Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu anlattıklarınızı düşününce insanın aklına geliyor, ''Acaba Tanrı yok mu?'' diye. Ama Tanrı'nın olmama ihtimalide saçma geliyor. Bana hiç bir şekilde evrenin, dünyadaki düzenin, atom altı dünyanın ve canlıların kendi kendine oluşması fikri hiç mantıklı gelmiyor.
Kendi kendine derken? ''Big Bang'' patlaması sizin gözünüzde ''kendi kendine'' mi oluyor?

Bu konu hakkında cidden boşluktayım. Bence Yasak elma olayı felan saçmalıktan ibaret. Bunu düşünmeme iten düşünce ise Adem'e Şeytan vesvese verip o elmayı yediriyor ve Allah'a diğer insanlara böyle bir şey yaptırabileceğini söylüyer ve sınav dediğimiz olay çıkıyor. Ben ama bu işe sınav demekten çok ''Ceza'' diyorum. Sonuçta Adem yediği elma yüzünden dünya ya sürüklendi ve nesillerdir bu ceza devam ediyor.

Yanlış bilmiyorsam Türkiye'de en yaygın olan dinin şartlarından biri de ahirete inanmak, yanlış mıyım?
Olabilir, bu bir şeyi değiştirir mi? Dünya üzerindeki tek inanç bu mu? Kendi düşüncelerini insanların düşüncelerine göre mi şekillendireceksin?

Ne gibi yollar hocam?
Evrendeki işleyişe, bilime, dinlere bakarak sorgulayabilirsin. Tanrıyı sorgulayarak bir yere varamazsın, evrende var olan şeylerden yola çıkarak/çağrışım yaparak birkaç fikir elde edebilirsin. Bunlar sadece birkaç örnek.

Kendi kendine derken? ''Big Bang'' patlaması sizin gözünüzde ''kendi kendine'' mi oluyor?
Ben Big Bang'e inanıyorum hocam. Big bang sadece dünyanın ve evrenin oluşumunu açıklıyor. Mesajıma üzgün atmak yerine fikirlerime saygı duymaya ne dersiniz?

Ben Big Bang'e inanıyorum hocam. Big bang sadece dünyanın ve evrenin oluşumunu açıklıyor. Mesajıma üzgün atmak yerine fikirlerime saygı duymaya ne dersiniz?
Üzgün atmam, fikirlerinize saygı duymadığım anlamına gelmez. Düşüncelerinize saygı duymasaydım konu 2. sayfada kilit yerdi.

Tanrı var ya da yok. Tanrı iyi mi? Kötü mü?

Bizden çok daha gelişmiş bir varlık, zekamızla algılayamıyoruz bile. Zevk olsun diye bizi yaratmış olamaz mı? Canı sıkılmıştır, atayım buraya 3-5 milyar insancık demiştir. Ya da proje ödevidir adamcağızın, "Evren modelleri" dersinden yüksek almaya çalışıyordur belki.

Son zamanlar bu olayı bende ciddi ciddi düşünmeye başladım. Geçenlerde Kuran-ın Türkçe Mealini okudum ve... Ne bileyim hani insan içinden cidden bu mu tanrının kitabı? Demiyor değil.😀
Tanrı'nın kitabı olamayacak neyi var? Ne bekliyordun kitabın kendi kendini sesli okumasını mı? Ya da tanrı kendi alfabesiyle mi yazmalıydı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı