Tanrı var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hristiyanlar da islam için aynısını düşünüyor ne komik ki. Herkes bir tarafa basmış parayı. Bakalım kim karlı çıkacak.

13.yüzyıla kadar kilise insanları kandırmıyor muydu? Para ver, tanrı ile konuşayım, sana cennetten yer ayıralım. Bu mantıklı mı? İşte tüm dinler ile kıyaslandığında en hak, en mantıklı din şüphesiz islamdır.

@TheNightFuRy işinize gelen meallere doğru gelmeyenlere yanlış diyorsunuz. Siz işte bu kadar aciz siniz ki birde üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

İslam gerçek ama değil mi çünkü sen müslümansın.
Aciz değiliz. Hepsinin ayrı bir hikmeti var, ondan açıklıyoruz. Bu kısma çok takılıyorsunuz. Yok anca çeviriyorsunuz falan filan.. Kainat'ın kitabını siz masal kitabı gibi kolay anlaşılabilecek mi sanıyordunuz yoksa? Apaçıklığı meselesini falan tartışmamız gerekirken, bunları tartışıyoruz.

Çok doğru bir noktaya parmak bastın. Ben açıklıyorum adam başka şeye takılıyor. Bu arada ben orada hristiyanlığa insan uydurması dedim, yanlış anlaşılmasın.

Tamam işte sorunun cevabı bu. Kimse birbirini durduk yere incitemez. Kadının böyle hakkı yoktur, çünkü onlar kocalarının himayesi altındadır.
Yani kadınlar erkeklerin altında tutulmuş. Kadın suç işleyecek, kocası dövecek. Erkek suç işleyecek, kadın gelip "tebrik ediyorum, sana bir şey söyleme hakkım yok. Asıl ben özür dilerim" diyecek. İşte adalet, işte mükemmel ahlak anlayışı, işte inanmamamın temel sebebi. Yarattıklarını bir tutmuyor. Buna roman derler, hikaye derler.

Yani şunu mu demeye çalışıyorsun hanımınız size başkaldırırsa dövün. İtaat ederse onların aleyhine bir yol aramayın. Bu mu yani?
Hayır, Allah; böyle bir noktaya değinmiş. Orada yazıyor diye RKO çekmek zorunda değilsiniz. Nisa suresi bu tür özel hayatla ilgili ayetlerden oluşuyor.

Yani kadınlar erkeklerin altında tutulmuş. Kadın suç işleyecek, kocası dövecek. Erkek suç işleyecek, kadın gelip "tebrik ediyorum, sana bir şey söyleme hakkım yok. Asıl ben özür dilerim" diyecek. İşte adalet, işte mükemmel ahlak anlayışı, işte inanmamamın temel sebebi. Yarattıklarını bir tutmuyor. Buna roman derler, hikaye derler.
Kadınlar koruma altında olduğu için mi eşit değil? Savaş zamanlarında indirilmiş bir kitaptan bahsediyoruz.. ALOOOOOO.

Kadının erkeği terketme/boşama hakkı vardır. Bilmediğiniz konular hakkında neden boş yorumlarda bulunuyorsunuz. Kuran kadını koruma altına almıştır erkekleri değil. İçinizde 1 gram yaratıcı inancı yokken kuranı yorumlamak sizin işiniz mi ?

İşin garibi bu Arapların kutsal kitabı olan kuran, ayetleri apaçık indirdiğini dile getiriyor. Yoksa Allah kuranda yalan mı söylüyor? O kadar alim çeviriyor araplar bile dövün dediğini kabul ediyor hatta uyguluyor bizim tatlısu müslümanları hatalı çeviri diyor. Şeriat ile yönetilen ülkelerde kadın dövme var diyoruz "Gerçek İslam bu değil!" diye tepki veriyorlar.

Kadının erkeği terketme/boşama hakkı vardır. Bilmediğiniz konular hakkında neden boş yorumlarda bulunuyorsunuz. Kuran kadını koruma altına almıştır erkekleri değil. İçinizde 1 gram yaratıcı inancı yokken kuranı yorumlamak sizin işiniz mi ?
Aynen öyle. Gören de 40 yıllık ayet tevsircisi sanacak bunları.. Neyse yazsınlar açıklayalım vaktim var benim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı