Sosyal fobim var

Hocam hemen şimdi deneyin dediğim yöntemi bu çok ciddi bir şey gelecekte çok sıkıntı çekersin.

Teşekkür ederim dediğiniz yöntemi deneyeceğim bende psikoloğa gidip hemen erken yaşta bu sorunu çözmek istiyorum ama ailem yüzünden psikoloğa gidemiyorum götürmüyorlar çünkü ailem benim bilerek böyle yaptığımı düşünüyor ama bilerek kendimi böyle yapmıyorum kim kendini bilerek böyle yapabilir ki.

Teşekkür ederim dediğiniz yöntemi deneyeceğim bende psikoloğa gidip hemen erken yaşta bu sorunu çözmek istiyorum ama ailem yüzünden psikoloğa gidemiyorum götürmüyorlar çünkü ailem benim bilerek böyle yaptığımı düşünüyor ama bilerek kendimi böyle yapmıyorum kim kendini bilerek böyle yapabilir ki.
Söyledikten sonra sana ne dediklerini banada söyle merak ettim 😄.

@MiningciAGA bu durum komik değil neden hahaha emojisi atıyorsun? Neyse daha çocuk yaşta olduğunu varsayıyorum.
Arkadaşın sorusuna gelirsek bende de aynı problem vardı lise 2'deyken yavaş yavaş dışarıyı çıktığım dönemlerde geçmeye başladı yani sende yavaş yavaş dışarıya çık evde oturma ayrıca kimsede sana bakmaz dışarıdayken eğer birileri sürekli sana bakıyor gibi gelirse bunu aklına getir ve kendini konuşmak için biraz zorla.

Söyledikten sonra sana ne dediklerini bana da söyle merak ettim 😄.

Aileme diyorum benim böyle bir sorunum var bana diyorlar sen yalan söylüyorsun senin hiçbir şeyin yoktur sen kendini bilerek öyle yapıyorsun.
Öğretmenine durumdan bahset, sunumun için yardımcı olacaktır.

Nasıl yardımcı olur sizce.
@MiningciAGA bu durum komik değil neden hahaha emojisi atıyorsun? Neyse daha çocuk yaşta olduğunu varsayıyorum.
Arkadaşın sorusuna gelirsek bende de aynı problem vardı lise 2'deyken yavaş yavaş dışarıyı çıktığım dönemlerde geçmeye başladı yani sende yavaş yavaş dışarıya çık evde oturma ayrıca kimsede sana bakmaz dışarıdayken eğer birileri sürekli sana bakıyor gibi gelirse bunu aklına getir ve kendini konuşmak için biraz zorla.

Zaten sürekli dışarıya çıkıyorum haftada 6 gün dışarıdayım bugün bile dışarı çıktım onla bir alakası yok.

Aileme diyorum benim böyle bir sorunum var bana diyorlar sen yalan söylüyorsun senin hiçbir şeyin yoktur sen kendini bilerek öyle yapıyorsun.

Nasıl yardımcı olur sizce.

Zaten sürekli dışarıya çıkıyorum haftada 6 gün dışarıdayım bugün bile dışarı çıktım onla bir alakası yok.
Ya lütfen önerimi düzgün okurmusunuz direkt söyleyin demiyorum yorumumda.

Psikolojik destek alman kesinlikle gerekiyor psikoloji falan okumadım durumun için üzüldüm 23 yaşındayım 16 17 yaşlarında ciddi problemler yaşıyordum bu şekilde çekinirdim her yerden her şeyden sonrasında öz güven pompaladım biraz kendime 1 2 dövme spor salonu motor derken öz güven eksikliğim olduğunu fark ettim ve tamamladım seninki tabii ki de daha farklıdır belki de fakat 23 yaşındayım hâla evimden başka yerde tuvalete giremiyorum :)

Bende psikoloğa gidip psikolojik destek almak istiyorum ama ailem beni psikoloğa götürmüyor ailem sürekli bana sen yalan söylüyorsun senin hiçbir şeyin yoktur sen kendini bilerek öyle yapıyorsun diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı