirken öğretmen denetlenmiyor ve öğretmen istediği şekilde notunu verebiliyor. Şikayet olmadığı sürece gerekli işlemler yapılmaz. Özellikle de ortaokulda uğraşılacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı