Sosyal fobim var

Bende yoda giderken arkamda siyah giyimli birinin beni izlediğini hissediyorum hatta 20 kez arkamı dönüp bakıyorum.
Hissetmek değil de aslında siz birinin sizi izlediğini düşünüyorsunuz. O yüzden garip bir kuşku, korku hissindesiniz. Bence ailenizle bir kez daha konuşun. Olmazsa kendin düzeltmeye bak ve rehber hocasına gitmemeye bak hepsi iyi çıkamayabiliyor :).

Rehberlik hocasına gitmeden nasıl çözeceğim?
1634497425370.png
Hocam 3 milyonuncu kez bunu söylüyorum bu mesajımı deneyin diye anlamıyorsunuz resmini attım.

Yıllardır bu fobiyle yaşamıs biri olarak tavsiye vereyim.
1.Bu fobi kesinlikle yenilmesi gereken bir fobi. Hayatının birçok noktasında başarı sağlayamazsın, geleceğini kuramazsın, yeni insanlarla tanışıp kaynaşamazsın. Birçok yerde sana engel olur özellikle okul hayatı ve iş hayatında.
2. Bunu nasıl yenebilirsin. Öncelikle kendini dışarıya alıştırman lazım. Kulaklığını tak günlük 2-3 saat yürüyüş yap farklı farklı yerlere git atla bir toplu taşımaya bilmediğin yerde in yürü, yeni yerler keşfet ve toplumdan kaçma.
3. Kız arkadaş edin. İyi veya kötü bir kız arkadaşın olması sana öz güven katabilir onunla vakit geçir eğlen. Kendini ona ver, ona ayak uydur. Fobinle onu bunaltma ben bunu yapmam şunu yapmam deme kendini tamamen sal. Emin ol bir kız arkadaşınla yanyanayken bu fobin sana asla zarar veremez.
4. Hap tavsiyesi yasak mı bilmiyorum ama sağlını tehdit edecek bir hap değil. "dideral" sosyal fobi için çok iyi bir haptır. Araştırabilirsin birçok insan kullanır. Ortalama 1 saat adrenalini ve kalp atışını yavaşlatır, daha az heyecanlanırsın, seni epey rahatlatır. Reçetesiz alınabilen, sağlığını tehdit etmiyen rahatlıkla elde edebiliceğin ucuz bir ilaç.

Ben dideral ve kız arkadaşım sayesinde yendim bu fobimi. Hap sürekli kullancağın bir şey değil bir süre sonra alışıyorsun hapı kullanmana bile gerek kalmıyor sadece belli yerlerde seni desteklekmesi için kullan hapı.
Tamamiyle yendim sayılmaz ama eskisi göre çok daha rahatım. 1000 kişiden fazla okulda çıkıp sunum yapmışlığım bile var. Zamanla atlatıyorsun merak etme özellikle yaşın 20-21 olunca hepsi geçmeye başlıyor.

Milletin dediklerini takma ve kendin ol.

Tamam.
Yıllardır bu fobiyle yaşamıs biri olarak tavsiye vereyim.
1.bu fobi kesinlikle yenilmesi gereken bir fobi. Hayatının birçok noktasında başarı sağlayamazsın, geleceğini kuramazsın, yeni insanlarla tanışıp kaynaşamazsın. Birçok yerde sana engel olur özellikle okul hayatı ve iş hayatında.
2. bunu nasıl yenebilirsin. Öncelikle kendini dışarıya alıştırman lazım. Kulaklığını tak günlük 2-3 saat yürüyüş yap farklı farklı yerlere git atla bir toplu taşımaya bilmediğin yerde in yürü, yeni yerler keşfet ve toplumdan kaçma.
3. kız arkadaş edin. İyi veya kötü bir kız arkadaşın olması sana öz güven katabilir onunla vakit geçir eğlen. Kendini ona ver, ona ayak uydur. Fobinle onu bunaltma ben bunu yapmam şunu yapmam deme kendini tamamen sal. Emin ol bir kız arkadaşınla yanyanayken bu fobin sana asla zarar veremez.
4. hap tavsiyesi yasak mı bilmiyorum ama sağlını tehdit edecek bir hap değil. "dideral" sosyal fobi için çok iyi bir haptır. Araştırabilirsin birçok insan kullanır. Ortalama 1 saat adrenalini ve kalp atışını yavaşlatır, daha az heyecanlanırsın, seni epey rahatlatır. Reçetesiz alınabilen, sağlığını tehdit etmiyen rahatlıkla elde edebiliceğin ucuz bir ilaç.

Ben dideral ve kız arkadaşım sayesinde yendim bu fobimi. Hap sürekli kullancağın bir şey değil bir süre sonra alışıyorsun hapı kullanmana bile gerek kalmıyor sadece belli yerlerde seni desteklekmesi için kullan hapı.
Tamamiyle yendim sayılmaz ama eskisi göre çok daha rahatım. 1000 kişiden fazla okulda çıkıp sunum yapmışlığım bile var. Zamanla atlatıyorsun merak etme özellikle yaşın 20-21 olunca hepsi geçmeye başlıyor.

Teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.
Başka forumlar da var, onları dene. Sosyal'i neden sevmedin anlamadım ki.

Forumu beğeniyorum siz konuyu yanlış okumuşsunuz galiba.

Dostum ergenlik döneminde aynı fobiyi yaşadım. Şuan hala yaşıyorum ama çok değil. Sana tavsiyem toplu ortamlara gir, İlgi alanına göre insanlar bul. Onlarla takıl. Ben iş ortamına girip biraz yenmiştim. Başkalarının senin hakkında dediklerini takma. İnşallah düzelir durumun.

Yeni konular

Geri
Yukarı