The Witcher 3 sıkıcı bir oyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuda ki ilk saatler sıkıcı yazılarını gördükten sonra oyunu tekrar indirmeye karar verdim. GOTY Edition almıştım Epic indirimlerinde, büyük bir sabırla ilerlemeye çalışacağım umarım sarar.

Geçen sene Xbox'da oynarken büyük bir heyecan ile oynuyordum sarmıştı beni. Bilgisayar aldıktan sonra 5 saatten fazla oynayamadım...

Ben sıkıldım demek ile bu sıkıcıymış demek arasında uçurumlar var. Özgürlükten bahsetmiyoruz, ben de fikren özgürüm, Brad Pittden daha yakışıyım diyebilirim ama bakış açım ve değerlendirmem tuhaf olur.

Bu arada beni de sarmadı witcher 3, oyunu seven biri değilim. Bakış açınızın, değerlendirirken kurduğunuz cümlelerin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum.

Bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü bu oyun sıkıcıymış dendiği zaman bu fikrin öznel bir fikir olduğu anlaşılır. Her şey üstüne alınıp alınmamakta biter. Birisi "Ben TLOU'yu beğenmedim, çok da kötü oyunmuş." derse ben onun fikri olduğunu anlarım. Çünkü zaten herkes adına konuşma hakkına sahip değildir kimse. O yüzden kurduğum(uz) tümcelerin yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Vuruşlar falan kötü gerçekten. Hele RDR 2 oynadıktan sonra Witcher 3 atari oyunu gibi geldi. Ancak bu oyunu bu kadar popüler yapan hikayesi. Sadece Blood and Wine DLC'sinin senaryosu bile bana RDR 2'nin ana hikayesinden daha çok zevk vermişti. Senaryo konusunda kim ne derse desin, oyunun mükemmel bir senaryosu var.

Yok, karar mercii biz değiliz de, 100 sayfalık kitabın 2 sayfasını okuyup "kötüymüş" derseniz size gülerler. Sizin fikrinizdir, kimse karışamaz ama komik duruyor. Bu da bizim fikrimiz.

Oyunun ilk 2 saati hikayenin h'si dahi yok. "Amanin Yennefer nerde gari" şeklinde takılıyorsunuz. Combat dahi yok sayılır. Yani bu kadar oynayışla oyunu çözüp, üstüne de oyunun derinliği hakkında yorum yapacak kadar yetkin olabiliyorsanız tebrikler.

Abartmayalım. Ana hikâyesi ortalama 35,5 saatte bitmiş oyunun "How Long To Beat" sitesine girilen verilere göre. Kaldı ki ben 10 saatten fazla oynadım, ben de aynı fikirdeyim. Çok sıkıldım oyunu oynarken.

Offf , Witcher fanboylarına gün doğdu. Bende hiç sevemedim 5-6 saat dayanabildim anca. Zevk meselesi.

Neredeyse adım gibi eminin İngilizcemin sizinkinden iyi olduğuna. Neyse bunu daha fazla uzatmak istemem. İyi akşamlar.

Olay tam tersi ama siz bilirsiniz. :D Oyunu neden beğenmediğini söyledi, siz neden beğendiğinizi bir türlü söyleyemediniz 2 saat oynamış olduğuna takıldığınızdan ötürü. :D
Beğenmeme nedeni: Oyunun tekdüze olması.

Şu oyunda derinlik olmadığını söyleyen bir insanın düşüncesinin ciddiye alınacak yanı yok. Bakın çok objektif olarak söylüyorum bunu. Bu kişisel bir durum değil çünkü. Bir şey ya detaylıdır ya da basittir, W3 ister sevin ister sevmeyin detayın dibine vurmuş bir oyundur. Bu oyunda derinlik yok diyen insan RDR2'ye de "at mat sürüyorsun adam vuruyorsun" diyordur.
Abartmayalım. Ana hikâyesi ortalama 35,5 saatte bitmiş oyunun "How Long To Beat" sitesine girilen verilere göre. Kaldı ki ben 10 saatten fazla oynadım, ben de aynı fikirdeyim. Çok sıkıldım oyunu oynarken.
Ana hikayesi 35.5 saat olan bir oyunun 2 saatte çözülür nitelikte olduğunu düşünerek zaten aşağı yukarı oyun kültürünüz hakkında bilgi veriyorsunuz, teşekkürler. Daha fazla tartışmaya gerek yok.

Beğenmeme nedeni: Oyunun tekdüze olması.

Şu oyunda derinlik olmadığını söyleyen bir insanın düşüncesinin ciddiye alınacak yanı yok. Bakın çok objektif olarak söylüyorum bunu. Bu kişisel bir durum değil çünkü. Bir şey ya detaylıdır ya da basittir, W3 ister sevin ister sevmeyin detayın dibine vurmuş bir oyundur. Bu oyunda derinlik yok diyen insan RDR2'ye de "at mat sürüyorsun adam vuruyorsun" diyordur.

Ana hikayesi 35.5 saat olan bir oyunun kısa olduğunu düşünerek zaten aşağı yukarı oyun kültürünüz hakkında bilgi veriyorsunuz, teşekkürler. Daha fazla tartışmaya gerek yok.

Hangi noktada 35,5 saate kısa demişim acaba? Ben ana hikâyesi 35,5 saat olan bir oyunun neredeyse üçte birini oynamışım. Abartmayın dediğim nokta 100 sayfalık kitabın 2 sayfası denmiş ya hani, 35,5 saatin 2 saati, 3 katını söylemeyin, gerek yok abartılara anlamında. Ama bunu anlamanızı beklemiyorum tabii. Benim konuyu açan arkadaşa katıldığım nokta var, katılmadığım nokta var. Ben detaylı bir oyun olduğunu düşünüyorum, fakat bu detayları keşfetmek bana RDR2'de oynadığım süre kadar keyif vermedi. Ben bunu yaparken sıkıldım. Yan görev de yaptım, ana hikâyede de ilerledim. Olmadı ben o detayları keşfetmekten zevk almadım. Okuduğunuzu anlayın önce, anlamadıysanız tekrar sorun. Ondan sonra konuşun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı