Tanrı var gerçekten var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana şaklaban diyeceğine Tanrı insanları neden yaratmış mantıklı açıklama yap bakalım. Müslüman olduğunu baştan anladım.
Altın çıkarıp parayı vurmak için tabii ki! (!)

Kod yazan kişi tanrı değildir. Yahut yaratıcı, varolan bir kod ile yazmıştır. Sen oyun oynarken, o oyunu yazanı mı düşünürsün yoksa oyunun içine dalmayı mı? Oyunun içine dalma sebebin, iki kulaklığın eşleşmesi gibi. Bu dediklerimi anlaman zor olabilir, simülasyon olduğumuz için kodlamalara bu kadar bağımlıyızdır. Farkındaysan her şeyin başında kodlama var. 10 yıl sonra forum kapanmaz ise burada tekrar mesajlaşmamız dileğiyle :)
Şuan yazdıklarınızı oyun üzerinden değilde felsefi düşünsek daha mantıklı olur. Bu açıdan bakarsak söylediğiniz her şey hep bir üst varlıklar tarafından oluşturulduğumuz, sizin tabirinizle kodlandığımız yönünde. Size göre biz değilde tanrı/yaratıcı kodlandı. Peki onu kim kodladı ? 😧

Herşey zıddı ile kaimdir, bu yüzden Tanrı'ın insan tarafından anlaşılması zordur. O, her türlü eksiklikten uzaktır, bu sebeple Tanrı'nın zıddı yoktur ve zıddı olmayanın insanın algısında yeri yoktur. Gerçek insanın algılayabildiğinden uzaktır ve varlık ya da yokluk ile alakalı değildir. Çünkü o aşama çoktan geçilmiştir.
Kötülüğün yaratmasına gerek yok. Herkesin mutlu olma hakkı yok mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana bu tarz konuları bu ara sıklıkla görmek bence baydı artık. Kimse kimsenin düşüncelerini değiştirmeye çalışmamalı. Her koyun kendi bacağından asılacak. :)
Aynen öyle.

Bana düşününce sanki öldükten sonra yaşam olmak zorunda gibi geliyor. Yok olup gitmek istemediğimden midir bilmem. Ama düşününce de din kısmı biraz mantıksız geliyor. İnanmakla inanmamak arasında kaldım. Karar veremiyorum ve bu şekilde ölürsem dinen cehenneme gideceğim:D Madem burda dini konuda bilgili arkadaşlarımız var, müslüman arkadaşlara bir sorum olacak:) Bir insan, çok iyilik yaparak yaşadı çok iyi bir insan olarak öldü ama hristiyandı cennete giremeyecek hristiyan olduğu için. Ama çok kötülük yapmış bir müslüman cezasını çektikten sonra cennete gidecek. Bana bu mantıksız geliyor kafam almıyor bunu. Adaletsizlik gibi, bu gerçekten böyle mi ben mi yanlış araştırdım, yanlış öğrendim.

Bana düşününce sanki öldükten sonra yaşam olmak zorunda gibi geliyor. Yok olup gitmek istemediğimden midir bilmem. Ama düşününce de din kısmı biraz mantıksız geliyor. İnanmakla inanmamak arasında kaldım. Karar veremiyorum ve bu şekilde ölürsem dinen cehenneme gideceğim:D Madem burda dini konuda bilgili arkadaşlarımız var, müslüman arkadaşlara bir sorum olacak:) Bir insan, çok iyilik yaparak yaşadı çok iyi bir insan olarak öldü ama hristiyandı cennete giremeyecek hristiyan olduğu için. Ama çok kötülük yapmış bir müslüman cezasını çektikten sonra cennete gidecek. Bana bu mantıksız geliyor kafam almıyor bunu. Adaletsizlik gibi, bu gerçekten böyle mi ben mi yanlış araştırdım, yanlış öğrendim.
Zaten ateistler Müslümanlar dan daha Müslüman :D

Aramıza hoş geldin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı