Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanın sağlam argümanlar var. O boş dediğiniz argümanlar dediğiniz gibi tutmayan argümanlar. Ve bir şey sormak istiyorum,"ünlü profesörümüz" derken kimden bahsediyorsunuz? Yazım yanlışlarına fazla dikkat edememiştim kusura bakmayın :(.
Sağlam argüman yok, mesela Adem ve Havva 30-40 metre boyunda imiş öyle ise biz neden şuan 30-40 metre boyutlarında insan iskeleti bulamıyoruz?

Sağlam argüman yok, mesela adem ve havva 30-40 metre boyunda imiş öyle ise biz neden şu an 30-40 metre boyutlarında insan iskeleti bulamıyoruz?

Bu bir hadis. Doğru mu değil mi bilmiyoruz. İslam alimleri dünyadaki boyunun 40 metre olduğunu söylemedi. Bunu söyleyen yok. Cennetteki boyutu 40 metre deniyor. Bu da hadis, inanırsan.

Çok fazla :) Şimdi onunla ilgili videoları atardımda biraz Nsfw'e girebilir.
Nsfw dediğin celal şengörün kendi pisliğini yemesi mi?
Adam bunu merakından yapmış ve sen bir müslüman gözüyle baktığın için "eww pislik yemiş hahaha" diye yorumlayabilirsin.
Ben ise bundan; fazla merakın insana her şeyi yaptırabileceği sonucunu çıkarıyorum.

Nsfw dediğin celal şengörün kendi pisliğini yemesi mi?
Adam bunu merakından yapmış ve sen bir Müslüman gözüyle baktığın için "eww pislik yemiş hahaha" diye yorumlayabilirsin.
Ben ise bundan; fazla merakın insana her şeyi yaptırabileceği sonucunu çıkarıyorum.

Ayrıca celal şengörün çok dürüst bir adam olduğunu söylemiştim. Adam bunu söylemeyebilirdi.
Ama söyledi, eğer cemaat hocaları dürüst olsaydı duyacağın şeyleri sansürleyerek bile anlatamazdın.

Adem ve Havva 30-40 metre boyunda imiş öyle ise biz neden şuan 30-40 metre boyutlarında insan iskeleti bulamıyoruz?
Çünkü böyle biri asla var olmadı ve Homo Sapiens de asla bu boyutlara ulaşamaz. Adem-Havva karakterleri bir Sümer mitidir. Tarihte yaşamış şahsiyetler değil. Kutsal kitaplarda yaşının 1000 yıl olması, hadislerde boylarının bu kadar olduğuna inanmak kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Homo Sapiens'in kendini evrenin merkezinde görmesi ve özel olduğunu sanma sanrısından kaynaklanan durumlar bunlar.

Çünkü böyle biri asla var olmadı ve Homo Sapiens de asla bu boyutlara ulaşamaz. Adem-Havva karakterleri bir Sümer mitidir. Tarihte yaşamış şahsiyetler değil. Kutsal kitaplarda yaşının 1000 yıl olması, hadislerde boylarının bu kadar olduğuna inanmak kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Homo Sapiens'in kendini evrenin merkezinde görmesi ve özel olduğunu sanma sanrısından kaynaklanan durumlar bunlar.
Evet hatta, "Nuh ve gemisi" destanı da Sümerlere ait diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaratıcılarımız veya yaratıcımız olabilir mi? Olabilir, bu soruya şu an net bir şekilde cevap veremeyiz çünkü bilimsel olarak evrenin başlangıcına dair bilgilerimiz kısıtlı.

Dinlerin tanrıları gerçek mi? Hayır, değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı