Soru: Rus Savaş Uçaklarının Kokpiti Neden Mavidir?

Rus Savaş Uçaklarının Kokpiti Neden Mavidir?

• Oy verenlerin toplamı
    104
  • Anket kapandı .
@Saboteur Bir gün tuzağıma düşeceksin. :D
Tuzağa öyle kolay düşmem, sonuçta Sovyet ekolünü biraz bilen biri olarak gelenekselcilikleri (günümüze kadar gelmesi) ve batıda önemsiz görünen bazı detaylarda farklı perspektifleri olduğuna biraz hakimim. :D

İlk önce C şıkkını bir düşündüm, üstünde biraz düşününce saçma olduğunu fark ettim. Ben de doğru cevap verme ekolümü devam ettiriyorum. 😎

batıda önemsiz görünen bazı detaylarda farklı perspektifleri olduğuna biraz hakimim. :D
Batıda da kullanıldı aslında. Boeing açık toprak rengi kullandı. Airbus ise açık mavi kullandı. Söylentilere göre bunlar da aynı amaca hizmet ediyor ancak Sovyetlerinki kadar cırtlak bir renk yok :D

Batıda da kullanıldı aslında. Boeing açık toprak rengi kullandı. Airbus ise açık mavi kullandı.
DC serisinde yeşilimsi renkte kokpit hatırlıyorum da Boeing ve Airbus ile pek bağdaşmadı zihnimde. Aslında bu soru Su-34 kokpitini incelediğim zaman aklıma gelmişti, daha sonra araştırırım dedim ama tamamen aklımdan çıkmış. Seçeneklerde görüp Rus kafasıyla düşünmesem aklıma gelmezdi muhtemelen.

Benim kafama takılan bir şey var, konu sahibi kendi anketine neden oy vermiş? :D

Screenshot_3.png

Benim kafama takılan bir şey var, konu sahibi kendi anketine neden oy vermiş? :D
Kopya vermedim, cevabı verdikten sonra ben de vereceğim cevabı işaretleyeyim dedim :D
B ve D olsa tüm uçaklar buna göre yapılırdı.
Cevap D. Her üretici ve ülke kendi perspektifinden ortak sorunlara çözüm buluyor. Amerikalı da mavi yapmamış da açık kahverengi yapmış vs.
En son cevap verip anketi kitlemiştir belki. En başta cevap verdiyse kopya sayılır. Bu anket iptal olur.
Aynen öyle ama anketi kilitlemedim, daha doğrusu kilitleyemedim.

Mavi renl güneş ışığını tam ememezki hem kokpit hem gökyüzü mavi olursa karıştırılma ihtimali artar bence, gelenekle alakalı da değil gibi cevap D bence çünkü mavinin tonu çok hoş.

Yeni konular

Geri
Yukarı